Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kennellel járnának...

Melyik kennellel járnának jobban a kutyák is meg én is?

Figyelt kérdés

Két közepes méretű kutyának kellene kennel, éjszakára.


Ez lenne a jobb (a kutyáknak, és nekem is pénzben)


[link]


vagy ha építtetnék egy betonaljzatos, téglás, szigetelt, hasonló méretűt.


Kutyaház lenne mind2 verzíóban.


Ha építtetnék, az mennyibe kerülne kb?


2022. jan. 2. 18:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elkerített rész a "kennel" bőven nagy, így ha hosszabb időre vannak bezárva, akkor se mondanám rossznak (persze a legjobb amikor kint lehetnek, és szinte mindig kint vannak).

Csak a kerítés alatt, meg egy kis járda rész van lebetonozva, nem kell az egészet (nyáron átforrósodik és állandóan kemény, a kutya könyöke is kiköpik rajta ahogy fekszik).

Van egy hatalmas fájuk, ami állandóan árnyékol, illetve egy fedett rész, de minden oldalról nyitott, szellős.

Szerintem a legjobb a kutyának ha egy egész normális méretű részt elkerítesz (persze erősen befolyásolja a kert nagysága, tudom) egy normális kerítéssel, olyan helyen ahol mindig van árnyékos rész (nyárra).

2022. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted nyáron a fémlemez mennyire fog felmelegedni?

Ráadásul csak egy oldalról nyitott,, levegő mozgás semmi.

2022. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1es, vmi normalis kennelt akarok, nem egy lekeritett kertreszes takolmanyt


2ea, tepen meg pont jol jonne ez amit irtal.

2022. jan. 2. 18:58
 4/19 A kérdező kommentje:
* tepen=télen
2022. jan. 2. 18:58
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#3 ez a bizonyos "tákolmány" sokkal jobb a kutyának. Bár nem tudom mire gondoltál, nem azt írtam, hogy te rakd össze.

Amit belinkeltél, az egy díszketrec ami mégcsak nem is jó, télen se lesz jó, a fém télen hideg.

2022. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
800 nm a kert. Lekeritek belole egy darabot, de arra teto is kell.
2022. jan. 2. 19:23
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem jobban jársz egy otthon összetakott témával. Nagyszüleimnek egy alábetonozott sima, jobb minőségű csirkehálós kennel van, tökéletesen járja a levegő (mivel ugye rendes fal nincsen, hanem ilyen rács) fele le van takarva, a sarokban van a ház így teljesen jól elvan. Fogalmam sincs mennyibe kerülhetett, de biztosan jobban megéri, ha te csinálsz magadnak egy hasonlót. Nekik már vagy 20 éve stabilan áll, a harmadik kutyát szolgálja ki. Mondjuk számíthat az is milyen kutya van benne, nekik 2 berni pásztor volt, most egy golden retriever van, elég nyugis volt mind, szóval nem nagyon amortizálódik.
2022. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2022. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Sosem értettem minek egy kennelnek aljzat. A fa szètszálkásodik, beázik, seperc alatt tönkremegy, akármilyen lakkal van kezelve, ráadásul drága is.


Beton meg szintén csak szar, mert kemény, kifekszi rajta magát a kutya, nyáron ontja a meleget, télen meg hideg, esőben meg ugyanúgy vizes.


Ha van rá 400.000 forintod sokkal jobban jársz egy egyszerű kennellel.


Nekünk is az van, bár kicsi alapterületű, mert csak rövid időre éa ritkán van használva.


Szintén 4 oldalról nyitott, mert a szomszéd kerítése mellé van állítva, ami zárt pala, érdemes jól elhelyezni, mert akkor anyagba sem kerül annyiba.

2022. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Es milyen az az egyszeru kennel? Barmi mellett dontok csinaltatnom kell mert nem ertek a barkacsolashoz
2022. jan. 2. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!