Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collienal mennyire...

Border collienal mennyire gyakoriak a fekete foltok, pottyok?

Figyelt kérdés
Az orran, a mellso labain es a hasan vannak a feher bundaban sotet foltok. Ez mennyire jellemzo a fajtara?
2022. jan. 2. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Pont a fordítottja a jellemző, a fehér orr, mellkas, mellső láb és has, a többi sötét (fekete, barna).

Érdekes megjelenés, nekem tetszik így, ahogy leírtad :)

2022. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezeket amiket irtal, mellkas, has, mellso labak, "soreny" meg nozi feher neki, csak vannak benne fekete pottyok. Dominans a fekete, mindjart keresek rola kepet. :)
2022. jan. 2. 20:47
 3/7 A kérdező kommentje:
2022. jan. 2. 20:50
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyok fajta szakértő, de szerintem ezt nem engedi meg a standard. Illetve én egy Border Collie mixnek nézem, de ettől függetlenül nagyon édes. A foltok meg feldobják :)
2022. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Anyja-apja kullemre border collie, de mivel nem torzskonyves, igy barmi belekeveredhetett. Koszonom a valaszt! :)
2022. jan. 2. 20:59
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

5

Az enyémmel is vannak folthai csak sötétebbek és egy kicsit több :-D

Az enyém se törzskönyvezett.

2022. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen rendben vannak a pöttyök, nem tiltja a standard, munka vonalon még sokkal pöttyösebb kutyák is elő szoktak fordulni, de show vonalon sem ritka, hogy van pár pötty a kutyán. Az enyémen is van és több tk-s bc-t ismerek, akik szintén pöttyösek picit.


Ez az ábra jól összefoglalja a bc színeket:

[link]


Itt meg van egy rakat champion címmel rendelkező pöttyös orrú border:

[link]

2022. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!