Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan a lábamba...

A kutyám állandóan a lábamba kapaszkodik, ami nagyon zavaró. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szevasztok. A pár hónapos belga juhász kiskutyám állandóan a lábamba kapaszkodik, harapdál. Emellett nyúzza a macskát is rendesen és megölt két tyúkot, elvileg játékokból mert nem evett belőlük. Azt tudom erről a fajtától hogy okos és nagyon hiperaktív. Nagyon megszerettem már most, de amit csinál az nagyon zavaró, bántani meg nem akarom semmiképp. Mit tegyek?

F17



2022. jan. 3. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell szólni. Erélyesen. Ha folytatja, koppints az orrára, vagy csapj a seggére (ez nem bántás, de szerinted a kutya mi másból értene? A szép szóból?), és hagyd ott, ne játssz vele. Ugyanígy a macskával se engedd, hogy durvuljon, legyél nagy határozott, neked kell a főnöknek lenni, nem neki. Olvass sokat kutyanevelés témában, és vidd kutyaoviba/suliba!
2022. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Belga juhász munkakutya, munka kell neki! Őv, engedelmes, stb. Ebből mit adsz meg neki? Milyen sportot csináltok?

Kemény és nagyon tudatos nevelés kell neki! Nem tapasztalatlannak való! Ezt látszik, hogy nem tudod megadni. De ez a fajta nem az, amin tanulni kell a nevelést és kutyázást! Ha nem tudod jól nevelni, veszélyes lesz magára és másokra is a kutya! Beszélj a tenyésztővel és kérj segítséget.

2022. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit és hányszor sétáltatod, illetve tanítod-trükközteted naponta?
2022. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magas a zsákmányszerző ösztöne.Mozdul mindenre, ami mozog.

Kölyökkorban a gazdának kell megtanítania mit foghat meg, és mit tilos. Ez elég hosszú folyamat, mire beérik hozzá a kutya.

A munkakutyások ezt az ösztönt labdázással vezetik le némileg.

Csinálj "pecabotot" Egy bothoz köss madzagot, annak végére, rongyot, labdát, megfogható dolgot és húzogasd a kutya előtt. Amíg nagyon fiatal a kutya, engedd többször megfogni. Közben megtaníthatod neki az ereszd, vagy kérem, add ide vezényszó végrehajtást is.

Baromfit nem engedünk szabadon kölyökkutya mellett addig, míg meg nem tanítod neki, hogy a szárnyasok tabu.

2022. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, hetente 2-3-szor sétáltatom, és próbálom tanítgatni is. Azt vettem észre, nagyon jó a felfogása és egyébként engedelmes is. Az udvar nagy, így viszonylag sok helye van szaladgálni is. Azóta egyébként már jobb a helyzet, nem harapdál annyira
2022. jan. 6. 14:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat emberek!
2022. jan. 6. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor viszont minél hamarabb keress neki egy jobb gazdát! A heti 2-3 séta a nullánál is kevesebb. A napi séta az alapvető, de az még mindig nem olyan minőségi foglalkozás, ami egy ilyen kutyának kell!

Újra csak, mert láthatólag a felfogásod nem valami gyors: munkakutyád van! Munka kell neki! Első sorban engedelmes és őrző-védő! Ez minimum heti kétszer! Ezenfelül otthon kell dolgozni a kutyával! Magától a kertben csak megbolondulni tud, lefáradni nem!


Ha neked ez a hozzáállásod, hogy olykor kiviszed sétálni, néha "próbálod tanítgatni", egyébként meg hadd rohadjon kint, akkor minél előbb cseréld le másik fajtára! Mondjuk egy plüss kutyára. Szégyen, hogy mindenféle ember tarthat belga juhászt már...

2022. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem még sok évvel ezelőtt az egyik barátnőm nővére tartott belga juhászokat. (Amúgy azóta is, tenyészti őket, agility versenyekre viszi őket, stb.) Félelmetesen rendben tartotta őket, volt ott rend és fegyelem orrvérzésig.


Nagyon okosak, nagyon nagy mozgásigényük van, tényleg én nem vagyok egy nagy kutyás, de azért ez a heti 2-3 séta még nekem is fáj...

2022. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Update: Kicsit magamba szálltam azóta, be kell vallanom hogy igazatok volt. Mostmár szinte minden nap sétálunk, 2 hete megszakítás nélkül. Naponta 30-40 percet gyakorolunk trükköket, egész jól megy neki.Emelett próbálok egyszerűen csak sokat "foglalkozni" vele. Észre vettem hogy mostmár jelentősen nyugodtabb,az egyetlen baj az hogy sétáltatásnál minden kerítésen túl lévő kutyával ugat, ha elengedném szerintem széttépné a kerítéseket. Erre is próbálok megoldást találni, egyébként meg nagyon összenőttünk már, a családból konkrétan csak rám hallgat. Szóval minden rendben van, köszönöm a fejtágítást!
2022. febr. 6. 10:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!