Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Immunerősítő tabletta adagolás...

Immunerősítő tabletta adagolása? Apró méretű kutyának?

Figyelt kérdés
Dobozon: 15kg alatt 1 tabletta. Kutyám 3,5kg, tehát jóval kisebb, mint az írt súly. Azért gondolom nem mindegy, hogy egy beagle kapja az egész tablettát, vagy egy csivava. Nem szeretném túl adagolni. Elég lesz neki a fél tabletta naponta?

2022. jan. 4. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

" 15kg alatt 1 tabletta."

Elég érthető szerintem.

2022. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi van abban az immunerősítőben egyáltalán? Vitaminok, ásványi anyagok, vagyis olyasmi, amit túl lehet adagolni? És konkrét problémára adnád, vagy megelőzésre? Mert ha csak megelőzésre, akkor elég neki a fél tabletta is, konkrét probléma esetében én az előíráshoz tartanám magam, nem véletlenül írták rá.
2022. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gyógynövények, béta-glükán. Megelőzésre adnám.
2022. jan. 4. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem konzultálj a patikussal, vagy állatorvossal. Ő tudja megmondani, szükséges e egyáltalán a készítmény.
2022. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

3,5kg? Ez mindig meglep,az enyém vessző nélkül volt annyi. Az már nem is kutya,hanem tengeri malac,minden sértő szándék nélkül csoda ha egyáltalán levegőt vehet anélkül hogy eü baja lenne.. :D


Így azért én se adnék olyan bátran egy egészet,túl adagolni nem mindenből lehet.Tudni kellene mi van benne és abból egy tabletta mennyit tartalmaz.

Hívd fel az állatorvost és kérdezd meg,abból biztos nem lehet baj.

De szerintem egy fél/negyed is bőven elég lesz annak a kicsi testnek.

2022. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát igen, én már megszoktam hogy ilyen aprócska, de tény, hogy egy nyúl vagy macska is nagyobb nála :D

2022. jan. 4. 14:02
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha gyógynövények vannak benne, azoknak a hatóanyagát pl. túl lehet adagolni. Így én sem adnám az egészet. Nincs olyan tájékoztató a tablettán, hogy kisállatoknak, pl. macskának, rágcsálónak mennyi adható? Inkább testsúly alapján azoknak az adagolását követném. Vagy konzultálj pl. kutyaherbológussal, pl. Magyrai Detti a Facebookon, vagy a Fitocanini oldal gazdái (most nem jut eszembe a név, valami Zsófia volt az egyik). Nagyon rendesek, biztosan szívesen adnak tanácsot. :)
2022. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) Felnőtt macskáknak felet ír, kölyök macskáknak negyedet. Ő Felnőtt cica súlyban van, úgyhogy maradunk a félnél :) 1 hónapos kúrát tartunk
2022. jan. 6. 12:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Enyém 2 kg(minicsivava), a macskám meg 6, na erre mit lépsz? 😃
2023. márc. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!