Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülcsepp, fultisztítás így jó??

Fülcsepp, fultisztítás így jó??

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az állatorvosunk azt mondta a kutyánk fülének vakarására, hogy vegyek fültisztító folyadékot és fülcseppet,mert hajlamos a fülproblémákra. Rendeltem 2 terméket. Az egyik az egy nagyobb flakonos sima fültisztító folyadék. A másik az otodine oldat.

Nem tudom aki használt a kutyájának fülére ilyen terméket egyszerre ez igy rendben van e?

Azért gondolkoztam el mert mikor rendeltem olvastam a tájékoztatót hogy az otodine baktérium ölő hatású, visszatérő fülgyulladás kezelésére alkalmas.

Viszont a dobozán semmi ilyen információ nincs csak hogy ezzel is töltsem fel a hallójáratot, masszírozzuk meg jól a fülét. Viszont ugyanez a leírás szerepel a másik tisztító folyadékon is. Ettől független a 2 szer más funkciót tölt be? Vagy használjam tovább a 2t együtt?


Egy 5 hónapos bichon kutyusról van szó.



2022. jan. 4. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Oszt gomba vagy baktérium, vagy toklász, vagy mi van a fülével?

Mert tökre elég lehet a problémára értelmes dolog is, ami tudod micsoda, tehát: 3%-os hidrogén peroxid, paraffinolaj, exoderil Csak nem mindegy mire mennyit, meddig. De ha baktérium akkor exoderil vagy 5-5 csepp 2-3 hétig. (mármint embernél...) de mekkora a kutya és a füle? Bernáthegyi? Csivava?

2022. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

A fültisztító arra jó, hogy minden lerakódástól, szennyeződéstől kitisztítsa a fület. Magában nem viszi le a gyulladást, nem oldja meg a gondot.

A gyulladáscsökkentő/atkaölő/gombaölő fülcseppek viszont nem hatnak, ha a fül tele van zsírral, szennyel. Tehát mindig előtte ki kell takarítani a fület.


A tisztító folyadékkal kezeld le, majd pár óra-fél nap múlva meget bele a rendes fülcsepp.

2022. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézte meg a fülét? Már gyulladt vagy csak megelőzni akarod? Mi váltotta ki a gyulladást?

Allergia,atka,víz került a fülbe és begyulladt,toklász (télen kétlem..),idegen test kapásból lehet.

A bakteriális fertőzést baktérium ölős szerekkel kezelik,az idegentesteket el kell távolítani,az atka megint más kezelést igényel,az allergia esetén nem csak a fül kezelendő..


Tényleg orvos kellene,nem az internetről rendelgetni azt ami pillanatnyilag kéznél van.:)

2022. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Mindkét folyadék fültisztító.

Vannak asimán tisztításra használatosak, és vannak különböző fülfertőzésre valók. Ezeket a fertőzött fülnél a tisztításra használják. Utána megy a fülcsepp, ami a fertőzésre gyógyír.

Nekem pl malassezia gombás az eb füle. Én tisztításra a Clorexiderm tisztítót használom és kezelésre a Clorexiderm zseléjét.

De nálam első volt a fülből vett minta laboratóriumos vizsgálata.

Ha egy kutya vakarja a fülét atkától kezdve gomba, vagy baktérium fertőzése lehet, vagy akár egyszerre többféle is.

ha nem baktériumos fertőzése van a kiskutyának, akkor az Otodin felesleges. Plusz , ha Otodint kell használni, mellé adnak gyógyszeres cseppet.

Vidd el a kiskutyádat másik orvoshoz, aki megnézi, mi van a fülében egyáltalán.

Kárt nem okozol, ha használod a fültisztítót, de kettőt egyszerre felesleges.

2022. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő fültisztító oldat, nem ezektől kellene várni a megváltást. Ahogy a többiek is írták, rengeteg minden okozhat fülgyulladásos, váladékozós tüneteket meg kellene találni az okot és azt célzottan kezelni.


Ijesztgetős rész: az idegen testet nem kell magyarázni milyen káros, ugye? A folyamatos gyulladás is baromi veszélyes, megvastagodnak tőle a sejtfalak. Mivel így még kevésbé szellőzik a fül, még jobban érzik magukat benne a bacik, gombák, szóval kapsz egy jó kis öngerjesztő folyamatot, amivel el lehet jutnk odáig, hogy:

A.) Ráhúzódik a belső fülre (egyensúlyvesztés), akár az agyra is

B.) Teljesen bezáródik a hallójárat, a kutya megsüketül.


Egyébként hasznos, hogy van kéznél fültisztító: ha kaptok rendes, fülcseppes orvosságot, akkor előtte érdemes kitakarítani a fülét. Nekünk az OtoAct vált be a létező összes trutyi kiszedésére, de nálunk nagyon komoly bajok voltak.

2022. jan. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 honapos kutyaval en minden problemammal az allatorvoshoz fordulnek es vele csinaltatnam meg ... ido kozben megfigyelnem, hogy miket csinal a doki es elbeszelgetnek vele a kulonbozo szerekrol. Ne kuruzsolj otthon, mert tobbet arthatsz mint gondolnad. Amugy sem rendelgess kutfejbol vagy hasra utes szeruen, majd a doki megmondja egeszen pontosan, hogy melyik szerre van szukseg.
2022. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Természetesen jártam dokinál a kutyussal. Én mondtam a fülét a dokinak, vakarja, nyüszit, es mar sebes is volt egy kis részén. Ranezett, semmit nem lát, nem gyulladt.., csak tisztítani kellene.. Azt mondta sajnos ez a fajta kutyus gyakran lehet fülproblémás. Erre volt a doki válasza hogy vegyek fültisztítót es fülcseppet neki, azt viszont nem mondta mit.. Annyit mondott veny nélkül tudok venni.

Ezért rendeltem neki egy sima fültisztító folyadékot,es az otodinet aminek a hatásáról a ti velemenyeitek szerint akkor tévedtem mert en azt hittem ez gyógyszeres csepp 😔 es ez a kettő együtt jó lesz mert más információt nem kaptam a fülének kezelesevel kapcsolatban.

Kozbe azota tisztitottam neki többször, és egyre kevésbé vakarozik már, de megnezetem maaik orvossal hogy valóban nincs e semmi mert a masik ugy látszik nem teljes körűen tájékoztatott.

A kutyus azt leirtam h 5 hónapos bichon. A problémát azert nem irtam le ami miatt kezelnem kell mert velem sem kozoltek swmmi konkrétumot csak h tisztitsam es vegyek tisztitot cseppet.

2022. jan. 6. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!