Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyàsz..Mikor lesz könnyebb?

Gyàsz..Mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés
3 hónapja meghalt a kutyàm. Az egyetem miatt nem lehettem vele amikor meghalt. Magamat okolom emiatt is..Vele nőttem fel, 10 éves voltam amikor hozzánk került és most, 10 évesen meghalt, rákos volt. Először szerintem fel sem fogtam teljesen hogy már nem jön vissza, mert a gyász egyre nehezebb. Most érzem a legjobban a hiányát és minden nap sírok. Nekem nagyon fontos volt ez a kutya. Normális hogy egyre rosszabb lesz? Azt gondoltam hogy idővel majd “jobb” lesz..De eddig mintha “vártam volna hogy visszajön” és most esett le igazan hogy már soha nem fog.

2022. jan. 4. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Jobb lesz idővel, elfeledni sosem fogod.

Gondolj bele mennyi szép emléked van róla. Jobb, hogy vannak ezek az emlékeid, mintha nem is ismerted volna.


Nézd meg a Marley&Me című filmet, lehet könnyebb lesz utána.

2022. jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Fogadd őszinte részvétem első körben!

A lelkednek kell az, hogy megnyugodjon a gyász miatt és ezt siettetni, eltüntetni nem lehet. Kitartóan várni kell - mégha lelkileg, szellemileg nehéz is - és persze a hétköznapi teendőkre figyelni. Idő kell mindig a megnyugváshoz, főleg, hogy az eddigi életed felét együtt töltöttétek. Érthető az érzésed. Amivel esetleg tudsz segíteni kicsit, az az, hogy lekötöd magad, vidám dolgokat teszel, nézel (vígjáték, ha persze megy).

2022. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

A gyász nem úszható meg. Normális, hogy fáj. Fájjon is, mert ez kell a gyógyuláshoz!

Jobb lesz idővel! Hogy mennyi idő múlva, erre nincs szabály. Mindenkinek más ez az időszak. 2005ben az utolsó kutyámat hasonló módon vesztettem el. Sokat jártam az orstágot a munkám miatt. Arra mentem haza éjjel, hogy az etetőtálja helyén egy mécses világít. Kellett 2 év, hogy tudjak könnyek nélkül beszélni róla.

2022. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Gyászolni mindig gyászolni fogom az elhunyt kisállataimat. Összeszorul a szívem, amikor a korábbi kutyáinkra, cicáinkra gondolok, bármikor tudnék pityeregni miattuk, de azokkal a családtagokkal is így vagyok, akikkel szorosabb kapcsolatot ápoltam. Elmúlni az érzés nen fog, csak ahogy telik az idő és megy tovább az élet, mással lesznek elfoglalva a gondolataid. Feltételezem olyan helyzetben vagy most, hogy több olyan inger ér, ami rá emlékeztet. Ha valahova eltemettétek, akkor te megtarthatod a saját gyászodat, készítesz egy kis koszorút, vagy levelet írsz neki és felolvasod a sírjánál, akármi, nekem mindenképp kis megnyugvást hozna, hogy jelképesen le tudom zárni.
2022. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

2,5 év alatt sem lett jobb. Jelenleg itt tartok, és tudom hogy soha nem is lesz jobb.

15 évet nem lehet elfelejteni.

Persze az élet megy, mindig van elfoglaltság, így nem állandó gondolat, de nincs olyan nap hogy ne jutna eszembe, és szégyen vagy nem, a mai napig úgy siratom, mintha tegnap történt volna..

Részvétem kérdező..

2022. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
En is nagyon sajnalom a tortenteket, oszinte reszvetem itt mindenkinek, aki ebben a helyzetben van. Az en kutyam, egy nemet vizsla 4 evesen halt meg 2021. oktobereben. Megmergeztek, es leallt a veseje. Iszonyu volt latni, ahogy szenved. Tudtam, h jobb lesz neki, ha elmegy, ha mar nem lehet megmenteni, de leirhatatlanul faj. Orokke hianyozni fog. A fajdalom viszont enyhul majd a kesobbiekben. En szomoruan, de ugy zartam le magamban a tortenteket, h az o sorsa igy volt megirva. Egy ejszakat vegig bogtem, aztan kijelentettem, h o mar jo helyen van. Az embernek sok kutyaja lehet elete soran. Az a legrosszabb resz, amikor ezek elpusztulnak. Mindegyik aranyos kutyacska a mennyorszagba kerul, es remelem, h majd talalkozunk veluk ujra. (Nem vagyok ovodas, csak nekem igy konnyebb.) Sajnos a kisallattartoknak meg kell tanulniuk mosolyogva konnyezni, es konnyezve mosolyogni. Kitartas!!!
2022. jan. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
Soha.
2022. jan. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.


Amikor az enyém meghalt, nekem segített, hogy csináltunk neki egy kis emlékhelyet, ahová eltemettük, egy évig jártam minden este és gyertyát gyújtottam. Halottak napján azóta is, mint az ember halottainknak. Ültethetsz fát is, a lényeg, hogy ha ki tudod fejezni a szeretedet és tiszteletedet valahogy, könnyebb lesz. Később meg a jó emlékek maradnak.

2022. jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!