Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy zajlik egy kiállítás?

Hogy zajlik egy kiállítás?

Figyelt kérdés
Tudom van az a bizonyos ringdresszúra abból annyit tudok hogy hogy kell beállítáni a kutyát és hogy hogy kell felvezetni. Az lenne a kérdésem hogy a kiállítások hogy zajlanak, a bíró mit néz a kutyán és hogyan tudok felkészülni.

2022. jan. 6. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Hát ezt igy leirni nem nagyon lehet. Tenyésztöt kérdezd, anno, amikor én kezdtem kiállításokra járni, akkor a tenyésztö rengeteget segített nekem.


Egyébként a meoesz székházban szoktak lenni ilyen képzések, nézz esetleg utána. :)

2022. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. jan. 6. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Sok handler vállal már csoportos felkészítést, érdemes pár ilyenre elmenned.


Amúgy megérkezel, kinyomtatod a visszaigaló lapot, mert valószínű, hogy azon van a startszám és kelleni szokott a belépéshez is. (ha nincs rajta szám, akkor át kell venned a ringben a bírálatok előtt)

A ring elé ki van rakva, hogy milyen sorrendben jönnek a fajták, ahhoz mérten tudod, hogy mikor kell készülnöd.

A számoddal fognak szólítani és a kutya osztályát fogják még max mondani. Aztán bemész és csinálod, amit a bíró mond. Nézi, hogy mozog a kutya, milyen a karaktere a fajtájához képest, végigtapogatja mindenhol, megnézi a fogait(vagy ő vagy neked kell mutatni csukott és nyitott állkapoccsal) és mindezt lehetőleg zokszó nélkül, egy helyben és mozdulatlanul állva kell tűrnie. Ezeket tudod otthon gyakorolni, más emberek segítségével. Ha lebírálták az osztályodat és konkurálsz még valamilyen címért, akkor ne menj messzire a ringtől, mert megint be kell menned. Ha végzett a fajtád vagy a ring, kérd el a bírálati lapot.

2022. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!