Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e az elszíneződött szőr...

Lehet-e az elszíneződött szőr is allergia miatt?

Figyelt kérdés

Általában 2 havonta van fürdetve a kutyám.(Shih tzu,kozmetikus csinálja,tisztában van az allergiával így mindig kímélő samponnal mossa már 3 éve)

Most lenne esedékes a nyírás is egy hét múlva van időpontunk.Észre vettem,hogy egyre több helyen színeződik el a szőre.Először a tappancsain kezdődött azthittem,hogy sár mivel elég sokat járunk ki játszani és viszonylag halvány volt ez a barna-rozsdabarna valami.Mosni hiába mosom le a sár szürkés színe is benne marad a bundában enyhe ameddig nem samponnal van mosva (de azt se szabad mindig,nincs is hozzá olyan samponom amit rá mernék tenni).


Most viszont úgy tűnik,hogy ez nem kosz..(vagy kosz csak túl aggódom?)

Már a lábfején is van néhol,de foltokban mint mikor csak koszos.És csak a szőrön,magának a bőrnek semmi baja,ugyan olyan rózsaszín mint volt.Nem vakarózik,nem rágja,nem kopaszodik,semmi jele hogy ez neki fájna vagy ez őt zavarná.Mosással nem jön le,bűzleni nem bűzlik.

Csirkés és gluténos ételt sem kapott,ugyan azt eszi mindig.


Van valakinek ilyen tapasztalata,mi lehet ez? Túl aggódom és csak kosz majd a kozmetikus le fogja tudni mosni?



#kosz #kutya #allergia #Barnuló végtag
2022. jan. 8. 13:15
 1/2 A kérdező kommentje:
De ha esetleg fotó jobban átadja hogy mire gondolok "barna de nem sár" alatt szívesen töltök fel fotót a tappancsokról.
2022. jan. 8. 13:16
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen lehet az allergia miatt elszinezodott a szor. Szerintem erdemes lenne egy teljes kivizsgalas, hogy mi mindenre allergias a kutyus.
2022. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!