Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutyát is érdemes vinni...

Félős kutyát is érdemes vinni kutyasuliba?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám, a nála nagyobb testű kutyáktól fél. Nem tudom, hogy így érdemes-e vinni kutyaoviba, nem szeretném, ha terrorizálná őt a többi kutya. Vagy lehet pont ezért érdemes vinni és idővel kinövi a félősséget (még csak 5 hónapos)?

2022. jan. 9. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez is a szocializáció része, oviban hamarabb túllendűlne a félelmén.
2022. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kezeled a félelmét, később csak rosszabb lesz. Vidd el nyugodtan, ott megtanulja, hogy nincs oka a nála nagyobb kutyáktól félnie.
2022. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi. És ha a nagyobbak folyton ledominálják, mert fél, az nem pont azt fogja erősíteni benne, hogy van oka félni? Egy alkalommal voltunk eddig, a vele egy méretűeket nagyon bírta, de a kicsit nagyobbakkal szemben már a farkát behúzta, azok meg csak azért is durvultak (mármint vehemens kölyökkutya módon).
2022. jan. 9. 19:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt jönne az, hogy a kedves gazdiknak ilyenkor rá kellene szólniuk a kutyáikra... Meg persze az oktató is felelős, hogy nem hívja fel a figyelmet a kialakult helyzetre.


Szerintem viszont még ez a helyzet is jobb lehet, mint a semmi, mert mivel bele van kényszerítve a szituációba, meg fogja majd tanulni kezelni azt (finoman rájukszól, elvonul vagy megszokja és beszáll ő is a játékba).


A legjobb az lenne, ha találkozhatna olyan nagy kutyákkal, akik nem másznak bele az aurájába és akkor már nem a félelemmel azonosítaná a nagyobbakat.


Az oktatót is megkérdezheted, hogy látja a helyzetet.

2022. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Normális kutyasuliban nagyon figyelnek arra, hogy egyik kutyának se legyen rossz élménye a közös foglalkozásokon, elengedésnél direkt ezért több oktató van a pályán, hogy minden kutyára tudjanak figyelni, attól még, hogy a nagyobb, vehemensebb kölyöknek az játék, a tiéden látszik, hogy neki meg nem, akkor szétszedik, hiába "csak játszik" a másik.

Még jobb sulikban direkt érzékenység alapján alakítanak csoportokat, mert nagytestűek között is lehet, amelyik nem bírja a durvulósabb játékot. Nem tudom, hogy merrefelé laksz Budapesten és környékén nagyon sok jó kutyasuli van, érdemes szétnézni, itt tudok ajánlani is, de ahol nem figyelnek a kutyádra, ahol nem az az elsődleges, hogy minden kutyának jó élmény legyen a képzés, oda tényleg felesleges járni. Viszont ilyen problémával mindenképp fontos lenne találni egy jó sulit, mert ahogy a többiek is írták, ha nem tanulja meg, hogy nincs oka félni a nagyobb kutyáktól, akkor ez egyre rosszabb lesz csak, ha ezt nem kezelik jól és időben később jellemzően ebből alakul ki a félelmi agresszió.

2022. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na igen pont azt nem szeretném, hogy szegény kénytelen legyen agressziót alkalmazni…én úgy éreztem, hogy nem figyeltek kellően oda, nem szedték szét őket időben, egy másik kiskutya is már nyüszített, mert a nagyobb megharapta vagy ilyesmi. Szerintem ezt nem kéne engedni. Mindenképp másik kutyasuliba fogok menni. Pedig erről nagyon jó véleményeket írtak neten. Budapesten és környékén melyiket ajánlod(északi részen)?
2022. jan. 9. 20:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Az se jó amit írtál, hogy már a farkát behúzta annyira félt a többi kutya pedig tovább játszott. Akkor minek van ott az oktató? Rá lehet szólni (nem bántani vagy ráordítani) a másik kutyusra,

abból a másik megtanulná, hogy a nála kisebbekkel óvatosabban játsszon, a te kutyád pedig azt, hogy minden rendben nem kell félnie.


Ha nem jó a kutyaovi, akkor vidd egy másik helyre.

2022. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ide biztos nem fogom mégegyszer vinni…a következő helyen pedig előre rá fogok kérdezni, hogy ugye ilyen helyzetben mindig közbelépnek-e, különben inkább be se viszem, mert ez többet árt, mint segít.
2022. jan. 9. 20:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne arra kérdezz rá, hogy mit csinálnak ilyen esetben, hanem hogy el lehet-e menni megnézni egy foglalkozást. Van, ahol van ilyen próbaóra lehetőség. Lutrira nem vinném a kutyámat kutyasuliba, mondhatnak előre bármit, mégiscsak más, amit én látok ott helyben a gyakorlatban. Nekem ráadásul előéletes mentett van, nem mindegy, milyen módszerrel dolgoznak.
2022. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Budapest északi részén egyértelműen a sci-dog (3. kerület), ott érzékenység szerint alakítják a csoportokat, és az érzékenyebb csoportba 3 kutyára volt 2 oktató, akik az egész képzés alatt nagyon figyeltek, vigyáztak a kutyákra.

Ha még nem ismered őket érdemes a posztjaikat ( [link] előadásaikat is követni, rengeteg jó írásuk/előadásuk van ebben a témában is és mindezt tudományos alapon teszik, minden módszerük kutatásokkal alátámasztott, nem azért alkalmazzák, mert 20 éve ők is így tanulták a kutyasulikban vagy éppen ezt látták a neten.

2022. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!