Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszélyes az elhízott...

Mennyire veszélyes az elhízott kistestű kutya altatása?

Figyelt kérdés

8 kilós tacskó, fogkőleszedés lesz. Nagyon féltem.

Ez is olyan mint az embereknél altatás hogy az elhízottság súlyosbítja a dolgot?



2022. jan. 12. 02:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elhízottság súlyosbítja,nyílván,de az orvos nem javasolná az altatást ha rizikósnak látná.

Attól is függ,hogy milyen tacskó standard Tacsi 9kg-ig nem számít túlsúlyosnak.

2022. jan. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Jó lenne tudni milyen tacsi. Ha a 3 kilós nyulazós lett 8 kiló, akkor annak talán megváltás lenne.
2022. jan. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Az én fajtatiszta standard tacsim 11 kg volt és nem túlsúlyos, látszottak a bordái is. Biztos elhízott a tiéd?
2022. jan. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Az elhízottság nagyobb kockázatot jelent mind altatásnál, mind egyéb betegségek kialakulásánál, pl. cukorbetegség, Cushing-kór, ízületi problémák. Érdemes nekiállni a fogyókúrának, sajnos mi is ezzel küzdünk, észre se vettem úgy felszaladtak tacsi keverékemre a kilók, az állatorvos szembesített a túlsúlyával. 🙁 Azt mondta akkor jó a súlya ha nem látszanak a bordái, de simogatásnál kitapintható.
2022. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha altatás előtt kivizsgálták a kutyád, vérvizsgálat és jó lett az eredménye ami alapján altatható akkor a túlsúly nem feltétlenül jelent problémát.


Egyéb problémát jelent, terheli az ízületeket, a szívet, ha valóban túlsúlyos érdemes fogyókúráznia. Erről is egyeztethetsz az orvossal, miként tedd. Ne hirtelen több mozgással akard elérni a kutyánál a fogyást, mert az többet árt, mint használ.


Visszatérve, az altatásra, annak kockázatát nem egyedül a túlsúly határozza meg. Szükségesek egyéb ellenőrző vizsgálatok előtte ami alapján lehet dönteni, hogy biztonsággal elvégezhető-e a fogkőleszedés, altatásban.

2022. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

standard tacskó amúgy

és köszönöm a válaszokat

2022. jan. 12. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Standardban mióta elhízott a 8 kilós?
2022. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Ma már nagyon modern módszerekkel tudnak altatni, sokkal kevésbé kockázatos, mint évekkel ezelőtt. Az én kutyám kb 15 éves volt(nem tudjuk pontosan, mert mentett volt),amikor minden gond nélkül altatták és nagyon jól viselte a műtétet.

Standard tacskónál pedig én sem értem, hogy a 8 kiló miért elhízás.

2022. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát mondjuk a testvérénél kicsit rövidebbre nőtt, valószínűleg kevesebb hely van ahol el tud oszlani a "test" és úgy néz ki mint egy tehervonat xd. ezért tartom elhízottnak még ha csak kicsit is.

köszönöm a válaszokat

2022. jan. 13. 22:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!