Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Advantix szétosztható?

Advantix szétosztható?

Figyelt kérdés
Két kutyám van, egyik 12 kg másik 5. Ha megveszem a két spotont külön az tök drága, inkább vennék egy 25 kilóra valót, és elosztanám rajtuk súlyarányosan. Működhet? Gondolom ugyanaz van minden kiszerelésben, csak más az adagolás.
2022. jan. 13. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem, a szer koncentrációja eltérő. Ha az 5 kilósra a 25 kilósnak valót rakod, simán ki tudod nyírni.
2022. jan. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Le lehet pontozni, vagy utána is lehet nézni...

Advantix spot on 4-10 kg közötti kutyáknak:

Imidakloprid: 100,0 mg

Permetrin: 500,0 mg


Advantix spot on 10-25 kg közötti kutyáknak:

Imidakloprid: 250,0 mg

Permetrin: 1250,0 mg


A nem megfelelő szer használata olyan súlyos allergiás reakciót válthat ki, amibe a kutya bele is pusztulhat. Mert szépek és jók ezek a szerek, de azért ne feledjük, hogy lényegében (ideg)mérgek az élősködők ellen - olyan mértékben alkalmazva, ami a "gazdatestre" még nem ártalmas. De ha eltérünk a gyártó által megadott adagolástól, akkor bizony ártalmas is lehet, első körben az idegrendszerre, roham formájában.

2022. jan. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

JÓ az infó amit beírtál, csak nem normáltad le 100 ml-re.



Testtömeg

(kg)

Termék neve (ml)


Térfogat

(ml) Imidakloprid (mg/ttkg) Permetrin (mg/ttkg)

≤ 4 kg Advantix spot on 4 kg alatti kutyáknak A.U.V. 0,4 ml 10 Min. 50

> 4 ≤ 10 kg Advantix spot on 4-10 kg közötti kutyáknak A.U.V. 1,0 ml 10-25 50-125

> 10 ≤ 25 kg Advantix spot on 10-25 kg közötti kutyáknak A.U.V. 2,5 ml 10-25 50-125

> 25 ≤ 40 kg Advantix spot on 25 kg feletti kutyáknak A.U.V. 4,0 ml 10-16 50-80



ITt van ttk-ra lebontva.


A te válaszod akkor lenne helyes szerintem, ha a 25 kilós ampulla tartalmát teljesen ráraknám az 5 kilós kutyára.

2022. jan. 14. 09:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Ráadásul elég tág keretek között mozog az adagolás, a 10 és 25 kilós kutya marhára más súlycsoport, mégis ugyanaz az ampulla kell neki.
2022. jan. 14. 09:48
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Igen, én az egyes ampullák hatóanyag tartalmát írtam le.

Te pedig az ajánlott legkisebb adag 10 mg/testtömeg kg adagolást másoltad be...

Viszont azzal is számolj, hogy ha normál hatást vársz el a készítménytől, akkor egy állatra az adott ampullányi szert kell felvinned.

Igen, a 12 és 25 kg között valóban nagy az eltérés, mégis egy ampulla kell.

De hogy fogod jól adagolni a 25 kg-osnak is megfelelő ampullát az 5 kg-os szobacirkálódra? Kiméred fecskendőben?

Nem olcsó megvenni 2 ampullát, ez tény. De ahogy mondani szokás: akinek van pénze majomra, annak legyen banánra is.

Ha már állatot vállaltam, én ezen nem sóherkednék.

Vannak más, olcsóbb szerek is, esetleg próbálkozz akkor inkább azokkal.

2022. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ha tovább jutnál 1 sornál, látnád hogy bemásoltam mindet!

4 kg

4-10 kg

10-25 kg

25-40 kg


Abszolút nem sóherkedés a tudatos vásárlás, ahogy az sem sóherkedés, hogy a Lenor öblítőből 2700 ml-es kiszerelést veszem, és a wc-papírt sem négyes csomagolásban, hanem 36-os kiszerelésben.


A kérdésem abszolút helytálló, a Milbemaxot is így osztjuk fel (állatorvosi javaslatra!!!), gondoltam ennél is működhet, mivel 1 időben kapja mind a két állat.


Pénzem az van köszi, kutyáimra főleg, de általában az az ember akinek VAN pénze, az jól is bánik vele, én pedig éppen ezt próbálom megtenni.

2022. jan. 14. 10:01
 7/14 A kérdező kommentje:

Plusz az idős kutyám 15 éves, életében nem volt benne még bolha se (pontosabban egyszer, akkor rögtön bolhaekcémája lett 1 db kóbor jószágtól), szóval hidd el bátra, hogy öntöm a lóvét az advantix gyárnak már vagy egy évtizede :) :)


Totál faék egyszerű kérdést tettem fel - ugyanaz a szer van-e az ampullákban?

A válasz az hogy IGEN, eltérő MENNYISÉGBEN. Éppen ezért adagolható.


Köszi, ma is tanultam valamit: előbb magam nézzek utána rendesen, vagy csak az állatorvost kérdezzem, mert én leszek a sóher. LOL.

2022. jan. 14. 10:04
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Oké, akkor csak csöpögtesd szemmértékre az 5 kilós kutyádra neki valónál többszörösen töményebb készítményt. Ki vagyok én, hogy figyelmeztetni merjelek a kockázatokra.

És igen, örülök, hogy legalább a pénzeddel jól bánsz...

2022. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy figyelmeztettél a kockázatokra, ezt nagyon helyesen tetted, sok idiótavan, de nyilvánvalóan nem fogom ráborítani, a legkisebb kiszerelésben konkrétan egyetlen csepp van, ez az egy kiszerelés amit nem több ponton kell szétosztani az állat hátán, hanem egy pontra, ahogy láthatod 0,4 ml van benne, az eddigi élete során már jópárszor rátettem ezt a hangyaf*sznyi mennyiséget.


Annyit szeretnék tenni, hogy a 10 kilós kutyámra vásárolt 10-25 kg kiszerelésű advantixból kapna egyetlen cseppet a kiskutya, amivel tudatos vásárlóként megspórolnék havi 3-4 rongyot.


Mekkora állatkínzó vagyok, rettenetesen bánok az állataimmal!

2022. jan. 14. 10:10
 10/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ezen az oldalon mindenki csak állatkínzó lehet. Szörnyűek vagytok, tényleg. A gyerekemet is biztosan kínzom, amiért az agyonhájpolt gumivitamin helyett valami olyat kerestem neki amiből nincs kispórolva a vitamin, feleannyiba kerül, és marketinre is tizedannyit költenek. Szegény gyerek.
2022. jan. 14. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!