Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet be látni,...

Miért nem lehet be látni, hogy mindenki máshogy étkezteti a kutyáját? Más is etet nyersen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van két ivartalan közép Ázsiai juhászkutyám.

Egy szuka ( 70 kg), és egy kan ( 81 kg).

Valamelyik nap az egyik barátnőm nálam töltötte a délutánt és teljesen hüledezve lebaszott, hogy tönkre teszem a kutyák beleit mert nyersen ertetek ( csirke farhat, pulyka nyak - mell, kacsa alkatrészek), és hiába kapnak rizst meg zöldséget hozzá... bele fognak pusztulni.

Mert szerinte csak a royal canin a tápok a valamire valók és ő is azt eteti csak.

Próbáltam elmagyarazni neki, hogy azért az én kutyáim testfelepeitese és szükségletei teljesen mások mint az ő havanese kutyájáé.

Ráadásul szerinte most már az fog jönni, hogy láncra verem őket és kibaszom őket a kert végébe mert ilyen őskori etetés forma után már csak azt tudja elkepzelni.

Van itt valaki aki szintén nyersen etet? :/

Nem hiszem, hogy ezzel egyedül vagyok.

Köszönöm



2022. jan. 17. 22:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon sokan etetnek nyers húst.

BARF, PREY

2022. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
Én most a cicám kezdtem nyersen etetni. Eddig tápot kapott.
2022. jan. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%

Annyiban nincs igazad, hogy a havanese is nyugodtan ehet(ne) nyers húst, ha ahhoz van szoktatva. Barátnőd kutyájának tényleg nem tenne jót, hirtelen a táp után, de fokozatos átállással nem lenne semmi gond.


Abból, hogy nyersen etetsz, ami egy teljesen jó étrend a kutyának, hogy következik az, hogy láncon fogod tartani, ezt nem is értem, hogy jutott barátnőd eszébe.


Amúgy meg a nyers étrend összeállítása jóval macerásabb, mint a kész táp (kész táppal sincs baj, nyilván nem mindegy melyik fajta, azon múlik milyenek az összetevők).


Szóval a lényeg az, te többet "bajlódsz" az etetéssel, tehát ha már feltételezésekbe ment bele, (hogy láncon fogod őket tartani), a logikusabb az lenne, ha a kaja összeállításával ennyi időt töltesz, akkor a kicsapod őket a kert végébe helyett napi 24 órát velük vagy, az fog jönni. :D


Mindenki etesse úgy a kutyáját ahogy az kutya igényeinek a legmegfelelőbb.

2022. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem a nyers a baj,hanem ,hogy csirke. Az antibiotikumok miatt.


Egyebkent meg az is szazszor jobb,mint barmelyik tap..



A bnod kutyai szemetet kapnak. A te gyonyoru kutyaid meg hasznosulo etelt.

2022. jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Maya Bunnyheart ***** válasza:
92%

Az én kutyám is BARFos, neki ez lett a legjobb döntés, mert a tápokat/konzerveket nem tudja megemészteni rendesen.


Én úgy vagyok vele hogy a jól összeállított nyers étrend a legegészségesebb a kutyának.

2022. jan. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
74%
Kérlek küld már képet ezekről a kutyákról! Ha valóban ilyen tömegűek a kutyák sütök neked egy tortát :D
2022. jan. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
6%
Megmondtam volna neki kérek perec hogyha belepusztul, akkor belepusztul, törődjön a saját dolgával.
2022. jan. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
31%
Nekem 120kilós a kau kanom. :D :D
2022. jan. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
84%

Mindenki úgy etet, ahogy akar - elsődlegesen azt figyelembe véve, hogy a kutya mit szeret és mitől szép a széklete. A kutya egészségét valójában inkább a genetika határozza meg. A szüleim 14 éven keresztül pedigreevel etették a kutyát, soha életében nem volt beteg, csak a végén. A szomszéd nagytestűje maradékokat kap, 15 éves matuzsálem. Szóval szerintem a kaja csak kis mértékben határozza meg a kutya egészségét. Egy szaporítós vagy ismeretlen eredetű menhelyes kutya valószínűleg sokkal betegeskedőbb lesz, mint egy törzskönyves és ennek köze nincs a kajájához.


Ettől függetlenül én főtt kajával etetek, mert azt imádja és a széklete is attól jött rendbe. A tápok neki nem váltak be, de akinek igen, az etessen bátran azzal. A nyers etetés meg talán a legjobb, csak jól kell csinálni.

2022. jan. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%
Én visszakérdeztem volna, megnézte-e már valaha a RC összetevőit a kedves barátnő. Merthogy az sem épp a világ legminőségibb tápja.
2022. jan. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!