Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatmentők tényleg nem...

Péter 2 kérdése:

Az állatmentők tényleg nem profitálnak a tevékenységükböl?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állatmentő személyek biztosan nem, sőt saját keresetüket költik sokszor az állatokra. Biztos, hogy vannak olyan szervezetek, amiknek a keretein belül megy némi sunyiskodás, meg lehúzás, mint magyarországon minden szervezetben sajnos. De azért szerintem nem ez a legjellemzőbb.
2010. szept. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Adományokból tartják fent az állatokat, a gyógyszereket stb.

Szerintem ezért ők nem kapnak pénzt, önzetlenül csinálják.

Bár énis megtehetném!

2010. szept. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Jézusom, ébredjetek már fel! No-profit szervezet, vagyis nincs pofitja. Papíron még egy nyereséges cégből is lehet veszteségest csinálni. (Sokan meg is teszik.) Nincs profit vagyis nem osztanak jutalékot, de gondoljatok már bele, valaki ebből él, fizetést kap és lehet, hogy a munkaerőpiacon ugtyanazért a munkáért feleannyit sem kapna. És ez csak egy, méghozzá egy legális módja annak, hogy valaki mocskosul jól járjon egy non-profit cég működtetésével, de van ennél még különbebb módja is, a haszonszerzésnek.

Nem mondom, hogy mind ilyen, de azért sokan vannak ezzel így a non-profit szektorban.

2010. szept. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezeknél a szervezeteknél általában max 1-2 ember van, aki fizetésért dolgozik, a többiek önkéntesek. Én dolgoztam non-profit szervezetben fizetésért, ami lényegesen alacsonyabb volt, mint amit a piacon kaptam volna a munkámért, mert szerelemből csináltam, csak épp annyi munkám volt vele, ami mellett sehogysem tudtam volna rendes munkát vállalni, és hát valamiből muszáj élni.


Abban az időszakban kb. 0-24 dolgoztam, volt hogy reggel 4-kor is csörgött a telefonom, hajtottam, mint az állat. Pont azért mert volt egy lelkiismereti oldala is a dolognak, és tudtam, hogy a többiek önkéntesként dolgoznak, nem fért bele nekem erkölcsileg, hogy bármi pont rajtam csússzon el, mikor én fizetett ember vagyok.


Szóval biztos, hogy vannak rossz példák, tudok is ilyet, de szerintem azért nem az a legjellemzőbb.

2010. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én konkrétan csak idén kb. 40 ezret raktam eddig bele a saját fizetésemből. Azért csak ennyit, mert az egyik saját kutyámról kiderült pár hete, hogy beteg és nagyon sok ment el állatorvosra.
2010. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!