Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkas körömöt muszály leműtte...

Farkas körömöt muszály leműttetni?

Figyelt kérdés
Shar pei kiskutyámnak a doki azt mondta le kéne szedetni a farkas körmét. Mindenbe bele akadhat persze meg minden, de én feleslegesen nem szeretném megcsonkíttatni a kutyámat. Nem zavarja őt és semmibe sem akad bele. Nem tudom mi tévő legyek.. :(

#kutya #kiskutya #Shar pei #Kínai Harci kutya
2022. jan. 29. 20:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Nem is hallottam még ilyet
2022. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem muszáj.
2022. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem kötelező levágatni. A dokinak abban van igaza, hogy könnyebben beakadhat. De ha nem akad be, akkor ne vágasd le.
2022. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem mond hülyeséget a doki azzal,hogy érdemes lenne levágni.A kutyának is problémás.Bele akad mindenbe,gyorsabban nő mint a többi karom,mivel nem ér a földre nem is kopik.Azt ha nem vágod vagy nem törik le magától bele nőhet a kutya lábába,enyhébb esetben csak fel-fel karcolja a bőrt és elfertőződik.


De! Nem kötelező,és nem csonkítás.Semmit nem befolyásol a kutya mozgásában,egészségében,életvitelében az,hogy az nincs ott.

2022. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Maya Bunnyheart ***** válasza:
91%
Nem muszáj, de ha van rá lehetőség akkor műttesd le neki, mert ha pl játék közben beakad és letörik akkor az nagyon vérzik és nagyon fáj a kutyának. Illetve a farkaskarom nem tud magától kopni, így figyelni kell rá hogy nehogy tulnojon.
2022. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

Nem muszáj. Csontos vagy csak bőrön lóg? Utóbbit érdemes, mert semmi tartása. Enyémnek csontos van, nem fogom leszedetni. Másik kutyámnak beakadt és kiszakadt a karma, pedig neki nincs plusz farkaskarma... bármikor előfordulhat sima karommal is


Vannak fajták, ahol kimondottan előírás a farkaskarom megléte 🤷‍♀️

2022. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem muszáj, de van, amikor ajánlott, mert bajt okozhat. Az én kutyámnak is van a 2 hátsó lábán. Nem kopik a körme, vágni kell neki, az még nem is gond. Viszont annyira kifelé áll, hogy bármikor leszakadhat a konkrétan az egész ujja. Tavasszal leszedik neki. Ha az állatorvos ajánlja, akkor nyilván okkal teszi. Esetleg kérd ki másik állatorvos véleményét is, vagy keress neten képeket, viszonyítási alapnak, hogy a tiédnek mennyire vészes.
2022. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a termeszetnel jobb alkoto nem kell ... ha az evolucio ugy intezte, hogy annak a koromnek ott a helye, akkor annak ott a helye.


Amig nincs vele problema, addig minek megcsonkitani a kutyat? Majd ha veletlenul baj tortenik, akkor kell csak orvos segitseget kerni (foleg amputaciohoz).

2022. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Az evolúció rég nem számol azzal,hogy az ember házi kedvencként tartja a teremtményeit.Nem kopik a farkaskarom,mert nem használja semmire.Otthon meg nagyon könnyen beakad meg paplanokba,fekhelyekbe,játékokba is.És cseszettül fáj az,ha letörik,túl nő,vagy leszakad a teljes köröm.
2022. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
#8 Igazad van, a természet alkotta lifegő farkaskarom is Isten áldása. Akkor nem viszem ezügyben orvoshoz a kutyámat, csak max akkor ha leszakadt neki és dől belőle a vér... 🤦‍♀️ Ember.. Amit meg lehet akadályozni, azt én inkább megakadályozom. Bár gondolom te az ivartalanítást is csonkításnak fogod fel.
2022. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!