Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elsőkutyásként kuvaszt szeretn...

Elsőkutyásként kuvaszt szeretnék, tényleg nagyon nehéz nevelni?

Figyelt kérdés

Sok helyen írták hogy első kutyásként inkább szuka javasolt kuvaszból.

Az lenne a lényeg hogy a portára ne engedjen be senkit az engedélyem nélkül.

Borzasztóan tetszik a kuvasz, biztos hog azt szeretnék.


2022. jan. 31. 07:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Megfelelő foglalkozás mellett akár kuvaszt is tarthatsz, de nekem kicsit úgy jön le a kérdésből, hogy neked kell egy házőrző a kertbe, és viszonylag kevés foglalkozással le akarod tudni, arra viszont ma már a kutya nem alkalmas, aki be akar menni, elintézi a kutyát és bemegy, másrészt a kuvasszal is kell foglalkozni, hogy kezelhető legyen. Házőrzésre ne bioriasztót keress, vannak erre már sokkal alkalmasabb technológiák, kutyát pedig olyat tarts, amilyennel szívesen foglalkozol naponta.
2022. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

10: A porta 1500 nm körül van, gondolom egy pásztorkutyának ez nem túl nagy, de elég lehet, nem?


Az erdő a kert mögött kezdődik a vadak is gyakran bejárnak. Emiatt is szeretnék valami nagyobb kutyát aki nem engedi be a vadakat. Mert bejönnek.


11: Félreérted, én akarok vele foglalkozni...de olyan kutyára vágyom aki senkit és semmit nem enged a portára...s a kuvaszról azt írják mindenhol hogy kiváló ilyen feladatra.


Másrészről nagyon tetszik maga a kutya. Persze hogy akarok vele foglalkozni is...


Ha nem akarnék foglalkozni vele mindegy lenne a kutya fajtája is...de nem az, mert nekem a kuvasz tetszik.

2022. jan. 31. 10:45
 13/22 A kérdező kommentje:

A napi sétáltatást nem azért írtam mert lusta lennék rá, hanem valószínűleg a melóm miatt nem lesz mindig rá lehetőség....


Én azért is szeretnék kutyát mert egyedül vagyok, nincs senkim és lényegében egy társ is lenne...

2022. jan. 31. 10:49
 14/22 anonim ***** válasza:
84%

Társ? Hogy lesz az a társad,ha ő kint van te meg bent? Mi lesz benne társaság,az hogy ő dolgozik kint,te meg nézed? 😅


Szerelj fel riasztót vagy csináltass jó kerítést "betörő" ellen,ha bármi értékes van a portán,aki be akar menni az előre le fogja mérgezni/ölni a kutyát.És a kutya se lesz olcsó,ne gondold hogy maga a kutya vagy a tartása fillérekbe fog kerülni.


Be se kell ahhoz mennie hogy kinyírhassa,elég ha jó célba dobó és ameddig dolgozol céltáblának használja a kutyát aki úgyis a kerítés mellett fog vergődni ameddig a közelben van az idegen.Valaki fegyverrel megy,valaki kivárja azt a max pár órát ameddig a tűkkel össze szúrkált húsba bele hal,vagy jön máskor ha már biztos nincs kutya..:D

2022. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

ehhez még annyit mondanék, hogy ahol a vad bejön, ott a kutyád ki fog menni!

Mindenképpen csináltasd meg a kerítést, mielőtt kutyát veszel. Kimegy, elvész, elütik, vagy éppenséggel valami bajt csinál... így a gondod lesz csak.

2022. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mondom,hogy lebeszéljem róla,csak 2021 van.Nincs értelme az őrkutyának,mert nem fogsz tudni vele semmit őrizni.már nagyon megerőlteti magát valaki,ha 15 percet rászán a kutya eltávolítására.


Plusz,ha nincs semmilyen jószág a telken oké,hogy a gazdának lesz társasága 8-10-12 óra munka + oda-vissza út ideje alatt,de addig a kutyának nem.Neki ki lesz a társa,kettőt is veszel hogy 2 unatkozzon? Őrizni valamit amihez talán szökőévente egyszer jön valóban problémás személy nem túl izgalmas még őrkutyának se.

Kétlem,hogy minden napos lenne,hogy valaki át akar mászni,vagy bemenne elvinni egy kis talicskát.


Ha tetszik ez ha nem így már kutyát tartani nem lehet,nem érdemes,nem etikus,már ha egy percig is érdekel hogy a kutyának mi a jó.

2022. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
8-10-12 óra munka+ oda-vissza út után**
2022. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy 2022 van,jó,mindegy,aki akarja megértette amit mondtam.Aki nem az úgyis kicsesz egy újabb "házörzővel".
2022. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyum óvodája melletti háznál volt annak idején egy hatalmas kuvasz kan.


Mindenki simogatta, nyújtogatta ki a lábait, a fejét...

Nem volt túl agresszív :).

2022. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kuvasz kant ismertem, aki velünk tök normális volt, de egy másik kutyának neki akart menni és az idióta gazdája (alacsonyabb nő ráadásul) nem bírta kezelni, megtartani és elszakadt a nyakörve... majd mikor az üvöltésre szerencsére visszafordult, nem merte a saját kutyáját megfogni, én kaptam és fektettem le a 45-50 kilós kutyáját, mert ott toporzékolt, mint egy óvodás. Teszem hozzá, hogy kistestű kutyákhoz vagyok szokva, fiatal nő vagyok és ígyis sikerült az idegen kutyát jobban kézben tartanom, mint a saját gazdájának. Ami egyrészt gáz, másrészt veszélyes is.


Egy ilyen kutyát tudni kell kezelni, ha nem tekint falkavezérnek, simán neked támad.

2022. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!