Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil a 2 éves kutya az...

Miért pisil a 2 éves kutya az ágyba?

Figyelt kérdés
Egyébként szobatiszta, de az ágyba 1 héten legalább 1-szer belepisil. Nem az én ágyamba, ha ez lényeges infó. Ivartalan szuka kutya.

2022. febr. 4. 19:45
1 2
 1/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
83%
Nagy valószínűséggel dominanciából csinálja..akinek az ágyába vizel azt alacsonyabb rendűnek tartja saját magánál. Megoldása falkavezérség,szabályok,korlátok felállítása,betartása,betartatása.
2022. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Az én ágyamba nem vizel. ,mert soha sem jön oda. Az asztalra sem vizel, mert oda sem engedem. A függönyre sem vizel. Ha ti meg tűritek, lelketek rajta.
2022. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Mert az ágyban van. Jól teszi.
2022. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Az enyémbe biztosan nem.
2022. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
"Egyébként szobatiszta, de az ágyba 1 héten legalább 1-szer belepisil". Értem. Elolvasnád még egyszer amit írtál?
2022. febr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy előtte szokott ugatni és kaparni, amikor velem van abba a szobába én rögtön kiviszem, nyilván olyankor nem is pisil be, de amikor nem velem van nincs kivive gyorsan.

1-es köszönöm a választ!

A többieknek meg kösz a semmit. Nem azt kérdeztem, hogy nektek hova mehet a kutya meg hova nem.

Nyilván megoldást keresek rá, nem kioktatást. Tudtommal nem ő az első kutya aki fel van engedve az ágyba.

2022. febr. 4. 20:10
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös tisztában vagyok vele, hogy mit írtam, nem rég óta tart ez a dolog

De nagyon köszi tényleg, hogy Te is csak belekötsz a dologba ahelyett, hogy segítenél

2022. febr. 4. 20:11
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tartod be a sorrendiseg szabalyait,mint ah mar irta mas valaszolo is.
2022. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"előtte szokott ugatni és kaparni, amikor velem van abba a szobába én rögtön kiviszem, nyilván olyankor nem is pisil be, de amikor nem velem van nincs kivive gyorsan."


"amikor nem velem van nincs kivive gyorsan."


Ezzel meg is válaszoltad a saját kérdésedet.



Általában, ha szobatisztaságról van szó ajánlott, átnézni a napirendjét, hogy túl sokáig kellene tartania, kivizsgáltatni, hogy betegség, rendellenesség van-e a háttérben.


Ha a fentieket kizártatok, én örülnék, ha rátok nézne egy házhoz járó tréner. Az egy büdös nagy red flag, hogy a kutyának van egy nagyon egyértelmű jelzése pisilés előtt, amit mindenki leszar, rajtad kívül. Így érdekelne, hogy mi az, ami még el van csúszva s kutya és a család életében.

2022. febr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Más helyzetekben is dominánsan viselkedik? Bevéd élelmet, játékot? Azokat a feladatokat, amiket stabilan tud szokta ignorálni? Mert ha nem, akkor én nem feltétlenül a dominancia irányából közelíteném meg a problémát, ha gond van a kutya feletti kontrollal annak jellemzően nem az az egyetlen "tünete", hogy az ágyatokba ürít, vannak sokkal nyilvánvalóbb jelei is, csak ugye ezt láttuk a "szízőrmilen" műsorban és szeretünk mindent egyből a dominanciára fogni.

Az is egy fontos elem, hogy előtte jelez és ha reagáltok a jelzésre, akkor nem pisil be, így tényleg az a kézenfekvő megoldás, hogy ha látjátok, hogy pisilnie kell, akkor lehetőséget biztosítotok neki erre.

Ivartalan szukáknál ez amúgy is egy összetettebb kérdés, simán lehet, hogy egészségügyi oka van. Látjátok, amikor bepisil? Teljesen tudatosan leguggol és elengedi az egészet vagy csak egy kicsi csorog ki, esetleg nincs is ébren? Ha nem tudatos viselkedés, akkor az egyértelműen inkontinencia, ha tudatos akkor se feltétlen "kivagyiságból" csinálja, lehet, hogy tényleg nem tudja tovább tartani. Az én kutyám is ivartalanítás után fél-1 évvel visszaesett a szobatisztaságban, 3-4 óránál tovább nem bírja tartani, sajnos éjszaka sem és nála is van, hogy jelez, de ha nem reagálunk rá (mert mondjuk alszunk és nála tényleg csak annyi a jelzés, hogy odamegy az ajtóhoz, amire mi nem ébredünk fel), akkor bepisil.

2022. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!