Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák vénségükre összemennek?

A kutyák vénségükre összemennek?

Figyelt kérdés
Most elcsodálkoztam az idősebb kutyámon,lehet az is,hogy én nőttem,mert meg szoktam azt is érezni,ha csak 1 cm is,de sokkal kisebbnek tűnik. A kutyák magassága is csökken,ahogy a miénk mire megöregszünk?
2022. febr. 5. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Nem a magasságuk csökken, hanem az izmaik ernyednek el, épülnek le, illetve ízületi probléma esetén a testtartásuk változik görnyedtebbek, másképp tartják a lábukat, ami főleg nagytestű kutyánál látványos lehet.

De ez egészséges idős kutyánál hosszú évek folyamata, ha hirtelen következett be drasztikus változás a fizikumában érdemes orvoshoz vinni.

2022. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan az emberekhez megváltozik a fizikumuk. A mi kutyánk 17 éves, meg van rogyva a lába, kicsit csámpásan áll és a fejét már szinte egyvonalban tartja a hátával, nem nagyon tud fölfelé nézni nyakból hátrahatott fejjel. Fiatalon nagyon kackiás tartása volt, büszkén felemelt fejjel. Az arca is mintha ráncosodna, csak a szőrtől nem látszik, de a szeme sarka kicsit lejjebb csúszott, nem olyan nyílt és élénk a tekintete meg az arckifejezése, mint fiatalon. De ez valószínűleg kutyánként eltér, ahogy az emberek között is vannak fiatalos, fürge öregek, meg rozoga görnyedtek, és közte széles skálán bármilyen, de egyértelműen vannak fizikai jelei az öregedésnek kutyáknál is:) Érezheted emiatt kisebbnek, de ahogy az előző válaszoló is írta, ha hirtelen lett látványos változás vagy úgy tűnik, hogy fájdalmai vannak, vidd el orvoshoz.
2022. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!