Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs- és elősködők elleni...

Kullancs- és elősködők elleni védelem. Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Van két keverék 10kg-os kutyám. Anno Foresto-t használtunk (nagyon bevált), de sajnos a nyakörves megoldás nem jó, mert egyfolytában lerágták, illetve leszedték egymásról. Így sajnos muszáj voltunk cseppentős szereket alkalmazni. Utóbbi időben Advantixot használtunk, ami végülis bevált, de kíváncsi lennék esetlegesen jobb szerekre.

2022. febr. 23. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Bravecto szunyogmentes időszakban, Nexgard Spectra szúnyogosban.
2022. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Simparica Trio, nyakorv nalunk szoba se jott a fent wmitett okok miatt, amit te mondtal, a cseppentosek kozul meg egyik sem ved pl szivfereg ellen, ami egyre elterjedtebb betegseg, es kezeles nelkul halalos. A kezeles meg rohadt draga, igy inkabb a megelozes a cel, ami ezzel a ragotablettaval megoldhato, es a kutyak is szivesen eszik, mert nincs rossz ize, mint pl. A fereghajtonak. 12000 Ft kb. 3 honapra egy kutyanak, havonta 1-et kell adni belole, egesz evben alkalmazhato.
2022. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Én is Simparica Triot adok neki, ezt kaptuk az állatorvostól, ezt használom. Véd kullancsok, férgek, bolhák ellen, és tabletta lévén szerintem ez a hatékonyabb, mint a nyakörvek és a cseppek.
2022. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Advantix nem rossz. használd nyugodtan.


Bár a kombinált, szívféreg-kullancs akármik elleni "húsleveskocka" jobb, bár az nem akadályozza meg hogy 1-1 belefúródjon, de bele is döglik a kullancs azonnal.

Plusz odafigyelés, és akkor kiszúrod ha mászik rajta a kullancs.


+ néha befújomm OFF-al is a kutyát ha olyan helyre megyünk.

2022. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kb 6 éve Bravecto-Milprazon kombó, ami nekünk teljesen bevált. Azóta se kullancs nincs bennük, se szívférgesség sincs. (Kop-kop-kop...)
2022. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a Kiltix nyakörv vált be. Próbáltam a spot on-okat, de 1 napig fekszik tőlük a kutyám.

Valamint csak levágott rétre viszem,dzsumbujba nem mehet. Azóta nem volt kullancsunk.

2022. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiltixet is próbáltuk, de borzasztóan büdös, és ugyanúgy fennál a probléma, ami a forestonál. Köszönöm a válaszokat!
2022. febr. 23. 13:45
 8/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Én a tablettákat ajánlanám (Nexgard Spectra, Simparica Trio), ezek minden élősködő ellen védenek, 4-5 hétig, és negatív szívféreg teszt után adhatóak. Az én kutyám Nexgard Spectra-t kap és néha pluszban cseppentek a nyakörvére geranium olajat.
2022. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egész évben adom a kutyámnak a NexGard Spectrát (enyhék a telek, nem nagyon fagynak ki a szúnyogok), nekünk bevált, plusz ha fürdetem, akkor élősködők elleni sampont használok, így kap külső védelmet is.
2022. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!