Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős, menhelyi kutyát mennyi...

Félős, menhelyi kutyát mennyi idő rehabilitálni?

Figyelt kérdés
Aki már fogadott be ilyen kutyát: lesz valaha barátságos, bújós? Ha igen, mennyi idő után várható?

2022. febr. 25. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Több dologból is függ. Az én kutyám például engem azonnal elfogadott, idegenekkel 3 év után is bizalmatlan, ha lerohanják, elhúzódik, a saját területét védi, de kajával könnyen megvehető, viszont nem lehet egyből simogatni, ha kaját kapott, meg kell várni, hogy ő közeledjen, és akkor sem lehet hirtelen mozdulatot tenni, ha megvolt a haverfeltétel, onnantól nincs gond, de csak annál a személynél. Állatorvostól eleinte nem félt, aztán egyszer valamelyik nagyon drasztikusan nekiesett a karmainak, azóta állatorvostól is fél, nem megy be magától, tréningezünk, hogy ez változzon, lassan alakul, 3 hónap alatt odáig jutottunk, hogy a rendelő utcájába bejön, de változó, hogy odamegy-e az ajtóhoz vagy siet tovább.
2022. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Persze hogy lehet, attol fugg mennyire fel, vagy felelemagressziv esetleg. Lehet par nap es feloldodik, lehet honapok kellenek hozza, mig megbizik benned, ez a kutya allapotatol es a te hozzaalasodtol, turelmedtol fugg. Felelemagressziv volt a felnott kutya, amikor magunkhoz vettuk, odakapott, ha valami uj volt neki (pl. fesu), sok mindentol felt, lapat, sepru, gereblye, tuti hogy bantottak regen. Kb. 1 honap volt mire megbiztam benne, es ő is bennem. Idegenek kozeledesere meg mindig nem reagal jol, amig nem akarjak megsimogatni, nem nyulkalnak fele, addig elvan tisztes tavolsagban, egyebkent ha valaki tolakodo, akkor morog. Valoszinuleg harapna is, ezert mindig mondom, hogy ot inkabb ne akarjak megsimogatni, par ember van akit meg elfogad rajtam es a paromon kivul. Egyebkent bujik, olbemaszik, imadja ha vele foglalkozunk.
2022. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Enyém nem szorult rehabilitációra, tehát nem egy félelmi agresszív kutya, de rajtam és a családomon kívül más nem nyúlhat hozzá. Egyszerűen azért, mert nem bizalmaskodó és ha rányomulnak harapna is. Egyébként teljesen hidegen hagyják az emberek, csak ne akarjanak hozzáérni. Békésen elvan, ha nem foglalkoznak vele. Engem imád, nagyon bújós. Másoknak teljesen más énjét mutatja viszont. 4 hónapja van nálunk.


Egy traumatizált kutyánál fél-egy évet mondanék, mire igazán megbízik a gazdájában, családjában.

2022. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyedi minden eset, és néhány kutyának a személyisége is olyan hogy nem bújik annyira. De fél éven belül valszeg a gazdát nagyjából megszokja, elfogadja
2022. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Akk nem bujos,az sose lesz az!!! En is jol pofaraestem az elozo talalt kutyammal.
2022. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon változó, rengeteg függ a kutya idegrendszerétől is, a trauma mértékén túl.


Önkénteskedem, és a leggyorsabb változás 3-4 nap volt, egy biztosan bántalmazott kutyánál, úgy, hogy az első napon megharapta az egyik önkéntest, pár nap múlva meg csóválva ugrált mindenkire. Voltak ott olyan kutyák is, akik sajnos mindig bizalmatlanok maradtak, pedig lett gazdájuk is és a házba is bemehettek. Sokszor előfordult viszont az is, hogy egy teljesen reménytelennek tűnő kutya, akit kb sétálni sem tudtunk kivinni gazdisodás után pár nappal bújós és magabiztos lett a gazdával, házon belül, de fél-egy év alatt az utcán, erdőben stb is egész bátor lett. Utóbbinál szerintem az a titok, hogy nem szabad rászólni a kutyára, illetve korlátozni semmi olyanban, ami amúgy nem káros számára. Tehát, ha a kukában turkál, akkor azt lehet tiltani, mert lehet benne olyan dolog is, ami nem neki való, betegséget vagy halált okozhat, de ha az ágyra akar melléd feküdni, akkor ne küldd el onnan.

2022. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, kérj segítséget. Kutyaiskola, házhozjárós tréner. Nem szégyen segítséget kérni. Sokkal rosszabb, ha hónapokig/évekig vársz.
2022. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kutya függő, nem lehet rá semmilyen pontos választ adni. Több befogadott kutyán vagyok túl, nálam a szigorúan rendszeres, következetes életmód nagyon sokat segített eddig, mert a kiszámíthatóság sokat segít nekik biztonságban érezni magukat. A nagyon visszahúzódó kutyáknál nem jó ha sok ember van körülöttük, ilyenkor jobb elkerülni a nagy vendégjárást, jobb ha először az új környezetet családi környezetben szokja meg, a sok ember sokkolhatja őket. Mindig az ő igényeik, saját tempójuk szerint közelítek hozzájuk, nem erőltetem a simogatást vagy közellétet, majd ők mindig jelzik, ha erre van szükségük. Folyamatosan beszélek hozzájuk, ez valamiért mindig be szokott válni.
2022. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!