Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egy 30-40 kilós kutya...

Mennyi egy 30-40 kilós kutya tartási költsége? A kezdetekben (felszerelés, oltások), majd évente?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk 600Ft/kg táppal etetem?

Ki tudnám én is számolni, csak biztos, hogy sok dolgot kifelejtenék.


2010. szept. 12. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Megyek hozzátok kutyának.
2010. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
első vásárlás: számolj, én nem fogok, mert sok idő, csak sorolom:kötelező oltások, féreghajtók, kutyasampon, fésű, póráz,nyakörv, bolha és kullancsírtó folyadék/nyakörv, etetőtál, itatótál, kutyaól/ketrec esetleg. Táp kiskorban fontos, jó minőség kell, napi 3x eszik kb, nézd meg, hogy meddig elég neki egy kiló táp és szorozz azzal. Aztán állatorvosi költségek bármi panasz esetén, játékok...Egyenlőre ennyi jutott eszembe
2010. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani kiszámolni! Minden embernek és kutyájának más az igénye.

Én még sosem számolgattam.

Ez mért fontos? Hogy eltudnál e tartani egy ilyen kutyát?

2010. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:) Sok ember akar nálunk kutya lenni.

Igen, szeretnék egy ekkora kutyát is. Van már egy kisebb.

Arra lennék kíváncsi, hogy az oltássorozat mennyi az első évben, a féreghajtás mennyi egy ekkora kutyának és milyen gyakran kell, bolhaírtó csepp meg ilyenek... Mert kisebb kutyának ugyebár olcsóbb.

2010. szept. 12. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:
igaza van az előttem szólonak, nem nagyon lehet kiszámolni. Egyrészt felmerülhetnek váratlan költségek, ha valami baj lesz, ami gyakori. Pl mérgezés, bolha, rüh, fogproblémák, bűzmirigygyuladás, ha beöntés kell neki, a hányni fog, hasmenése lesz, kullancs megcsípi, allergiája lesz..Csak nagyon körülbelül tudsz számolni, de fejből én sem tudom, mennyibe kerülnek a kötelező oltások.
2010. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A többit pedig írjátok le légyszi, hogy mit kell neki venni, mert én kifelejtek néhány dolgot. Az ára azoknak a dolgoknak érdekelne, amiket az előbb leírtam. Póráz, nyakörv, hasonlók, azokat ki tudom számolni.
2010. szept. 12. 14:34
 7/12 anonim ***** válasza:

- Hát az oltások kölyökkorától kezdve: 30 000 Ft (nekünk ennyi volt)

- Fekhely: 5 000 Ft

- Tálak: 800 Ft

- Póráz: 2 000 Ft

- Nyakörv: 2 000 Ft

- Játékok: (kb) 1 500 Ft

- Fésű/ kefe: 1 000 Ft

- Sampon: 1 000 Ft

- Kullancs nyakörv / spot on: 1 500 Ft


KB. összesen: 14 800 Ft +táp +egészségügyi problémák (vitaminok, stb)

2010. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én sosem tartottam számon, hogy egy évben mennyit költök rá, de mióta az állati.com-ról rendelek már 1éve, azóta tudom, mivel megtudod nézni. Én 160 ezret költöttem, úgyhogy csak a tápra (Acana ebből is az akciósat) + zöldkagylót (Luposant). Ja és 30 kg-os a kutyám.
2010. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pénztárcafüggő is,ki mennyit tud rá szánni.Az én kutyusom,megkapja az oltásait,mindene van,szóval nem szenved hiányt,de sajna anyagi helyzetem miatt csak olcsó dolgokat kap, és kapott eddig is.Már 11 éves labrador,de boldog,egészséges,kicsit dagi:),és bizony volt mikor csak rántottleves volt a vacsorája kenyérrel.
2010. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze, tudom nem mindegyik kutya kapja ugyanazt. És azt is tudom, hogy lehetnek plusz költségek betegségeknél.

Mint már írtam, nagyon érdekelne hogy egy ekkora kutyának mennyi például a féreghajtó és a spot-on. Meg az oltások, bár tudom az nem méretfüggő.

Mert nem merek addig bevállalni egy ekkora kutyát, amíg nem lesz rá elég pénz.

Köszönöm az eddigi válaszokat, remélem jön még.

2010. szept. 12. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!