Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya miért csinálja ezt?...

Kutya miért csinálja ezt? Bűzmirigy.

Figyelt kérdés

A kutyám bepisilt mostanság, és nem vette fel a pisilős pózt, hanem csak simán állt, vagy feküdt és bepisilt.(ezt akkor szokta ha másik kutya megijeszti, vagy nekem kell rászólni, de "keményebben") Húzta tegnap a fenekét, volt dokinál a bűzmirigyei tele voltak, kinyomták. Utána kb 3 órával megint húzta a fenekét kakilás után. Kapott 2 napja féreghajtót is, de nem volt férges. Megvizsgálták a húgyhólyagokat, és minden mirigyét. Rendben voltak, és azt mondták egészséges. Kap nyugtatót is, de akkor is bepisilt. De ha alszik akkor 8-15 órát is kibír pisilés nélkül. Aktív kutyus, és napi 4 órát biztosan szaladgál. Viszek neki vizet amikor sétálunk, vagy futtatom, és amikor mennénk be, akkor már csak 1-1 csepp pisi jön belőle. Hiába nem iszik 10-15 perc vagy néha 1 óra után bepisil. Hol naponta, hol 3-4 nap különbséggel. De nem is eszik már tápot, csak 1-1 szemet. Rágcsái vannak ló/marha fejbőrt rág általában.


Kérdés. Természetes, ha bűzmirigy kinyomása után húzza még a fenekét? És miért nem eszik? Illetve miért pisilhet be? Dokiknak nincs ötletük. Egyedül stresszt mondták, de nyugtatóval is megtörténik a baleset.



2022. márc. 7. 00:37
 1/5 A kérdező kommentje:
3 különböző orvos látta a kutyámat, és ma esti szánkázás előtti terméket is megnéztem, az sötétebb volt, mint szokott lenni, de a feneként is látszott a mirigyek nagyon tele voltak, mert kinyomás után, folyt még ki egy pici belőle. Kutyám előttem sétált, és még éreztem a kinyomás után egy ideig, a mirigyek által termelt váladékot.
2022. márc. 7. 02:38
 2/5 A kérdező kommentje:
A mai ürüléke olyan volt, mintha haj lenne benne átlátszó nagyon erős vékony szál. 1 db. Amilyen hosszú volt az alapján írom hogy haj lehetett, de mivel egyedül élek a kutyámmal, és kopasz vagyok így aligha lehetett haj. Féreghajta volt már nem is régen 3 napja.
2022. márc. 7. 14:17
 3/5 anonim válasza:

Az enyém is bűzmirugyes volt, kinyomták, ugyanúgy húzta magát a földön.

Az enyém is volt féreghajtva, hát de nem mindig jön ki a féreg stb.

De azt szerintem meglehet különböztetni!

Szerintem keress egy másik Állatorvost, én is azt csináltam.

Jobbulást a kutyusnak.

2022. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mármint a hajat a féregektől, parazitáktól.
2022. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ma voltunk a 4. orvosnál 4 nap alatt. Teljes labort ismételtünk. De talán mintha javulgatna. :)
2022. márc. 7. 18:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!