Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétvégén kutyasétáltatás...

Hétvégén kutyasétáltatás közben összeverekedett a kutyám egy másikkal, ki volt a hibás?

Figyelt kérdés
Mindig pórázon sétáltatjuk a kutyáinkat (2 kis termetű, 10kilósak) és most hétvégén az erdőben jött velünk szemben egy család egy kutyával, viszont nem volt rajta póráz. A kutya odajött ismerkedni, de a mi egyik kutyánk rátámadt, és kicsit összekaptak. Valószínűleg nem tetszett neki hogy ilyen hirtelen odajött. Szerencsére gyorsan szét tudtuk őket szedni. A másik család nyilván minket hibáztatott, hogy milyen neveletlen a kutyánk, de szerintem meg eleve nem szabadna póráz nélkül sétáltatni...

2022. márc. 7. 08:22
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
88%
Még annyival kiegészíteném: Én nem várom el hogy golden retrieverként viselkedjen, bőven elég ha leszarja a többi kutyát.
2022. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
20%

Na a sok élettelen-állattalan X-ezni fog az tuti, de:


Póráz-agresszió, létező jelenség.

Jellemzően a minivirslikre jellemző, bántás nélkül.

Mivel korlátozva érzi magát, inkább támad.

Két opció vagy ilyenkor.. vagy mind a kettőt megkötni, vagy mind a kettőt elengedni.

Egyébként a kutyák azért pár nemnormális félefajta kivételével az esetek túlnyomó többségében még ha össze is acsarkodnak, ritkán okoznak kárt egymásban ténylegesen, csak helyreteszik a hiearchiát, néha nekünk embereknek ez durvának tűnik.

Sokat segíthet ha a minivirsliket szocializálod, engedd kutyák közé, minél többet, majd simán beletanulnak hogy kell viselkedni.

2022. márc. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
89%
Minden bántás nélkül előző: nehogy már a pórázos legyen hibás, mikor a másik kutyája rohan rá, a gazdi meg meg se kérdezi odaengedheti-e.
2022. márc. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
81%

32-es: Ezt, légy szíves olvasd el:

[link]

2022. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
11%

#33 nem írtam olyat hogy hibás.

Csak nem teljesen kezeli jól a helyzetet, majd beletanul ő is..

Azért ahogy kutya és kutya odaszalad, az közt van különbség, ha nem vagy teljesen kezdő azért nagyon könnyen kitalálható hogy milyen szándékkal érkezik a kutya aki odaszalad, nyilván ha agresszíven érkezik akkor jogos a hőbörgés, de az a helyzet hogy az esetek túlnyomó többségében ezt a kutyák megoldják egymás közt, néha van egy kis fogcsattogtatás, de ennyi. az a helyzet hogy manapság a kutyák javarésze sokkal jobban szocializált mint a legtöbb ember. :)

Hozzáteszem, az enyém is megy barátkozni mindenkivel, de egyrészt szerencsére a goldik még futva érkeztükben sem tűnnek veszélyesnek, másrészt ha odamegy egy kutyához aki ráacsarkodik, még ki is röhögöm hogy na kellett neked vehemensen odamenni.. harmadrészt azért aki szemmel láthatóan be van szarva és pórázon is félti a kis minivirslijét, vagy pórázon agresszívnak tűnő kutyát hoz akkor azonnal magam mellé parancsolom. Mindenesetre nem kell túl nagy problémát csinálni belőle amig nem folyik vér, és az ritka! Tanulás, odafigyelés, szocializáció, embernek állatnak is egyaránt, és működni fog.

Szerencsére a környékemen mondhatni elég jól szocializált a kutyás közösség, nagyon ritkán van bármi gond.

2022. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
87%
Elég hülye a hozzáállásod, hogy a szabályosan sétáltató alkalmazkodjon az idióta gazdához, meg "intézzék el" egymás között a kutyák... Hát ne intézzék el. Szart se tudsz a másik kutyáról, nem tudhatod hova fajul. Borzasztó felelőtlen amit szajkózol.
2022. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy gondolhattam volna, hogy te is a felelőtlen gazdák táborát gazdagítod.
2022. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Az "intézzék el a kutyák egymás között" módszernek ilyen vége is lehet...

[link]

2022. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Vectruuus válasza:
100%
Sziasztok! Sajnos a mai napon velem is megtörtént ez a eset. Azzal a különbséggel, hogy nekem nem ugrottak össze. Mivel folytottam a kutyám és a lábam közé szorítottam. Kiabáltam a másik kutya gazdijával, hogy fogja meg a kutyáját. Válasz nem látom hogy visszahívom! A kutya nem akart szót fogadni. De végül odébb állt. Mondtam neki mire van a kutyafuttató, hol a pórázza a kutyának! Mutattam az enyém pórázon van. Erre nem jól van szocializálva a kutyám című szöveg stb...Mellesleg 1olyan parkról beszélünk ahol nem is engedhethetnék el a kutyákat. Jöhet gyerek vagy idős akit fellökhet 1ekkora termetű kutya..!! A kutyaja óriás schauzer volt. Az enyém akita. Mi csak pórázon keresztül a gazdája mellett barátkozzunk (sosem engedem szabadon!!!!!) és nem úgy hogy a gazda 10méterre a kutyától áll.!! Szeretem az okoskodó eb tulajdonosokat.. És mondanom sem kell még neki állt feljebb! (Persze a kutyakakit fel nem szedi) Ilyen vagy hasonló helyzetben rendőrt kell hívni!
2023. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
14:35 Ó, hányszor kellett régebben a sajátomat fojtanom mert a másik elengedte a kutyáját aztán szart rá, vagy kiszaladt a kapun. Az amúgy tök közömbös kutyámra... Ilyenekre gyakorolni se tud az ember (pláne éles szituban!), hogy mondjuk szépen leültetem a sajátomat és elintézem a másikat. Győz az adrenalin a kutyában...
2023. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!