Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton nyújtogatja a nyelvét...

Folyton nyújtogatja a nyelvét a kutyám, valami baja van?

Figyelt kérdés
Folyton nyalogat, ez egy bizonyos szintig aranyos, de már inkább idegesítő. Egyre többször nyalogatja a száját, nyújtogatja a nyelvét is, valami baja lehet? Lehet ennek köze a fogváltáshoz? Majdnem 6 hónapos.

2022. márc. 7. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem szomjas,friss a vize? Nekem akkor nyalja sokat a száját.
2022. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Vidd el állatorvoshoz. Ha lógatja a nyelvét az szívproblémát is jelezhet. Illetve nem csípta meg valami a száját kivülről vagy belülről?
2022. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van előtte mindig víz. Nem lógatja a nyelvét, hanem így nyújtogatja, mintha valami zavarná a fogai között vagy ilyesmi…mindenképp megemlítem majd az állatorvosnak.
2022. márc. 7. 17:46
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Attól is lehet, hogy melege van.
2022. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Csak gúnyolódik. :))
2022. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szokott rágcsálni? Botot, csontot, fogápolót, játékot, az én kutyámnak akadt már botból szálka a fogai közé.
2022. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a talált kiskutyám öltögette folyton a nyelvét, sűrűn csattogtatva, mintha folyton nyalná az orrát.

Az orvos mondta, hogy ez fokális epilepszia.

Kapott akkoriban gyógyszereket, célirányos etetést, egyre ritkábban csinálta, talán egy évben 1-2x. Már évek óta nem csinálja, most 17-ik éves.

De itt is olvashatsz erről(ebből elég egy tünet is, nem kell mindet produkálnia!)


FOKÁLIS epilepszia:

"Beszűkült tudatállapot esetén: az állat nem reagál a gazdi hangjára, tekintete a semmibe réved, hallucinál, láthatatlan bogarakat kerget (légykapkodás), nyugtalanul járkál fel-alá vagy körbe-körbe, nyelvét öltögeti (mintha fagylaltot nyalna), fejét oldalra billenti (mintha biccentene). Ok nélküli félelem, izgatottság vagy agresszív reakciók, akár szélsőséges jelleggel."

[link]


Ha ne adj' Isten,nálatok is ez a gond, akkor itt néhány tanács az etetéséhez:

[link]

2022. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Epilepszia,hányinger,szomjúság,rossz beidegződés..sok minden lehet sajnos.
2022. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

7-es vagyok

Én nem tudom, hogy ki a büdös franc vagy 55%-os, akinek van pofája leminősíteni egy olyan választ, ami szakcikk által is alá van támasztva.

Írtam egy tapasztaláson alapuló LEHETŐSÉGET, amit érdemes lenne megbeszélni állatorvossal.

Félre ne értsd, leszarom a pontozásodat, csak a Kérdező felelőtlen félrevezetése háborít fel, mert te a lelkinyomorodat így tudod kiélni!

2022. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Én felpontoztalak, ne foglalkozz az ilyen gyökerekkel :) Amúgy ezek a tünetek közül ő szerencsére csak a nyelvöltögetést csinálja, szóval nem hiszem, hogy epilepszia, de mondom majd egyeztetek az állatorvossal. Lehet tényleg csak szálka vagy ilyesmi, mert szokott botot rágcsálni.
2022. márc. 7. 19:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!