Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetés kérdés, mit lehet mit nem?

Etetés kérdés, mit lehet mit nem?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy kiskutyám, valószínű bichon. Az etetésével kapcsolatban szeretnék kérdezni.

Természetesen egy jó minőségű táp alap lesz, de a húsokkal tanácstalan vagyok. Milyen fajta húst ehet, illetve csirke csont ahogy olvastam nem adható neki, de az apró sem mint a nyak? Illetve mi a helyzet a disznó csont és disznó hússal? Félek nehogy bajt okozzak, hogy olyat adok majd neki amit nem szabad. Nem pici kutyus lenne hanem fél ev körüli.



2022. márc. 10. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Táp mellé ne adj húst. Mást-mást igényelnek a megemésztésükhöz, ezért nem tanácsos keverni őket.


Egyébként:

csontból csak nyerset szabad adni, mivel az rugalmas, benne vannak a szerves összetevői is, de egyébként én pici kutyának nem igen javaslom. Sőt csontból könnyű túl sokat adni, ami túl kemény széklethez vezethet, akár komolyabb probléma is lehet belőle. A csirkenyakcsigolyák meg méretük ellenére veszélyesebbek is lehetnek méretükből és formájukból adódóan.


Disznónál alapkövetelmény, hogy ellőtte lobogtasd meg forró vízben, mert vannak olyan betegségek, kórokozók amelyek nyers hússal terjedhetnek.


Egy jó tápnál nincs jobb, viszont azt nagyon ki kell választani, ha a nyers etetéshez nem ért az ember és nem akar vele bíbelődni. Csak ne keverjük.

2022. márc. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Beszélgess a tenyésztővel, akitől elhozod. Szaporítót ne támogass.
2022. márc. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Azt add, amit a tenyésztő ad, később ha akarsz, válthatsz.


A tenyésztő ad kezdő csomagot neked. Illetve őt kérdezd meg.


Valószínű bichon? Ezt hogy kell érteni? Nincs még lefoglalózva?

2022. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Nem tenyésztő és nem szaporító, egy idős néni kutyusa, aki már nem tud vele foglalkozni, nincs hozzá türelme, nem tanítja nem sétál vele, ismerős által értesültünk róla, igy fogalmam nincs kitől van a néninek a kutyus mert én személyesen nem ismerem. Csak szóltak hogy ha érdekelne kutya akkor tudnak egyet akinek kéne egy felelős gazdi, én pedig szeretném őt. Törzskönyve nincs, oltásai megvannak ennyit tudok. Nekem nem fontos hogy fajtiszta legyen. De ő lenne az első kutyám akiről magam kell gondoskodnom igy sok mindennel nem vagyok még tisztában, mit lehet mit nem.

2022. márc. 10. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

A jó táp bőven elég kell hogy legyen, felesleges bonyolítani. Ha mégis nagyon akarsz adni mellé husit, akkor megfőzve keverd bele vagy külön étkezésként add.


A disznót mindig főzd, a nyakat meg daráld és nem lesz belőle baj.


Egyébként pont a tenyésztők szokták a tápot és a húst(főzve) keverni, beszélgettem már párral erről...

2022. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Mindenképp fajtiszta, csak nem fajTAtiszta…
2022. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen rajottem hogy hulyeseget írtam.😊
2022. márc. 10. 10:14
 8/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
69%

Egy ideig ajánlott lenne azzal etetni amit eddig kapott mert a hely és gazdivaltás stressz a kutyának és a kaját még nem szabad hirtelen változtatni mert könnyen hasmenés lehet belőle.


Több etetési mód van,

1. Nyers (BARF,PREY)

2. Jó minőségű táp ez mehet simán vagy jó minőségű konzervvel.

Márkák: Real Nature Wilderness, Platinum, Orijen, Acana, Carnilove, N&D, DaDo, Purizon. Fontos hogy 1 éves koráig Junior tápot/konzervet kapjon. Illetve a tápcsere fokozatos legyen először csak pár szem új táp, másnap már kicsivel több, és így tovább amíg teljesen ki nem cseréled.

3. Főtt kaja pl Petchef vagy külön főzöl neki.


Egyéb:

Sertéshúst (vad és házi) csak alaposan átfőzve szabad adni, nyersen tilos mert Aujeszky kór azaz álveszettség.


Vegyes etetés nem ajánlott mert könnyen bélgyulladás lehet belőle, tehát döntsd el hogy hogy eteted de ne keverd a kajákat.

2022. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!