Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láthatatlan kerítés nagy...

Láthatatlan kerítés nagy (4000nm) telekre?

Figyelt kérdés

Adott egy kutyus, egy 4000nm körüli telek és egy gazdi aki félti a kutyust. A telek mindenhonnan el van kerítve, normális kerítéssel, de félek hogy amikor nem figyelünk rá, szétfeszíti valahol a kerítést és kiszökik. Nem történt még ilyen, de most jön a tavasz és kan kutyusom van ezért érthető az aggodalom.

Nézelődtem, és a legjobb megoldásnak ez a láthatatlan kerítés tűnt. Ezzel csak az a baj, hogy az általuk kínált vezetékek hosszúsága nem elegendő. Valaki tud ilyet nagyobb telek körbehúzásához, vagy egyéb megoldást amivel biztonságba tudnám a kutyust? A kerítés az kerítés, a tüzelő kutyusnak nem okoz gondot, a környéken több kutyus is el szokott tűnni ilyenkor.

Negatív kommenteket hanyagoljuk, nem vagyok kiváncsi a szidáskora.



2022. márc. 13. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem szidás, de miért nem ivartalanítod? Úgy valószínűleg nem szökne, azt írod, normális egyébként a kerítés. Jóval olcsóbb is lenne.
2022. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
A kutyát ivartalanítani kell, és csinálni neki egy kennelt.
2022. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Nálam villanypásztor van két soron kihúzva, 25 és 50cm magasan. Egy méternél közelebb nem mennek a kutyák.
2022. márc. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Én Tractive-et vettem a kutyámra mert ő is szökős, igaz kicsit húzós főleg, hogy az alkalmazás előfizetéssel működik csak, de imádom, így legalább nyugodtan el tudok menni otthonról, kint tudom hagyni a kertben.


Ezt használom pontosan és itt utánna is tudsz olvasni:

[link]

2022. márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most az ivartalanításon kívül keresek megoldást, de köszönöm a segítséget.
2022. márc. 13. 19:03
 6/10 A kérdező kommentje:

3-as: pontosan milyen villanypásztor? Árban kb mennyire jönne ki, egy ekkora területre?

4-es: Ez szuper kis cucc, utána nézek!

Köszönöm a segítségeteket! :)

2022. márc. 13. 19:06
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Én ezt úgy oldottam meg, hogy “csak” egy 250 nm-es területet kerítettem el neki a kerten belül, de azt vadhálóval + csirkehálóval és farönköket erősítettem a kerítés aljához. Nem szökött még el, igaz én csak felügyelettel hagyom kint, mert amúgy benti kutya.
2022. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Ilyen v.pásztorom van:

[link]

Plusz kell vezeték, szigetelők és egyéb kiegészítők. Kb. 60 ezerből kihozható.

2022. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet most sok embert kiborítok ezzel a kérdéssel, de szerintetek az jó lehet ha a villanypásztor szorosan a kerítésnél van húzva és hozzá ér? Így elvileg a kerítésben is lenne áram, aztán kívülről belülről senki nem menne át rajta…. Vagy nagy hülyeség?
2022. márc. 13. 19:56
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Az nem működik úgy, mert a kerítés le van földelve. A villanypásztornak az a lényege, hogy a feszültségkülönbség a vezeték és a föld között van, és a jószág zárja az áramkört.
2022. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!