Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan harap. Mit...

A kutyám állandóan harap. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3-4 hete fogadtam örökbe, és az utóbbi napokban azt csinálja, hogy megy mellettem, majd hirtelen a semmiből megvadul, elkezd ugràlni, és elkezd harapni engem. Ma például, ha nem hosszú, vastag nadrág van rajtam szerintem simán kitép a combomból egy darabot. Még így is keletkezett egy kisebb seb a bőr felszínén, de ha nincs rajtam csak egy vékony nadrág, vagy egy rövid biztos, hogy nem úszom meg ennyivel. Már lassan félek tőle. Eddig nem csinálta ezt egyáltalán. Kap rendesen enni, és napi háromszor szoktam levinni. Fent a lakásban már nem vizel be, a nagy dolgot is elvégzi lent rendesen. Kap enni napi kétszer, étkezik normálisan. Szoktam vele játszani, beszélek hozzá, már tudja azt, hogy "ül", és hallgat a nevére is. De az utóbbi napokban mint írtam minden előzmény nélkül elkezd rám ugrálni és durván harap is. Más emberek közelébe nem is engedem! Nem merem.

Mit tegyek? Mit csináljak vele?

Első kutyám.

A kutya egy éves, nőstény, nincs ivartalanítva, és kistestű németjuhász-tacskó keverék.


2022. márc. 26. 09:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kutyàkkal olyan a viselkedése, hogy mindet ugatja, és ha közelít valamelyik hozzá, akkor vagy ő ijed meg, vagy ő akar ràtàmadni a másik kutyára. Van egy kis yorki szerű kutya a közelben, majdnem mindennap találkoznak, de tőle is fél még mindig, pedig kisebb, mint ő, és az békés kutya (van gazdája is, csak alkalmanként el van engedve szabadon).
2022. márc. 26. 12:08
 12/18 anonim ***** válasza:
22%
Sorrendisegi szabalyokat nem tartod be. Igy o kezeli fonoknek magat
2022. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

A leírás alapján a kutya szimplán túlpörög és játszik. Csak nincs benne gátlás. Viszont az rég rossz, hogy még azt sem látod, hogy valóban agresszió vagy csak játék!


Letiltani nem tudod? Leállítani, elkapni, lebüntetni, majd kioldani? Ha nem, akkor azonnal kutyaiskola!

2022. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Most voltam lent vele megint, megint nekem jött, és megint harapdàlt engem. Utána össze-vissza jobbra-balra elkezdett futkosni. Szóval gondolom valóban túlpörög, és az van, amit te írsz.

A kutyasulit valóban megpróbálom, mert így katasztrófa minden séta.

2022. márc. 26. 14:42
 15/18 anonim ***** válasza:
Amugy az állatorvos véleményét is kikérném. Az ahonnét örökbe fogadtad ők tudnak erről? Egyébként ne hagyd egy másodpercig se hogy ezt tegye. Ha tudod.
2022. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15 😂😂😂

Az állatorvoshoz úgyis mostanàban akartam vinni, megkérdezem őt is erről, jó ötlet.

Hát, nehezen bírok vele fizikailag, hiába kiskutya elég erős, én meg egy vékony lány vagyok, elkezd rám ugrálni, meg harapni erősen, túl sokat nem bírok vele csinálni. De mindenképp megpróbálom majd valahogy orvosolni ezt a dolgot!

Egyébként kóbor kutya volt sokáig, de látszik is rajta nagyon.

2022. márc. 26. 19:05
 17/18 A kérdező kommentje:
Vagyis hát feltételezhetően kóbor volt, de a viselkedése alapján is azt mondták, hogy 100%, hogy mindezek előtt az volt.
2022. márc. 26. 19:06
 18/18 anonim ***** válasza:

Csodálkozom, hogy ezt a kutyát kiadták egy kezdőnek.

(Nekem is ilyenem van, tudom miről beszélek.) Az előtörténetéről akkor csak annyit lehet tudni, hogy "valószínűleg kóbor volt"? :/

Puszta érdeklődésből: szívféregtesztet csináltak ezek a jóemberek, ha már ivartalanítani nem sikerült?

Orvos mindig jó ötlet, fájdalom tud ilyen irányba módosítani a viselkedésen.


Szóval fontos, hogy legyen ivartalan. Amikor ivaros kanokat kell leszerelned róla, meg kell oldanod, hogy senki kövessen hazáig, illetve ki sem tudod engedni, mert felvevős, nem lesz vicces.


A másik fontos, hogy rehabilitációhoz, felnőtt kutya szocializációjához értő tréner kell ide, 5 héttel ezelőttre - igen, jó lett volna ha kéznél van, mire hazahozod a kutyát. Olyan tréner nem lefagyasztja a kutyát, nem kényszeríti, nem tanult tehetetlenségre neveli, hanem megértésre törekszik. A "rá akar támadni" valószínűleg nálatok is félelemből jön (ha ő eszi meg a másik kutyát, a másik kutya már biztos nem fogja megenni őt). A tréner szokásaitól és a viselkedési probléma mértékétől függően vagy beintegrálható csoportba, vagy egyéni foglalkozás szükséges előtte.

Valószínűleg a balesetek elkerülése végett kelleni fog rá egy szájkosár, ezt megint csak tréningezni kell, magától nem fogja megszeretni.


Továbbá:

- kutyamentes terület, 10 méteres fix póráz, szimatolós, kutya kedvében járós séta, hogy tudjon a saját ütemében menni, nézelődni, szaglászni, töltődni, kiereszteni a gőzt. Ehhez szükséges szájkosár, stabil behívás és olyan jutalomfalat, amiért a betonfalon is átmegy.

- tedd a szívedre a kezed, mennyi rágható, harapható, üldözhető játékot játszottál vele? mert ugye ezek a kutya lét alapjai a szimatolás mellett. Tiltani ezt a viselkedést igazán sikeresen akkor fogod tudni, ha lesz alternatívája, ahol kiélheti ezeket a szükségleteit. Ha nem játszik tárgyakkal, jobb trénerek meg tudják nektek tanítani, hogy kell. (Ez a harapdálás annak hangzik, mintha veled akarna játszani, kutya módra, gátolt harapás nélkül)

- a 3-4 hét az nem sok, abból a szempontból, hogy a kutya, ahogy egyre jobban biztonságban érzi magát nálad, megnyugszik új személyiségjegyek és viselkedések kerülhetnek elő.

2022. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!