Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kölyköt válasszam az...

Melyik kölyköt válasszam az alomból?

Figyelt kérdés

Van erre valami könyv vagy leírás hogy hogyan válasszak kölyköt?


Ha megadó nem domináns kutyát szeretnék.



2022. ápr. 5. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Honnan lesz a kutyus? Tenyésztő, menhely, fajtamentés, szomszéd?
2022. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Azt szokás mondani, hogy nem az ember választja a kutyát, hanem a kutya az embert.

Amikor nekem lett kutyám előtte egyáltalán nem őt akartam, de amikor bementem a menhelyre és megsimogattam akkor utána nem is akart kiszállni az ölemből. Aztán pedig úgy voltam vele, hogy akkor már nem töröm szét a kis szívét és hazavittem. És őszintén? Jól jártam vele.

Ha a kutya szeret téged és te töltöd be a falkavezér szerepet akkor be fog hódolni neked. Azt pedig meg tudod neki tanítani, hogy ha valaki bejön a kertedbe és te ott vagy akkor nem kell megharapnia csak ha hívatlanul jön a házhoz. De esetleg még a futárhoz is hozzá tudod szoktatni.


Egyébként milyen fajta kutyát akarsz? Mert ez fajtától is függhet.

2022. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyi személyzet vagy a tenyésztő (ahonnan vinnéd a kiskutyát) ebben is ad tanácsot, ha elmondod nekik az igényeidet.
2022. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

A kutya kitől lesz?

A) menhely

B)tenyésztő

C) ismerőstől


Ha az A) akkor tudnak segíteni a menhelyen hiszen a kutyát már megismerték,és olyat mutatnak neked amilyet kérsz.

Ha a B) akkor a tenyésztő megismerte a kutyáit és tudja nagyjából hogy már most kölyök korban milyen. Tehát ha mondod h neked huncut kutyi kell akkor olyat ad.

Ha a C, akkor te választasz.


(Tenyésztő azaz B) :szűrve vannak a kutyái, nem a pénzért csinálja, ha pl. megkérded tőle hogy milyen oltás kell neki legközelebb tudni fogja fejből. Esetleg kiállításra is jár és van törzskönyve.

Menhely azaz A) : gondolom tudod, lényeg hogy megmented a kis kutyák életét.

Ismerős/ismeretlen:szaporító azaz C) : se törzskönyv se szűrés se kiállítás se nem tud nagyjából semmire válaszolni. Legtöbbször a kutya beteg lesz és amennyit fizettél érte annál is többet kell az Állatorvosnál hagyni, ha súlyos meg is halhat es az ember pénzért csinálja 1 évben kb 5 ször is. Ilyentől NE vegyél SOHA!)

2022. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Nekünk annak idején azt mondták, hogy ha alomból lehet választani, akkor keressük a legmozgékonyabbat ill. ha bedobunk közéjük egy hangosan csörgő kulcscsomót, akkor azt, amelyik félelmében nem szalad el, hanem azonnal érdeklődik iránta.
2022. ápr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

5 ös! Ezt ki mondta? Tenyésztő szaporító vagy menhely ?

Érdekes ilyet nem hallottam de tényleg jó !

2022. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha több kutya van azt kell választani ami nem a legmozgékonyabb, nem a legbátrabb nem a leglustább és nem a legfelenkebb.
2022. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
#5: Ezt nekem is mondták, hogy rázni kell egy kulcscsomót és amelyik nem húzódik el, hanem odamegy megnézni, hogy mi az, az a nyerő. Meg azt is, bár azt inkább nem javasolnám, csak az érdekesség kedvéért írom, hogy a farkuknál fogva meg kell őket emelni és amelyik csak lóg az nem kell, amelyik kapálózik, szabadulni akar az jó.
2022. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Én betettem a kezem az alomba, és amelyik odajött, azt választottam. Nagyszerű döntés volt.
2022. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
#9 Tehát Ő választott engem, nem én őt.
2022. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!