Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát és lovat hogyan lehetne...

Kutyát és lovat hogyan lehetne összeszoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos spániel-ír szetter kutyusom. És most úgy tűnik, megkapom életem első lovát. Szeretném, hogy a kutyusom is velem jöhessen néha terepre, meg a lovardába. És nem akarom azt sem, hogy esetleg valamelyik ló megrúgja. Valami ötlet?
2010. szept. 15. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Látott már a kutyád egyáltalán lovat? Lehet, hogy nem lenne semmi baj. Az én kutyám mondjuk hisztizett a lovak láttán, magából kikelve ugatta őket és hiába szóltam rá, rám se bagózott. Próbáltuk jutalmazni amikor abbahagyta, de mindig újból rákezdett. Azután egyszer a párom gyakorolt épp a kutyával, amikor a kutya meglátta a lovakat a kerítésnél és faképnél hagyva a gazdit elkezdett rohanni feléjük. Ekkor fogtam a kavicsos palackot és hozzávágtam a földhöz a kutya előtt. Ezzel kizökkentettem a támadásból, majd visszazavartam a kutyát a páromhoz (baromi nagy tiszteletlenség ugyanis a közös akció során faképnél hagyni a gazdit). Innentől kezdve, mintha elvágták volna a hisztit. Nem is törődött többet a lovakkal. Negyed óra múlva odahívtuk a kerítéshez, ahol a lovak voltak, és teljesen nyugodtan viselkedett, megszagolta az egyik lovat és kész. Ekkor megint elkezdtük jutalmazni, hogy jó élménye legyen amikor lovak közelében van. Másnap már egyedül mászkált a lovak kerítése mellett és tudomást sem vett róluk. Ez egy egyedi eset volt, más kutya más szituációban lehet, hogy más módszert igényel. Ha egyedül nem megy, akkor érdemes szakember segítségét kérni!


Hogy a lovat hogyan lehet kutyához szoktatni, azt nem tudom.

2010. szept. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az állatok általában szeretik az állatokat. Nálunk volt olyan, hogy igazából semmit nem kellett tennünk a kutyával, mert a világ legtermészetesebb dolgainak érezte a lovakat. Volt, aki csak úgy tanulta meg, hogy a ló nem játék, hogy kapott egy oldalbarúgást. De azóta nincs probléma. És van olyan kutya is aki a mai napig nekimegy a lónak, ha úgy látja, hogy az veszélyezteti az embert.

Általában a lovak nem tulajdonítanak nagyobb jelentőséget a kutyáknak. Mivel menekülő állatok inkább lelépnek, ha sarokba vannak szorítva akkor esetleg kirúgnak.

A kutyát először tegyétek pórázra, biztos nagyon izgatott lesz. De pl azt, hogy nem mászkálunk a ló lábai alatt, csak a saját kárán fogja megtanulni.

2010. szept. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
egyszer látott lovat igen. Akkor morgott rá meg ugatott, a barátom megfogta pórázon, én odamentem megsimogatni a lovat, aztán amikor már nem morgott odaengedtük a lóhoz pórázon. Akkor megszagolta, kicsit morgott rá aztán már nem csinált semmit.
2010. szept. 15. 12:41
 4/5 anonim ***** válasza:

lesz lovad

jaj de jó nekeed :)

Nyugi, össze fognak szokni.

2010. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha már van egy kutyád ami már régóta megvan neked és hozol a tanyájára egy lovat azt biztos első látásra nem fogja kedvelni.....sőt...soha se fogja kedvelni! Csak úgy lehet összeszoktatni őket ha kicsi koruktól egy helyen vannak! Az én kutyáim mind szeretik a lovaimat mert együtt neveltem fel velük! Gondolom csak igy lehet összeszoktatni őket:)
2010. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!