Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy egy kutya...

Normális, hogy egy kutya ennyit ürít?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom lebetegedett, így egy darabig nála lakom és többek közt gondoskodom a kutyájáról is. Udvaron van tartva, potyogtat ahová tud. Soha nem egy helyre és naponta kb 3-4 kupacot. Teljesen kivagyok már, hogy reggel felseprem, de délben megint ott van egy.

Ez normális? Mert gondolkoztunk rajta, hogy kutyát veszünk most, hogy kertes házba koltozrunk, de nekem most végleg elment a kedvem.


2022. ápr. 13. 20:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%
A táptól nagyban függ, igen. Az én kölyökkutyám, amíg a gagyi Royal Canint kapta, amit a tenyésztő is adott neki, napi 5-6x kakilt és nagyon büdöseket. Váltottam N&D-re meg minőségi konzervekre, azóta napi 3, max. 4 kaki van (ez amúgy kölyökkutyánál teljesen oké) és szinte szagtalanok. Felnőtt kutyánál a napi 4 sok, biztos gagyi tápot kap. Max. 2 lenne egészséges.
2022. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%
Most megnéztem, a vicc az, hogy a Royal Canin még egy árban is van az N&D-vel xd Pedig összetételt tekintve az egyik Porsche, a másik Trabant.
2022. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, ezt nem megbántásból és nem is viccből írom, de ha a csomagok mennyisége ennyire kiakaszt és bizonytalanná tesz, akkor neked nem való se kutya, se gyerek.
2022. ápr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
51%
Te seperni szoktad a kutyaszart?
2022. ápr. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is arra jutottam, hogy nekünk nem kell

A kislányom akarta nagyon, én nem vagyok nagyon oda a kutyákért. Érte bevállaltuk volna, de hogy napi háromszor szarja össze az udvart, az nekem sok. Gyakorlatilag a gyerekek nem tud kimenni az udvarra, amíg át nem vizsgáltam. Aztán hiába tüntetem el, sokszor olyan híg hogy rákenődik a betonra. Akkor inkább ki sem megyünk az udvarra. Annyira sajnos nem szeretem a kutyákat hogy átengedjem neki teljesen az udvart. Bár most megpróbáljuk valahogy elkeríteni, amíg itt vagyunk.

Fogalmam sincs mit eszik. Az ételt a rokonom felesége készíti el. Én csak odaadom neki, meg takarítok utána, mert ehhez a néni már öreg és beteges. Az biztos hogy csontok és egyéb maradékok teszik ki javarészt. Talán mintha tésztát is főzne bele és/vagy kenyeret. Nem nagyon szoktam elemezni, elég moslékszerű. Napi egyszer eszik, estefelé. Akkor elég sokat, olyan jó 3-4 litert. Már gondolkoztam azon is, hogy lehet kevesebbet kéne ennie.

Amúgy nyilván seprem. Mit kéne vele csinálni? Felnyalni?

2022. ápr. 14. 04:29
 16/30 anonim ***** válasza:
32%
Ha moslékot kap, ne csodálkozz hogy ennyit ürít. Te is összefosnád magad nem egyszer, ha szar kaját kapnál. Jobb helyeken zacsival felszedik a kakit, de ezt nem nézem ki belőled, ha ennyire undorodsz csóri kutyától. Más meg a gyerekektől undorodik, köztük én is, én meg utánuk nem takarítanék, de ugye kinek mi. Gyerek akaratának meg nem engedünk, főleg kutya ügyben, szerinted gondoskodna róla? Hatalmas felelősség egy kutya. Télen-nyáron, hóban melegben is foglalkozni kell vele, nem csak kitenni az udvarra, etetni-itatni, ha beteg állatorvoshoz vinni, ami nem egy fillér. Még kertes ház esetében is jár neki a séta, hogy szocializálódjon. Ezeket megtenné a gyereked? Várj lelövöm a poént: nem! Nekem sem volt kellemes télen a -10, -15 fokban levinni sétálni, de nem tud a wc-re menni.
2022. ápr. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
87%
Valoszinu nincs jol tartva a kutya. Irtad is hogy hig, valoszinu hasmenese van. Szoval nem, ez igy nem normalis, moslekot kap, nem pedig rendes etelt ami neki valo. Ha normalisan lenne etetve, normalis tappal, akkor nem kakilna 3-4x es nem menne a hasa.
2022. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
A mi nagy testű kutyusunk 2-szer eszik naponta (reggel és este) kutyakaját. 3-4 nagy kupacot is lerak egy nap. Viszont mindig egy helyre csinálja, nem kell keresgélni. Ez ezzel jár, ha sétálni visszük, akkor is hajlamos többször megállni üríteni. Nagyon sok szeretetet tud adni, de sokat is kell vele foglalkozni. Ezt tartsd szem előtt, mielőtt kutyát viszel haza!
2022. ápr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
32%
Egyetértek azokkal akik azt írták, hogy szar minősésű kaja miatt ürít ennyit a kutya! Az emberi maradék nem arra való, hogy a kutyát etessük vele. Mivel nem sok minden van benne amire a kutyának szükgése van. Ezért amit nem tud a szervezete hasznosítani kiüríti...
2022. ápr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Nem mindig fosik a kutya (talán kettő volt olyan). De a friss kaki bizony maszatol. Embernél is. Zacskóval biztos nem fogom szedegetni. De vidéken nőttem fel, soha nem láttam embert, aki zacskóval, kézzel szedegetné. Pedig mindenkinek van kutyája. Megkérdeztem az egyik szomszédot, konkrétan hülyének nézett és kiröhögött.

Sétálni sem hordja senki, sétál magának a nagy udvaron. De itt ezek kutyák és nem "szőrös gyerekek".

Nyilván a gyerek csak játszana vele, tekintve hogy 5 éves. Azzal is tisztában voltam, hogy nekem kell etetnem, oltatnom, felszednem az ürüléket. Csak nem napi háromszor.

Egyébként itt vidéken mindenki ad maradékot a kutyának. Senki nem tartja úribb módon a kutyát, mint a saját családját. Ami nekik jó, az a kutyának is. Ha éhes, megeszi.

2022. ápr. 14. 10:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!