Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám...

Mit csináljak ha a kutyám állandóan hisztizik?

Figyelt kérdés

Mindig voltak szabályok szabva neki, ha rosszat csinált kapott büntit, nincs elkényeztetve.

De mégis ha felakarom emelni és neki nincs kedve akkor megharap. Ha körmöt vágnék neki akkor még amikor hozzá sem érek de fogom a mancsát akkor is harap.



2022. ápr. 16. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
A harapás az nem hiszti, hanem nevelésbeli probléma. Ilyet tilos lenne csinálnia!
2022. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A harapás mindig a sokadik jel, az elsők egyikénél kellene rászólni, tiltani. Érdemes volna kutyaiskolába járni, hogy megtanuld kezelni a kutyát.
2022. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorold vele ezt a mancsmegfogást. Ne csak akkor fogd meg, mikor körmöt vágnál, hanem akkor is, ha épp nem történik semmi, csak simogatod. Simogasd meg a mancsát, így jó élményei lesznek ezzel kapcsolatban. Tanítsd meg pacsit adni.
2022. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Lát rendesen a kutya? Lehet, hogy gyengén lát, ezért idegesíti, ha felemelnéd, megfognád, mikor neki nem tetszik.
2022. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Itt egy kerdesem lenne, engedsz az akaratanak? Ha morog, harap akkor nem veszed fel, illetve nem vagod le a kormet? Ha egyszer is engedsz neki, nem fog komolyan venni.

Mentett felnott kutyamnak se tetszett a fesules, a karomvagasrol ne is beszeljunk, de szepen lassan elfogadta a helyzetet. Fesunel pl. a nem kefes sima reszevel simogattam, jutalmaztam ha nyugodt maradt, mar semmi problema vele. Koromvagasnal ugye kerem a labat, jutalom, kicsit birizgalom kezzel, jutalom, a csipesszel is csak vegigsimitok rajta, jutalom, aztan koromvagas egyenkent, jutalom. Hosszu folyamat eleinte, de mar nem akarja letepni fel karom. Szoktak kerdezni hogy hogy furdetem a 35 kilos kutyat, ha nem szereti a vizet... hat hogy furdetnem, megfogom, belerakom a kadba, viz, sampon, ismetles es kesz, ellenkezesnek helye nincs, nem a kutya a főnök.

2022. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Ez nem hiszti.


Ez nevelési probléma. Nem az hogy nincs kedve,szimplán ő a főnök és az alatta levő ne nyúlkáljon hozzá,vagyis te.


Nekem átörökölt kutyám van,karom vágásért megharapott,fésülésért is, kapott egy pofont, meg "mitcsinááálsz!!!'leraktam az asztalról és kiküldtem a szobából. 1 óráig nem foglalkoztam vele. Aztán másnap újra próbáltam, ráfogott a kezemre, durr pofon,szidás. 3. alkalommal,csak a vicsorított,durr pofon ugyan ez. 4. alkalommal tűrte a karom vágást,fésülést is és azóta sem probálkozott,ja de egyszer még pár hónap után, ugyan ezt tettem.


Ha ő fájdalmat okoz akkor én is erősebben szankcionálom.


Elvittem kutyasuliba is, gyönyörűen 7 évesen az alaptanfolyamon 98 pontot értünk el, a középfokon 95-öt. Rengeteget fejlődött.Engedelmes lett. Karom vágás és fésülés pedig szépen megy és tűri. Hallgat rám. Igazából már a hangsúlyból tudja ha valami nem tetszőt csinál. Ehhez sajnos tudatni kellett vele,hogy nem félek tőle,bármit is tesz, mellesleg következménye van a rossz viselkedésnek. Az első harapása után hozzáteszem 3xsára dagadt az ujjam és alig tudtam dolgozni egy hétig.


Eléggé makacs,öntörvényű a kisasszony. De sikerült picit letörnöm a szarvát.


Egyébként jelenleg 11 éves,de vannak szituk amiknél bepróbálkozik még mindig pedig 4 éve full következetesen nevelem mióta nálam van. De ő ilyen. Megtanultam őt kezelni. Sose hagyok rá semmit!!!


Van egy másik kutyám is ő pl 4 hónaposan morgott mikor elakartam venni a rágócsontját, na a grabancánál megrángattam leszidtam.


2,5 éves , 21 kg


bármikor bármit elvehetek tőle,kivehetek a szájából. Ami életmentő lehet,ha az utcán akarna valamit bezabálni,mert bár tudta a földről enni tilost,ivartalanítás óta eléggé kajás lett,van mikor ez kicsit felürírja ,de ha rászólok,hogy köpd ki vagy fúj akkor kiköpi.


Na már most ha hagyom 4 hónaposan hogy megmorogjon és nincs következménye akkor most tuti nem tudnék elszedni tőle semmit!!!


Csírájában kell elfolytani ezeket,hogy később ne legyen baj. Biztos voltak nálad is elő jelek,amiket nem kezeltél eléggé. Most ide jutottatok.


Határozottan menj oda hozzá és emeld fel,ha megharap, grabancánál fogd meg,szid le és küld ki a szobából,nem engeded be csak fél-1 óra múlva. Aztán újra ugyan ez.

2022. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Uu szupi, okes ezt kiprobalom
2022. ápr. 16. 20:39
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
A harapást miért hagyod? Miért nem bünteted le?
2022. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megbuntetem mindig. Hangosan leszidom es ovatosan a foldhoz nyomom
2022. ápr. 17. 20:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Büntetés = olyan esemény, ami nagyon kellemetlen a számára és amitől a viselkedés csökken, majd rövid időn belül teljesen megszűnik.

Nem bünteted meg, ha újra és újra csinálja. Ha megbüntetnéd, az első, de legfeljebb a második alkalom után végleg leállna. Ha ez rendszeres, hogy agresszív feléd ilyenkor, akkor te csak büntetgeted, de valójában ráhagyod. Egyszóval azt tanítod neki, hogy lehet agresszív és nincs igazi következménye, sőt, nem is kell komolyan vennie a tiltásodat.

2022. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!