Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy vakvezető kutya mit...

Egy vakvezető kutya mit csinál, ha megtámadják a vak embert, akit vezet?

Figyelt kérdés
Tegyük fel egy vak ember megy a vakvezető kutyájával a városban és egy vagy több ember megtámadja, elkezdi lökdösni, esetleg el is esik. Ilyne helyzetre ki van képezve a vakvezető kutya, hogy mit kell tennie?

2022. ápr. 19. 22:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha a vak ember elkezd sikítani, üvölteni, talán a kutyában felébredne a védelmező ösztön, de nagyon csekély arra is az esély. Nekem amstaffom van, viszem mindenhova, léptek már rá a lábára, farkára, vonaton mikor vitte fel az egyik utas a biciklijét véletlenül fejbe verte, több veszekedésnek is szemtanúja volt az utcán, és ő minderre csak farokcsóválva vigyorgott.


Most gondold el, egy labrador, aki egy nyugodtabb kutya, ráadásul képzett is, hamarabb ijedne meg vagy értetlenkedne, mintsem visszatámadna. Ezerből ha egy...

2022. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
25%
Már csak arra lennék kíváncsi, az itt válaszolók közül hányan érintettek a témában. Hányan mondhatóak valóban hozzáértőnek. Pl. vak, vagy vakvezetőkutya kiképző, vagy vakokkal foglalkozó bármilyen gyógypedagógus, szocmunkás...Mondjuk kb. látszik a válaszokon, de hogy még azok sincsenek teljes mértékben elfogadva...
2022. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy mi van ha ember támadja meg őket, de nemrég történt olyan eset hogy egy kutya támadt egy vakvezető kutyára és a gazdájára, a vakvezető kutyus megvédte a gazdiját: [link]
2022. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
4-es ne legyél már ilyen naiv, hogy vakot nem támadhatnak meg meg hogy egy Labitól betojnak. Aki tényleg ki akar rámolni valakit, ki is fog...A kutyát sokkolózza le először, rosszabb esetben le is lövi, ilyen esetben meg már édes mindegy, hogy megvédné-e a vakot vagy sem.
2022. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Vak vagyok.

Kutyám nincs, de kiképzővel találkoztam már, ő mesélte, hogy erre (direkt módon) nem képezik ki a kutyákat, mert lehetnek helyzetek-szituációk, amelyeket a kutya félreért, például találkozás, barátságos kézrázás és a kutya már rosszat sejtve ugrik is...

Hallottam olyanról, hogy egy vakkal szemben agresszíven léptek fel, meg akarták ütni, a kutya pontosan tudta mi történik és figyelmeztetően elkezdett morogni.

Egy vak mesélte, hogy kutyasétáltatáskor elengedte kicsit a kutyát hogy hadd sétáljon. Odajöttek hozzá: "van pénzed, adj pénzt", mire ő: "nincs", mire közölték: "dehogy nincs, majd mindjárt jól megverünk", elkezdték lökdösni, a kutya abban a pillanatban odarohant és nagyon fenyegetően morgott, ugrott volna az illetőknek.

2022. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

15# Ezt amúgy jó olvasni. :) Mármint, hogy a kutya résen van, mert okádok az ilyen emberektől, főleg ha látássérülteknek a helyzetével élnek vissza.


Megkérdezhetem, Te így születtél, vagy a későbbiekben történt valami?

2022. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%

Hogy melyik kutya miképpen viselkedne ilyen szituációban, azt nem tudom, valamint a kutyákról sincs sok ismeretem.


Én már vakon születtem.

2022. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Tehetség másként válasza:
100%
Egy vakvezető kutya elbújik vagy félrehúzódik, ha megtámadják a vak embert, akit vezet, mert nem arra van kiképezve, hogy védje a vak embert, hanem arra, hogy a közlekedésben segítsen neki.
2023. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
9%
Kutyától függ a reakció.
2023. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!