Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patkánymérget evett a kutyám....

Patkánymérget evett a kutyám. Egy injekció elég neki?

Figyelt kérdés
Tegnap a 4 hónapos skót jucim megzabált 3 tasak mérget. Ezt a rózsaszín pépes cuccot. Nem láttam konkrétan, de 99 %, hogy ő követte el. 2 órán belül állatorvosnál voltunk, kapott egy injekciót, meg holnap kap még egyet. A doki azt mondta ennyi elég. Nem kéne hetekig minden nap K vitamint kapnia szájon át? Vagy ha kapott tegnap izomba, meg holnap is egyet, akkor így tényleg rendben lesz?

#mérgezés #Patkényméreg
2022. ápr. 21. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van bármi baja? Mutat mérgezési tüneteket?
2022. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a doki azt mondta, hogy elég, akkor biztosan elég!


A K vitamin segíti a véralvadást (ezért hatékony a patkányméreg ellen, ami meg lényegében véralvadásgátló), túlzott bevitele komoly problémát okozhat, szóval orvosi utasítás nélkül semmiképp se adj a kutyának extra K vitamint, mert ez nem játék, ha túladagolod nagy baj lehet belőle.

2022. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Kap holnap is kérdezd meg. Én feltétlezem, hogy rendben lesz, hamar orvosnál volt, ő ért hozzá, sajnos gondolom nem te voltál az első aki ilyen gonddal vitte hozzá a kutyát, van tapasztalata.


Holnap kérdezd meg. Illetve úgyis látni fogod a kutyán, hogy van, ha azt látnád nincs jobban felhívod a dokit. Mégegyszer szerintem biztosan elég, azért mondta, hogy ma és holnap.

2022. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tünete nincs, most játszottam vele, be van pörögve, mint általában. Az ínye nem fehér, làttam most pisilni is, az sem véres.

Igen, köszi, az megvan h K vitamint kapott és hogy az miért jó, csak keveselltem ezt a két injekciót, mert mindenhol azt olvasom, hogy hetekig kapnia kell szájon át. Ezért bizonytalanottam el.

2022. ápr. 21. 19:25
 5/17 A kérdező kommentje:

Holnap veszek K vitamint a biztonság kedvéért, aztán délután 4re kell vinnem a dokihoz, akkor megkérdezem, hogy adjam-e neki vagy sem.

Ugye tegnap kapott egy szurit, meg holnap fog, ma meg semmi, azért ijedtem meg, ahogy most itt meg mindenhol a neten azt olvasom, hogy sokáig kell kapnia. De megkérdem az orvost holnap.

Igen, falun élünk, gyanítom én is, hogy nem mi vagyunk az elsők, akik ezzel keressük őt.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2022. ápr. 21. 19:29
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Sose értettem, miért nem lehet odafigyelni arra, hogy ne férjen hozzá semmiképp a kutya a méreghez :( Elnézést, hogy ennyiből áll a válaszom, de tényleg, nem értem.

Remélem rendben lesz a kutyus.

2022. ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha tartasz otthon egy dobozzal, de a dokira bízd rá a kezelést, valószínűleg az injekcióban koncentráltabb adag van, ezért mondja azt, hogy elég lesz.

Most mondok egy másik példát, hátha jobban megérted. Például ha valakinek nagyon erős hasmenése van, és bemegy orvoshoz, ügyeletre, akkor vélhetően injekciót fog kapni, ami hatékonyabb lesz, mint egy doboz széntabletta. Volt egyszer ilyen bajom, valami vacak vírust kaptam el sok évvel ezelőtt, semmi nem maradt bennem, szó szerint, ahol lyuk volt rajtam, mindenhol jött minden, kórházba is kerültem infúzióra, de az ügyeleten egyből injekciót kaptam, és az hatott. Szóval a kutya miatt szerintem ne aggódj, erősebb dózist kapott, mint amit te adhatnál neki tabletta formájában.

Persze, ha máskor előfordulna hasonló (ne történjen meg), jó, ha van kéznél, és tudsz neki adni, amíg eljuttok az orvosig. Én is vettem egy dobozzal, mert errefelé meg az utcán van elszórva mindenféle kajadarabka, ki tudja, milyen céllal, amikor hozzám került a kutyám (mentett), akkor még mindent evett volna meg, amit talált, nem akartam kockáztatni, hogy ha esetleg nem tudom megakadályozni a felzabálásban, akkor baj legyen.

A patkánymérget meg tedd a kutya számára elérhetetlen helyre.

2022. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon osztom a #6-os véleményét. Pár hete van nálad egy kölyökkutya és máris lemérgezed? Biztis kell neked az a kiskutya? Nem lenne jobb egy figyelmesebb, felelősebb gazdát keresni neki? Tudod, olyat, aki nem etet vele mérget még véletlenül sem.
2022. ápr. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 8as, nem vagyok debil, sem óvodás. 28 éves családanya vagyok, volt már pár kutyám az életben, illetve agrárszakon végeztem, van némi fogalmam az állattartásról. Nem gondoltam, hogy egy anonim oldalon kell majd idegeneknek magyarázkodnom. Vendégségben voltunk, ott zabálta be a kutya, nem tudtam, hogy hozzáférhet, egy félreértés volt. Akihez mentünk, nem tudta h viszem a kutyát is, és hirtelen nem is kapcsolt, hogy tele van méreggel szórva az egyik melléképület, ezért nem szólt. Itthon nem fér hozzá, évente párszor csak a padlást szoktuk megszórni méreggel, ha halljuk h buliznak fent az egerek. Oda meg még macska se tud felmenni, nem hogy a kutyánk.

De köszönöm az aggódó szavakat, el tudom dönteni a férjemmel, hogy szeretnénk-e kutyát tartani vagy sem! :)

2022. ápr. 22. 07:12
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Vendégség az más, igen. Ez akkor baleset volt, de nyilván mi ezt nem tudtuk, ilyenkor az ember arra gondol, hogy otthon ette meg a mérget. Te is erre gondoltál volna.

6-os voltam.

2022. ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!