Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy közös ősük volt a...

Lehet, hogy közös ősük volt a vizsláknak és fáraókutyáknak?

Figyelt kérdés

A minap láttam az egyik kutyás újság címlapján és első (távoli)látásra azt hittem Magyar vizsla ...

lehet , hogy butaság ez a közös ős gondolat , csak kíváncsi vagyok...


2010. szept. 16. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet...
2010. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kétlem,teljesen más a küllemük is:

[link]


Fáraókutya:

[link]


Én nem láttok hasonlóságot!!

2010. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi off: De nem a farkasból szelídítették őket??
2010. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe ne volna közös ősük, hiszen mind a kettő kutya. Szóval ebben a formában nemigen van értelme a kérdésnek...
2010. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, a farkas. A magyar vizsla sok éves tenyésztés, keresztezés útján alakult ki. Egy ázsiában élő kopófajta volt az egyik ősük, ez keresztezve lett a török sloughival, a spanyol vizslával (ami eredetileg Angliából származik). Később a poiter és a német vizsla is bekerült a keresztezésbe.
2010. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nekem vizsláim vannak és a zsemle színű fajta nekem hasonlít ... jó nyilván minden kutyának egy az ős-ős-őse , de időben közelebbire gondoltam, ne haragudjatok ha sértően ostobának tűnhet ez a kérdés...
2010. szept. 16. 20:48
 7/8 anonim ***** válasza:
ja, a farkas. amúgy csak a színükben hasonlítanak, semmi másban. akkor minden fekete kutya is közös őstől van, de ez is igaz, a farkastól.
2010. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valójában minden kutyának van közös őse, az nem más, mint a farkas, de a csivaváról is napvilágot látott ilyen elmélet, hogy a rókától származik, de erre bizonyíték sincs.
2012. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!