Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hívjam ki a kutyámat, ha...

Hogy hívjam ki a kutyámat, ha nagyon belehergeli magát a játékba, üldözésbe?

Figyelt kérdés

Labrador-vizsla keverékem van, rá jellemző játszási stílussal - szeret üldözni, szereti ha őt üldözik, imád birkózni. Soha nem tapasztaltam tőle aggresszív viselkedést, ami viszont probléma, hogy ha nagyon belehergeli magát a játékba, egyszerűen néha túl sok a másik kutyának, plusz nagyon mély, mások számára ijesztő hangon ugat (ez a normál játékra hívó ugatása), és ebbe is képes belehergelni magát. A legrosszabb, hogy ha mások "begangelnek" egy kutyát, ő is csatlakozik az üldözéshez és ő a leghangosabb.


A kérdésem az lenne, hogy ezekből a kritikus helyzetekből (másik kutyát üldöz, akinek már egyértelműen túl sok/túl hevesen birkózik a másikkal/több kutyával együtt egyszerre üldöz ugatva egy kisebbet) hogy hívjam ki? Birkózásból még úgy-ahogy megy, illetve ott fizikailag is közbe tudok avatkozni, ha kéne. De mi a helyzet az üldözéssel? Akkor se kép, se hang.



2022. máj. 7. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Rendesen megnevelt kutyánál ez nem fordulhat elö. Ha te nem birsz vele, irány egy jo kutyaiskola, hozzáértö trénerrel.
2022. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tacskó keverékem hasonló stílusú. Domináns, de játékos és úgy hörög közben, mint egy gorilla... messziről gyakran azt hiszik, hogy egy nagykutya


Hosszú pórázon játszon a kutyákkal, ha kezd bevadulni, megrántod, ezzel kizökkented és magadhoz hívod, leülteted. Tartsd ott egy ideig, ha lehiggadt, mehet vissza. Ha megint vadul, megint végig játszod ezt. Nálunk ez vált be. Egy idő után megértette, hogy olyankor "takarékra" kell tenni magát. Én csak vele egy méretűekkel, vagy valamivel nagyobbakkal hagyom játszani, mert ezeket a pár kilós yorkikat simán letarolja. Annak ellenére, hogy egy 3,5 kilós csivavával él és játszik együtt :D vele megtanult visszafogottan játszani


Legjobb barátja egy fiatal mudi, az sem finomkodik és 2x nagyobb nála.

2022. máj. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

A szocializáció azt jelenti, hogy megtanulja a kutya, hogy milyen szituációban hogy viselkedjen. Ha a kutyád nem érti a másik kutya jelzéseit, hogy sok neki a játék, az rossz szocializációt jelent.


A behívás a legalapvetőbb szabály. Ez nevelés. Ha nem megy, keress fel sürgősen kutyaiskolát! És addig, amíg a kutyád nem 100%-ig behívható és kontrollálható, ne engedd el!

2022. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Egy jó oktató láthatná a szituációt, hogy tudjon segíteni. Fontos lenne, hogy ilyenkor is magadra tudd vonni a figyelmét, te legyél mindig a legérdekesebb a kutya számára. De hogy ezt milyen módszerrel érheted el, az a kutyádtól függ. A hosszú póráz is jó lehet, de az is lehet, hogy más jön be nála. Próbáld gyakran kihívni a játékból, akkor is, ha még nem hergelte bele magát, és mindig nagy dicséret, ha odamegy hozzád és rád figyel, aztán mehet vissza játszani. Sok gyakorlás lesz.
2022. máj. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Mi aket amstaffnal egyszeruen a nyakorvuknel fogva elhuztuk a magat eszre nem vevo jatekost a masiktol es mondtuk neki kozben,h x-nek pihennie kell.


Ezt parszor eljatszottuk es utana mar eleg volt raszolni,aztan mostmar magatol figyelembe veszi,h jatek akkor van,ha mindketten akarjak. Igenis beszelj is a kutyahoz,mert a lakasban tartott kutyak megertik az emberi beszedet.


Koszonjuk,oktato nelkul megcsinaltuk mindket kutyat veres ,fenyites,terror,hiszteria nelkul.



Ez egy lassu folyamat. Turelmed legyen.

2022. máj. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Kamasz agaram csinálta ezt párszor. Mikor már untam hogy feleslegesen kiabálok neki kétszer-háromszor felé dobtam a pórázt/vizes flakont jó mérgesen, és elindultam az ellenkező irányba, rá se néztem. Azonnal jött utánam.
2022. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rettenetesen szociális a kutyám, muszáj futtatóba vinnem, nagyon igényli és jól le is fárazstja😅 Kiskora óta járunk, ez a probléma kb kamaszkora óta van. És azért nem úgy kell ezt elképzelni, hogy mindig ezt csinálja, elég ritkán van ilyen eset szerencsére, de ezeket is szeretném elkerülni.


Jelenleg próbálom megelőzni, és már akkor behívni, amikor elindul a kritikus szituációk felé. Ez működni is szokott. Plusz amit valaki ajánlott, játékból kihívás+dícséret, még mielőtt nagyon belemelegedne. Ezt gyakoroljuk.


Ahogy gondolom lejött a posztból, a behívása nem 100%, éppen ezt szeretnénk elérni. Ehhez konkrét tanácsotok lenne? Azon felül, hogy "ne engedjem el, amíg nem 100%". Ez már önmagában is kivitelezhetetlen, mert úgy hogy gyakoroljam a behívást, ha nem kerül olyan szituációba, amiből ki kéne hívni? Otthon, erdőben, mezőn, a kutyafuttatóban (a posztban említett eseteken felül) behívható, nagyon sokat javult már. De az egyetlen amikor ez nem működik, az az, amikor őrülten kerget valakit, vagy belemelegszik a bunyóba. Ezekből a kihívást hogyan lehetne gyakorolni, ha már minden más szituációban megy? :/

2022. máj. 8. 17:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném, hogy járunk suliba, alapfokra. Lesz behívás tanulása is, de még nem tartunk ott. És szerintem ott is a fokozatosságot fogják ajánlani, hogy egyre nagyonn ingerkörnyezetben teljesítse a kutya a parancsot
2022. máj. 8. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:
15%

Úgy működik, hogy kellő tekintélyes van és bevezetsz egy egyértelmű, következetes, kemény szabályrendszer a behívásra. Magyarán komoly következménye van, ha a kutya megtagadja a behívást.


Ha nem tudod nevelni, nem tudod hogy kell szabályokat felállítani, keress fel egy kutyaiskolát! Senki nem fog neked itt sok száz oldalas könyvet írni. Mert pár sorban nem lehet tanácsot adni.

2022. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A suliban ezt mondtad egyébként? Mert lehet, hogy az oktatónak lesz konkrét ötlete, én is szoktam kérdezni, nincs hülye kérdés. Mi most tanuljuk, hogy ha belepörög a játékba, hogyan állítsuk le, egyelőre csak velünk, a behívás később lesz.
2022. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!