Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyomorcsavarodással tapasztalat?

Gyomorcsavarodással tapasztalat?

Figyelt kérdés
9 éves kutyám ma délután került be a kórházba, azt mondták lehet, hogy műtét nélkül is meg tudják oldani, ha nem akkor megműtik. Nagyon aggódom, meghalhat?

2022. máj. 7. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos igen, még műtéttel is nagyon kockázatos. Készülj fel a legrosszabbra, reméld a legjobbat!
2022. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most hívtak, sikerült kiüríteni és visszafordítani, most egyelőre nem kell műteni. Viszont találtak a lépén egy daganatot, azt mindenképpen meg kell műteni, de legalább két hetet várni kell vele, mert most nagy sokk ez a szervezetének, ki kell pihennie. Közben utánanéztünk, hogy műtéttel meg lehet előzni a gyomorcsavarodást, odavarrják a gyomrot valahova, így nem tud többet megcsavarodni. És akkor kérdeztük, hogy ezt meg lehet-e oldani mikor műtik a daganattal, és igen, tehát a kettőt egyszerre meg lehet csináltatni. Viszont még nem tudni, mi az a daganat.... De legalább mostmár a közvetlen életveszély elhárult.
2022. máj. 7. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Reméljük, hogy innen már felépül, de sajnos az ellenkezőjére is volt példa. Sajnos a preventív gastropexya (gyomorkivarrás) nem terjedt még el, de amint lehet, kérd, hogy végezzék el.

Jobbulást!

2022. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképpen kérni fogom a másik műtéttel együtt. Erről a gyomorkivarrásról én tegnap hallottam először, amikor hazajöttünk és utánaolvastunk ennek az egésznek. Olyan dühös lettem, nem értem, miért nem szólnak erről az orvosok. A mi állatorvosunk sem mondta ezt nekünk, pedig akkor már rég, az ivartalanításkor megcsináltattam volna, úgyis fel volt akkor vágva a hasa, mert egyik oldalon rejtett heréje volt, és az elvándorolt a hasüregébe. Mostmár a daganat miatt rettegek. Előző kutyám is úgy halt meg, daganattal műtötték, hazajött, látszólag javult, majd az ötödik nap reggel kihűlve találtam rá. Köszönöm szépen a jókívánságod.
2022. máj. 8. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!