Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó Kutyatápot! Profine?

Jó Kutyatápot! Profine?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Profine salmon&potatoes ban hány % a hús?

kerestem a honlapjukat de nem találtam meg.

Egyébként is kéne valami jó táp.Kistestű a kutyusom, így drágább i szóba jöhet.

Eddig evett purina pro plant

orijent

acanat.

na most az acanatól olyan bélgyulladást kapott, ami 30.000 ft unkba került és nem kis szenvedésbe.

orijentől jött ki anno lehet hólyag a lábán, így ebben a 2 tápban már nem bízok, pedig nagyon sokat kutattam azért, h rátaláljak a legjobb tápra.

chicken and soup és hasonlók szóba sem jöhetnek, mert egyszerre nem tudok és nem is akarok megvenni egy 20 kg-os tápot.

hill's t nem veszek mert van benne szója..hús meg alig, akár csak az eucanubában.

valami alig ismert tápot tud valaki ajánlani, amiben megtalálhatóak a szükséges aminosavak, van 3-5 kg os kiszerelésben is és 30% hús min. megtalálható benne??

most ismét purina pro plant eszik, még ami kölyök korából maradt meg, aztán nem tudom hogyan tovább..

maradjunk purinánál?

várom az ötleteket, véleményeket.


köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbál.


2010. szept. 17. 13:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
A Profine szuperjó táp, ahogy a hill's is. De ha szereti a Pu
2010. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
bocs, szóval ha szereti a putinát és nincs is baja tőle, akkor szerintem lehet annál is maradni, persze az életkorának megfelelőt adj neki.
2010. szept. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

a hills miért lenne az??

van benne szója, ami a legallergénebb összetevő, és csak 17% hús van benne..

2010. szept. 17. 13:25
 4/28 A kérdező kommentje:
aham persze akkor maradok annál, csak biztos van olyan amit nem ismerek és lehet jobb, ezért kérdezem.:)
2010. szept. 17. 13:26
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Beltartalom:

nyersfehérje 24%

nyers zsír 14%

nyersrost 2%

nyers hamu 5%

nedvességtartalom 10%

kalcium 1,1%

foszfor 0,9%


Adalékanyagok 1kg-ban:

A vitamin 20000 NE

D3-vitamin 1950 NE

E-vitamin (α-tokoferol) 500 mg

réz 18,8 mg

cink 107 mg

szelén 0,2 mg

metabolikus energia = 4 144 kcal / kg

Omega-6: 3,1% / Omega-3: 0,72%


ÖSSZETEVŐK:


Lazac, burgonya, kukorica, baromfizsír (tartósítva kevert tokoferolok, ez az E-vitamin forrása), Lazac olaj, természetes aromák, szárított cukorrépapép, szárított alma, Sörélesztő, paradicsom, Yucca kivonat, ásványi anyagok, DL-metionin, L-lizin, mannánt-oligoszacharidok, frukto-oligoszacharidok, probiotikumok, szerves réz-, kolin-klorid, szerves cink, szerves mangán , szerves szelén, biotin, niacin, kalcium pantotenát, A vitamin , B12-vitamin kiegészítő, riboflavin kiegészítés (B2-vitamin forrás), tiamin-mononitrát (B1-vitamin forrás), piridoxin-hidroklorid (B6-vitamin forrás), folsav, D3-vitamin, E-vitamin (alfatocopherol).


Ez a Salmon&potato táp.

Szerintem nem rossz, de azt nem írja, hogy a lazacnak melyik része van benne. Lehet csak melléktermékek és nem rendes hús.


Hústartalom alapján a legjobb az Acana, Orijen.

Igazából felsoroltál minden prémiumtápot és egyik sem jó számodra, kivéve a Pro Plan. Ha az bevált, maradjatok annál.

Az én kutyám most Royal Canin fajtatápot eszik, nekünk nagyon bevált.

2010. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

ezt én is láttam, de csak annyit ír h lazac, és azt nem h hány %. szóval a kérdés ez volt.

mint írtam, nyilván ennél maradunk ha nincs jobb ötlet.

nem éri meg drágább tápot venni, ha azok nem jók a kutyámnak(és már kezdem azt hinni, h nem is olyan jó ahogy írják).

2010. szept. 17. 13:34
 7/28 anonim ***** válasza:
51%

első vagyok: én még nem találkoztam senkivel, aki panaszkodott volna a hill's-re.

Azt elfelejtettem, de gondolom tudod, hogy én érzékeny gyomrúaknak való tápot vennék.

Mi próbáltuk eukanubát, az is bejött. Royal Canint, is az nekem nem azt hozta, amit vártam (az ár érték arány nem igazán jó szerintem) és ismerek olyat akinek az RC hozta ki az allergiát. Most az enyéim Flatazort kapnak.

Esetleg a BIOMill se rossz!

2010. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Esetleg Acana Lamb&Apple. Ez egy hipoallergén táp.
2010. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

nem allergiás a kutyám.

de mivel a westie allergiára hajlamos, és a bárányt szereti, ezért próbáltuk ki a lamb and apple-t.

mint írtam bélgyulladást kapott tőle. pont ettől. így soha , de soha többé.

2010. szept. 17. 13:43
 10/28 A kérdező kommentje:

na jó, maradok akkor a purina pro plannél.

csak azt hittem majd vki mond valami nagyon újat:)

de köszönöm a válaszokat.

2010. szept. 17. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!