Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szabad a tápot és a nyers...

Nem szabad a tápot és a nyers etetést keverni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy nem szabad mert más az emésztési ideje. Tényleg ennyire számít? Ha csak heti 2-3x tudnék neki hozni akkor inkább ne?

Mert egy tenyésztő meg azt mondta hogy a csak táppal etetés a káros, és az ő kutyái hol ezt hol azt kapják.



2022. máj. 18. 13:42
 1/8 anonim válasza:
65%
Inkább ne, valóban más az emésztési idő. Vagy nyers vagy táp. Bélgyulladást is tud okozni ha hol ezt, hol azt kapja.
2022. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
66%

Valóban nem szabad keverni.

- Más emésztési idő

- Más erősségű gyomorsav kell a különböző kaják lebontásához (a táphoz mivel feldolgozott kaja elég a gyenge gyomorsav, a nyershez viszont erős gyomorsav kell)

2022. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Miért okozna bélgyulladást? Hülyeséget azért ne írjunk már le. Abban egyetértek, hogy nincs értelme keverni a kettőt, de nem azért, mert eü. problémákat okozna.
2022. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
67%
Miért szerinted akkor miért nem tanácsos a kettőt keverni, ha már ilyen k"rva okosnak képzeled magad. Teljesen máshogy emésztődik a kettő, így okozhat bélgyulladást, talákoztam már ilyen gazdival, hogy össze-vissza etetett aztán szép kis bélgyulladás lett a vége.
2022. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Aha, mert amikor te összeeszel mindent, akkor te is bélgyulladást kapsz ugye... Semmi köze nincs az emésztési időnek a bélgyulladáshoz. Azért nem ajánlott keverni, mert nincsen értelme. Ha táppal etet, akkor etessen táppal, ha nyersen, akkor nyers hússal. De ha mégis összekeveri, akkor sem lesz belőle probléma, maximum több ideig emészti a szervezet.
2022. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Már ne is haragudj, de te ugyanúgy semmivel nem támasztod alá az állításodat. Feltételes módban én is írhatok bármit, attól még nem lesz igazam.
2022. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Van vegyes etetés, ha megszokja a kutya semmi baja nem lesz tőle. Ez annyit tesz, hogy egyik nap húst kap, másik nap tápot. Vagy egy héten párszor húst kap többi táp. Vagy reggel hús, este táp stb. Lényeg hogy ha húst kap akkor arra ne szórj már rá tápot hogy úgy egye egyszerre.
2022. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Van, amelyik kutyanak nem okoz gondot a vegyes etetes, de van, amelyiknek igen. Amikor en orokbefogadtam a kutyat, akkor vegyesen etettem tappal es fott hussal, aztan csodalkoztam, hogy napi negyszer szart, akkor adagokat, mint egy ember.

Vegul en csak a tapnal maradtam, mert nyilvan az egyszerubb, de nincs is problema a kakival.

2022. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!