Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Lakásba szeretnék...

Mit tegyek? Lakásba szeretnék tartani egy pomerámiai törpespiccet. (lent tovább)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy ilyen kiskutyát, viszont kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban.Lakótelepi lakásban lakom, hogy tudnám szobatisztaságra nevelni? Milyen gyakran vigyem le? Jah, és mivel suliba vagyok 2ig kb, egymaga lenne itthon addig pár órácskát. Ez nem olyan nagy baj? Még soha nem volt kiskutyám, a legjobbakat szeretném neki!:)
2010. szept. 18. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
szija!szobatiszta soha semm lesz ha 2 ig vagy suliba mivel egy kis kutyát 2-3 óránként vinni kell sétálni amig kicsi vagyis kb 3-6 honapos korára válik belöle teljesen szobatiszta.az egyedül létet nem nagyon dijazák még kis korban főleg ha teljesen egyedül kell lennie.én a kis kutyusomat ugy szoktam hogy reggel 05:30 kor kelek és már viszem is(de elötte enni,inni kap) le aztán 07:30 kor viszem aztán suliba indulok.anyukám visszi le 09:30kor és 11:30 kor ezután én haza érek kb 1:30 körül haza érek és már viszem is(de elötte enni,inni kap).4 x kap enni,és 2 x inni(reggel-este)és igy 2,5-3 óránként viszem este 23:30 ig.ezután meg alszok és reggeltől estig ez igy megy :S az ösztön dijamból veszek neki enni,meg ami kell neki(elsöre játék,fekhely,enni,kajás tál,meg vízes tál,poráz,hám,vagy nyakörv stb stb)mostanra már szoba tiszta most 4 hónapos.a kutya tartás sok felelőség ezért gondold át és ne az anyud nyakára maradjon majd a kutyus 1 hét vagy egy év útán :S sok sikert
2010. szept. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Soha nem lesz szobatiszta akkor?:( ajh pedig nagyon szeretnék egyet!:) Tényleg ahogy haza érnék levinném mindig..:( meg nemcsak 1 hónapig kéne hanem minél több ideig!!!:(Örökre.
2010. szept. 18. 13:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, de azért köszi!:)
2010. szept. 18. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:
nnyáron vegyél kutyát
2010. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

elsö vagyok

végülis én is suliba járok és fél kettöig avgyok vagy 1 ig.ha nagyon szeretnéd akkor legyen csak jah és szoktas pelusra akkor és csak kétszer kell pisilnie majd :)hogyha ugy viszed ahogy én csak neked nincsenek otthon a szüleid ezért rakj neki le valami ruhát jó vastagon vagy kutya pelust és semmi gond nem lesz vele.:)SOK SIKERT

2010. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Tehát ha kutyapelusra szoktatom attól még később lehet szobatiszta? Még egyszer köszönöm!:)
2010. szept. 18. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem lesz soha szobatisza. Szobatisza lesz úgyis, csak tovabb fog tartani, nehezebb lesz és sokaig meglepi fog varni mikor hazaérsz. Sokkal okosabb lett volna, ha a nyári vakacióban szerzed be, ilyenkor sok törődést és foglakozést igénylenek, és könnyebben meg is fazhat télen, amíg olyan picike. Ezért ajénlatosabb tavasszal, nyár elején beszerezni a kutyust. Ha tudsz várni, szerintem várj jövő nyárig, úgy sokkal könnyebb lesz midnkettőtöknek!
2010. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:

Hát nem értek veled egyet,megbocsáss!


Kérdezőnek:

Ha türelmes vagy akkor vágj bele nyugodtan.Tanísd meg neki,hogy kutyapelusba pisiljen és megfogja szokni,hogy mikor viszed sétálni és akkor kell elvégezznie a dolgát.A kutyánaknagy a húgymirigye ezért sokáig tudja tartani és hozzáfog szokni,csak idő kell neki!

És fontos,hogy nagyából mindig ugyan abban az időben vidd sétálni,hogy legyen magának egy rendje.


Egy kutya nagy felelősség,főleg ha jó gazda akarsz lenni,hétgébén járjatok el kutyaiskolába is.És fontos,hogy reggel is vinni kell sétálni,vagyis áldozatokat is kell hozznod,gondolom még a szüleiddel élsz ha igen akkor beszéld emg velük is,hogy az elején legyenek elnézzőek ha szobatársad van akkor pedig vele.


Olvass sokat a nevelésről és a kutyatartásról és az elő naptól kezdve neveld szobatisztaságra.Én azt mondom,hogy vagy várj nyárig vagy valamelyik hoszabb szünetbe vedd meg (téli szünet),hogy hozzád tudjon szokni és szoktasd ahozz,hogy egyedül is lesz.

És egyébként egy jó kutya amíg a gazda nincs otthon alszik és ha alszik akkor nem pisil.

LEgyen mindig előtte friss víz (vagyis ne csak reggel meg este cseréld neki) napi 3 étkezs szükségs egy kölyökkutyának.

Legyen játéka és rágcsálni valója,mert ha unatkozik tudja mivel lekötni magát,de egy kölyök még soakt alszik de eleven is ha fent van ezért nagy felügyeletet alszik,de nehogy azt hidd,hogy MO--n mindenkinek úgy lett kutyája,hogy a nap 24 órájában felügyelet alatt van tartva.


Fontos ,hogya amit nagy korűban nem akarsz neki megengedni azt az elejétől kezdve ne engedd neki (az asztalnál való kunyizásnál ne addj neki enni,ágyra nem mehet felstbstb.).

Már picinek legyél vele következetess,hogy tudja,hogy hol a helye a falkában és,hogy te vagy a vezért,de ez még később lesz.


Ha képes vagy áldozatokat hozzn és van elég anyagihelyzeted akkor kezdhetsz el gondolkodni a kutyán ha úgydöntesz,hogyszeretnél tartani akkor kezdheted el a kutya fajtájának tulajdonsgaival megismerkedni,neveléssel való könyveket/flmeket olvasni/nézzni és felkészüli a jövevény kutya megérkezésére.


Sok Sikert,

2010. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet várok, szünetig, de már jövő hónapba el hozhatnám! Én áldozatokat hoznék érte, fel kelnék 1 órával korábban is, hogy lebírjam vinni. Amúgy igen, a szüleimmel lakom még!:)Köszönöm szépen
2010. szept. 18. 14:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!