Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerestek meg titeket ilyen...

Kerestek meg titeket ilyen kutyás cuccot áruló cégek instagrammon hogy a kutyátokkal akarnak reklámozni?

Figyelt kérdés

Nemrég csináltam egy instat a kutyainknak, hogy ne az ismerőseim arcába toljam az ezredik kutyás képet, hanem csak annak aki bekövet tehát akarja is nézni.


Így még nyilván nem igazán vannak követőim, képekből is csak pár darab.


De már több angol profil is megtalalt hogy küldenének ingyen terméket hogy a kutyaimmal reklamozzonak és keressem meg őket a részletekért.

Ezek vajon mennyire megbízhatóak? Vagy olyanok hogy egyszer belemész aztán nem szabadulsz tőlük? Vagy csak az adatait akarják az embernek?


2022. máj. 30. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez biztosan kamu, adatvadászok!

Vannak ilyenek, de ahhoz hatalmas követő táborra van szüksége, pláne külföldi oldalaknak!

2022. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Ja-ja!


Vagy fizess be többszaz fontot... eurot, es akkor majd ők csinalnak portfóliót a kutyadról.. lehúzás!


Ugyanez megy kisgyerekekkel is... 2-300e ft egy portfólió. Aztán vagy lesz belőle reklamfotózas vagy nem...

Leginkább nem.

2022. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valószínűleg ilyen noname cégek, akik a csőd szélén állnak, és minden reklám, és vásárlás jól jöhet nekik. De az is lehet, hogy van közöttük adathalász is, mindenesetre ezeket az üzeneteket nyugodtan hagyd figyelmen kívül, nem érdemes foglalkozni ezekkel.

2022. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is erre gondoltam.
2022. máj. 30. 14:50
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Én nem pontosan értem, hogy ebben a szituációban egy "adathalász" mégis milyen adatot tudna halászni? Személyes adatot, jelszavakat, bankkártyaszámot nyilván nem adsz meg, de nem csak ebben az esetben, hanem amúgy senkinek, minden egyebet pedig saját magam töltöttem fel magamról az internetre, nyilvános helyekre (pl. Facebook, Instagram).
2022. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha valakivel reklámoztatsz valamit, akkor el kell kérni különböző adatokat, és ezekkel simán vissza lehet élni.
2022. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De mégis milyen adatokat, és hogy élnek vissza velük?


A nevemet és címemet, oké, hogy elküldje a termékmintát. Vigye. Bankszámlaszámomat, hogy utaljon "pénzt"? Vigye. Semmit nem tud kezdeni velük a személyes adataim nélkül (szig szám, adószám, lakcímkártya, etc.), amikre meg nincs szüksége, mert egy kutya instagram fiókjáról beszélünk. Pénzt meg előre úgyse kap, ahol a fizetésnél esetleg ellophatná a bankkártya adataimat.


Félre ne értsétek, tényleg érdekel, mert úgy látom sok válaszoló egyetért valamiben, amit én személy szerint nem értek. Én simán kipróbálnám, persze köszönöm érdekel, küldjék csak az ingyen terméket. Aztán meglátjuk mi lesz.


És amúgy azt is el tudom képzelni, hogy igazából ők nem is a te instagram fiókodra meg a 3 darab követődre kíváncsiak, hanem a cuki kutyáddal akarnak egy képet úgy, hogy ott vannak körülötte az ő termékeik, és magát a képet akarják aztán majd később saját marketing csatornákon teríteni, hasznosítani. Szerintem ez sem ördögtől való gondolat.


Már csinálom is az Instát a kutyának:D

2022. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én se gondolnék rögtön csalásra, utánanéznék a cégnek mindenesetre, ha valami látványosan nem oké velük, vagy nem lekövethetőek nem beszélnék velük. Mert sokszor van ilyen hogy kisebb youtubereket, influencereket megkeresnek, mert nekik nem kell százezreket fizetniük a reklámért, elég ha termékmintát adnak.

De az is lehet igen sőt valószínűbb hogy a képet nem a te oldaladra kellene kitenni, hanem felhasználnák a weboldalukon, újságba, vagy akárhol.

2022. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%
Minek kell mindent feltolni a instára, vagy publicba.... miért nem lehet a kutyáidról a képeket csak a telefonodon, számítógépeden otthon nézni.... minek kell feltolni a netre?
2022. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hetes, ráadásul címet sem kell megadni, vannak pontok ahova lehet kérni hogy a posta hozza a cuccot. Szóval neven kívül semmit nem tudnak.
2022. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!