Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mettől meddig szükséges a...

Mettől meddig szükséges a szívféreg elleni Milpro tablettát adni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném feleslegesen tömni, doki azt mondta szúnyog szezonban szedje, de hónapot nem mondott. Májustól szeptemberig megfelelő?


Szerencsére nem szúnyog inváziós területen lakunk, de már májusban is találkoztam szúnyoggal.



2022. jún. 1. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én márciustól novemberig adok (attól függően, hogy mennyire enyhe az idő) nexguardot, ami a szívféreg ellen is véd. Elsősorban az egyre szívósabb, akár a telet is túlélő kullancsok miatt, de szúnyognál is van, amelyik át tud telelni valahol...

Én se szeretem, de ezerszer jobb megoldás, mint a szívférgesség kezelése...Én adok neki májvédőt és évente csináltatok egy nagylabort, ezzel kvázi próbálom bebiztosítani magam.


Egyébként rengeteg különböző megoldás van, nem mondom, hogy az enyém az egyetlen jó. Ismerek olyat is, aki havonta csinál szívféreg tesztet, azzal az indokkal, hogy ha időben észreveszik és még nincs kifejlődve, akkor sokkal könnyebb kikezelni és addig se mérgezi a kutyát... Aztán van aki kizárólag természetes olajokkal kenegeti a kutyát, aki esküszik az ultrahangos riasztóra vagy repellens szerekkel próbálkozik (pl. a scalibor nyakörv vagy különböző spot-onok). Ismerősi körben van, akinek ilyen repellens védekezés mellett lett szívférges a kutyája, de olyan is, akinek bizonyíthatóan összefüggött a bravecto az epilepsziás rohamokkal... Szerintem ez olyan, hogy nincs igazán jó megoldás, neked kell dönteni, hogy milyen/melyik kockázat fér bele, még az állatorvosok között sincs egységes álláspont.

Ha úgy ítéled meg, hogy nálatok a szúnyogszezon májustól szeptemberig tart, akkor add addig, nálunk áprilisban és októberben is bőven akadnak, de mi vízpart mellett lakunk.

2022. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szintén március-november közt adom. Április elején már vannak szúnyogok.
2022. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tablettával, hanem spot onnal védem a kutyákat szívféreg ellen, általában márciustól-novemberig kapják havonta, de időjárástól is függ, enyhe idő esetén tovább ill. hamarabb is.


1# "azzal az indokkal, hogy ha időben észreveszik és még nincs kifejlődve, akkor sokkal könnyebb kikezelni" Ezen felkaptam a fejem. Tudom, hogy csak egy ismerősöd, de rosszul tudja: a teszt nem azt a féreglárvát fogja kimutatni, amit a szúnyog átad fertőzéskor, hanem azt, amit a már kifejlett féreg termel a kutyában. Illetve a szerológiai teszt is a már felnőtt nőstény féreg jelenlétét. Vagyis korántsem igaz az, hogy "még nincs kifejlődve" ha pozitív lesz a teszt, ennél fogva nem igaz, hogy könnyebb kikezelni. (Nekem bőrférges volt az egyik kutyám, akkor elég alaposan utánaolvastam ezeknek a dolgoknak, csak plusz információként írom ide, azt is három évbe telt kikezelni, de az legalább nem életveszélyes rájuk.)

2022. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk idén májusban jelentek meg a szúnyogok, viszont általában még októberben is szoktak errefelé lenni. De ha nálatok nem szoktak lenni olyan sokáig, akkor add addig, amíg jónak gondolod.
2022. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mi városban lakunk, parkos részen. Erdő és hegyek vannak a közelben, vízpart nincs. Ha megyünk tó közelébe, akkor az nyáron lesz, amikor alapból szedik.


Mi Fypryst spot on-t használunk bolha és kullancs ellen, szúnyog szezonon kívül Cestal féreghajtót kapnak 3 havonta. Most akkor ezt nyár környékén felváltja a Milpro.

2022. jún. 1. 12:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt tudod, hogy csak negatív szívféreg teszt után szabad szívféreg elleni szert adni, ha már volt pár hónap kihagyás?

(Egyébként szúnyog sem csak vízparton van, és nem is csak ott fertőzöttek szívféreggel.)

2022. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, van negatív szívféreg tesztjük, utána adott a doki Milpro-t.
2022. jún. 1. 12:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Én egész évben adom.
2022. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Meg nem adsz neki? Miert nem?


Nalunk mar boven voltak szunyogok 1 honapja is, de talan elotte is, amint 1-2 napig jo ido van, megjelennek.

Es vizpart es erdo kb 8 kilometerre van tolunk...

Bar az en kutyam benti, de sokat vagyunk kint, en mar marciustol adom mindig.

2022. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A kihagyással az a baj, hogy ha a védekezés ellenére marad a kutyában néhány életképes lárva, azok a következő fél évben már férgekké fejlődhetnek, úgyhogy ezzel azért vigyázzatok! Maximum 3 hónapot szabad kihagyni a tabletták között, így a következő tabletta beadásáig a lárvák még lárvaállapotban maradnak és nem fejlődnek tovább, így a tabletta valóban biztonsággal kiirtja őket. Ha fél év telik el a két kezelés között, akkor már fennáll a szívférgesség lehetősége.

Egyébként a teszt valóban csak a kifejlett férgeket mutatja ki, de a teszt mellett nálunk mindig csinálnak mikroszkópos vizsgálatot is, ami viszont a vérben lévő lárvákat is kimutatja, ez a helyes protokoll.

2022. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!