Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szemféreg kezelés?

Kutya szemféreg kezelés?

Figyelt kérdés

2 napja hunyorog a kutyám, és arra tippelek, hogy szemférges.

Amint kapok időpontot elviszem orvoshoz.

Viszont az lenne a kérdésem, hogy a kezelés amit ilyenkor kap, az nagyjából mennyibe fog kerülni?

Félreértés ne essék, nem sajnálom a kutyám kezelésére a pénzt. Csak érdekelne, hogy készüljek.

Ha valakinél volt már ilyen, vagy tudja, akkor megköszönném ha leírná.



2022. jún. 2. 00:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Időpontot kell kérni az állatorvoshoz?

Ez milyen ország?

2022. jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem volt szemfergem. Borsavas vizzel mosogattam a szemem. Par het alatt eltunt.


Probald ki ezt eloszor.


A kotohartyagyulladasnal is hunyorog. Arra is hasznal.


Borkosavat vegyel vegyszerbkltba vagy gyogyszertarba.

2022. jún. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

1, igen, időpont kell, ha nem életveszélyes állapotban van, ez új?

2, ne ajánl vakon kezelést, többet árthat mint használ...


Kérdező, sajnos nem tudom mennyibe kerül, remélem nem fogadsz meg ilyen tanácsokat orvos nélkül.Lehet egy egyszerűbb gyulladás is szerintem.


Max ilyet vegyél neki, ezzel nem árthatsz, de sok minden más miatt is jó neki:

[link]

2022. jún. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Normális állatorvoshoz be lehet menni bármikor és a váróban várakozni.


Nem tudom hol lehet olyan állatorvos akihez be kell jelentkezni, ugyanakkor egy életveszélyes helyzetű kutyával be lehet rongyolni.

Még mindig nem világos milyen ország? Románia esetleg?

2022. jún. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Magyarország, pl Győr, hogy város is legyen... ahova viszem az állataim, évek óta kell időpont...
2022. jún. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

#3 Az Advocate cseppet csak szívférgességre szűrt kutyának lehet adni, különben a kutya bele is halhat a kezelésbe, tehát ilyen butaságot ne írj, hogy ezzel nem árthat!


1-2 napon belül az állatorvosok 99%-ához be lehet jutni, ameddig orvos nem látta, addig semmilyen házi kezelést ne alkalmazz, mert a tüneteit sokféle betegség okozhatja. Az árak is állatorvosonként változnak és nagyon nagy különbség van közöttük, ráadásul ameddig nincs pontos diagnózis, addig még megtippelni sem lehet, hogy mennyibe kerül a kezelés.

2022. jún. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Speciel a szívféreg pont nagyon ritka, emiatt mertem ajánlani...
2022. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

#7 Ritka? 1 hónapja derült ki, hogy a mentett kutyám szívférges, az orvos azt mondta, hogy hetente 2-3 új esetet találnak (vidéki kisváros) és óvatos becslések szerint a kutyák 15-20%-a fertőzött, de hallottam ennél magasabb számot is, ugyanis a kutyatulajdonosok elenyésző hányada tesztelteti a kutyáját, ezért a nem ismert fertőzöttek ennél sokkal többen is lehetnek. Nagyon sok kutyáról nem is derül ki és emiatt a szúnyogok akadálytalanul fertőzik tovább a többi kutyát, ezért a következő években még ez a szám is meredeken fog emelkedni. Ha érdekel részletesen, akkor ajánlom figyelmedbe:


"magyarországi adatok szerint a kutyák 10-39% fertőzött"


[link]

2022. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alig 1-2 éve meg nem is volt nálunk, 3 éve is alig volt pár eset, akkor utóbbi évben sokat romlott a helyzet, olvastam róla képzeld...
2022. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Bizonyítottan itthon fertőződött kutyában először 2007-ben igazolták

az előfordulását (Jacsó és mtsai, 2009). "


Azaz 15 évvel ezelőtt!

A szomszédom 2 kutyája 8 évvel ezelőtt halt meg szívférgességben, ez volt az első eset, amikor én közvetlenül Találkoztam vele, azóta évente vannak az ismerőseim között beteg kutyák.

Az, hogy te 1-2 éve hallottál róla, más kérdés. De ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy mikor értesültél róla, az Advocate cseppet csak tesztelt kutyán szabad alkalmazni, ezért kérlek, ha legközelebb ezt a szert ajánlod valakinek, akkor ezt is tedd hozzá, mert patikában sokszor kiadják recept nélkül is és ha valaki szívférges kutyán alkalmazza, az halált okozhat, aminek közvetve te lehetsz az oka.

2022. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!