Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nagy a baj? Megnyírt...

Nagyon nagy a baj? Megnyírt spiccszőr?

Figyelt kérdés

Ismerősömék lenyiratták a a spiccük szőrét, hogy ne legyen melege nyáron...

Nem fajtatiszta hanem mentett, de teljesen hófehér pufi szőrű (volt?), olyan német középspicc tudjátok. Nem tudom pontosan hány éves, felnőtt az biztos, olyan 4-5 körüli lehet.

Én azt se tudom milyen kozmetikus vállalhatta el egyáltalán, úgy tudtam hogy az ilyen kéréseket pl husky stb nyírás, vissza kell utasítaniuk hiába kéri a gazdi.

Szóval nagyon nagy a baj? Vissza fög nőni szerintetek? Mit lehetne kezdeni?



2022. jún. 12. 10:11
 1/4 anonim válasza:
67%
Nem baj, visszanől. Igyál egy sört. Szívesen.
2022. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Kutya baja se lesz. Azért nem javasolják, mert utána már nem lesz meg az a jellegzetes spicc szőre, nem azért mert baja lesz tőle. Csak a küllemében változik, attól még ugyanúgy nő neki. A spicceknek láthatóan is vékonyodik a szőre vége, ha megnyírják, csak ez fog eltűnni, de cserébe jobban fogja viselni a 40 fokot (én is lemondanék a küllemről a jó léte érdekében).

Egy tenyésztő mondta nekem, még a kutya kiállításon, pont a mackósra nyírt spiccekkel kapcsolatban.

2022. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

úgy tudtam hogy az ilyen kéréseket pl husky stb nyírás, vissza kell utasítaniuk hiába kéri a gazdi.


Ilyen szabály nem létezik. A szőrminőség változhat (nem vékonyodik el), de ha csak otthoni hobbi célra van a kutya, ez nem okoz gondot, sőt, egyszerűbb kezelni.

Érdekes, az ellen senki nem tiltakozik, hogy a hobbi célú yorkik rövid szőrrel léteznek, holott hosszúszörű fajta.

2022. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A spiccek szőre "gyárilag" olyan hogy vékony a vége, olvass utána, de ha megnyírják akkor persze nem fog újra elvékonyodni, mert ez nem folyamat hanem "gyári tartozék"
2022. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!