Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen formában jutassam...

Milyen formában jutassam zöldségekhez, gyümölcsökhöz, változatos étrendhez a kutyámat, ha nem eszik meg semmit a húson kívül?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves biewer yorkim. Nyershúson él, pontosabban CSAK csirkén. A száraz tápot nem ette, akármennyire is drága volt vagy olcsó, nem vált be. Egy kutya természetgyógyász ajánlásával átálltunk nyershúsra. Ezt végre eszi, de mást nem. Nyilván virslit, felvágottat és tőlünk maradék sült húst igen, de néha ezeket is otthagyja.


Azt olvastam, hogy a kutya mindenevő. Volt egy keverék kutyusom előtte, ő bezzeg mindent evett. Tojást, zöldséget, gyümölcsöt, bármit, amit eléraktam.


Mit kezdjek a yorkim étkezésével? Félek, hogy vitaminhiányos lesz vagy valami.. Csak jót tenne neki is, hogy mást is enne a csontos husin kívül.


Tudom tudom, miért most jut ez eszembe. Nem tudom, csak most jutott eszembe. Megjegyzem teljesen egészséges a kiskutya. Tényleg nagyon fiatalos, aktív, barátságos, minden rendben vele. Csak furának érzem, hogy csak húst eszik.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 15. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez igaz, hogy kutyafüggő, de ez az én kutyámnál segített: Kiteszel egy tálba tápot, és zöldségeket. Addig nem adsz neki mást, amíg meg nem eszi. Egy idő után éhes lesz, meg fogja enni. (Állattenyésztő ajánlotta, és mondom, bevált)

Azóta mindent megeszik

2022. jún. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel próbálkoztál eddig? Lehet, hogy csak nem találtad meg azokat, amik ízlenek neki. Pl az én kutyám ezeket szereti: sütőtök, uborka, sült szelíd gesztenye, főtt sárgarépa, főtt borsó, főtt kukorica (ezekből csak 1-2 szemet szokott kapni)
2022. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Az oroszlán is csak húst eszik, és még sincs vitaminhiánya. A hús tartalmazza az összes vitamint, amit még nem húskorában az állat megevett
2022. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy a répát nagyon pici szeletekre fel kockázom és elkeverem a konzervével (jó minőségű) vagy pedig rizzsel és hússal összefőzöm a répát általában így mindent megszokott enni az enyém.
2022. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyersetetes amugy tok jo, ha valtozatos. A csak csirke eleg egyoldalu, ha huzamosabb ideig ezzel etetsz, vitaminhianya lesz. Barfos kutyaknal amelyik nem eszi a zoldseget, annak zöldpacalt (tisztitatlan gyomor) szoktak adni, ami felig emesztett novenyi rostokat, enzimeket tartalmaz. Kapjon mellette vörös husokat is, belsoseget nyugodtan. Ha van fb-od, lepj be a Barf es prey etetes az alapoktol csoportba es olvasgass.
2022. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem az a baj, hogy csak hust eszik, hanem az, hogy csak csirket. De a csontot remelem legalabb nyersen adod, mert fozve, sutve nagyon veszelyes a csirkecsont.


Egyebkent ha azt akarod, hogy valamit megegyen, akkor ne hagyd, hogy valogasson, mas modja nincs. Kiteszed a kajat, ha nem eszi meg, elveszed. Nincs jutalomfalat, nincs helyette mas, csak az van es kesz. Ehezni fog 1-2 napot, de aztan enni fog.

2022. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

A barfnál nagyon fontos a változatos étrend, kellenek a fehér húsok és a vörös húsok, halak is. A vitaminok főként a belsőségekben vannak. A zöldségeket/gyümölcsöket inkább csak a rost miatt jó adni, lehetőség szerint reszelve vagy turmixolva.


Egy tipp ha nem akar zöldségeket gyümölcsöket enni akkor reszelve vagy turmixolva keverd bele darált húsba (vagy akár kefirbe/natúr joghurtba), úgy nem tudja kiválogatni.


Az én kutyám ezeket szereti: alma, cukkini, kígyóuborka, sárga és fehér répa, cékla, karalábé

2022. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Zoldseg csak szetfove joghurttal leontve. Husbol kevesebbet adj joval,h maradjon ehes,ha nem eszi hozza azoldaeget.
2022. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!