Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mik az alapengedel...

Szerintetek mik az alapengedelmességi feladatok egy kutyánál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég örökbe fogadtam egy kutyust az évét nem tudják pontosan de 4éves körüli lehet és egy keverék kutyus. Az előző gazdija nem tanított neki semmit, ergo a 0-ról kell indulnunk. Szerintetek képes lehet megtanulni az alapvető feladatokat? És suerintetek mit tanítsak meg neki feltétlenül?? Ül, fekszik, marad, ezek mennek neki.
2022. jún. 26. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ül, fekszik, marad gond nélkül megy, akkor amikre hangsúlyt fektetnék: bármikor vissza tudd hívni magadhoz és el tudj venni ételt is a szájából.
2022. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
A marad, az ül, a fekszik, a vezényszóra magadhoz hívás és az add ide az alap. Másra nem feltétlenül van szükség.
2022. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legfontosabb a behívás, a lábnál követés és hogy valamilyen statikus helyzetben meg tudjon maradni. Aztán hasznos még a tiltás (persze egy jó behívással megoldható minden helyzet, amikor kellene, de azért mégis jobb, ha nem kell mindig odamennie hozzád), kutyák, emberek, állatok, járművek ignorálása, ha olyan a szitu és hogy hagyja magát legalább neked átvizsgálni, le tudd fogni, mancsait, fogait meg tudd nézni.
2022. jún. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ezek szerint máris megtanult néhány alapvető feladatot! :-) Nyugodj meg, simán meg tud tanulni bármit. Mi egy 3 év körüli kutyus fogadtunk be menhelyről, ugyanígy nulla tudással. Ha belefér én kutyasulit javaslok.


Kb. ezeket ajánlott megtanítani: behívás (!!!), helyedre, ül, fekszik (ezeket távolról is), fel (fekvésből/ülésből), marad, laza pórázas séta akkor is ha kutya vagy bicikli megy el mellettetek, kapuszabály (nem a dominancia miatt, hanem hogy sehonnan/sehová ne ő rontson ki/be először), láb mellé beülés, talált étel megtagadása, és hogy a szájából talált ételt/játékot ki tudj venni, hozd, és ilyen mindennapi életben hasznos dolgok pl. ha benti kutya, akkor a lábtörléshez hasznos a pacsi, majd oldaltfekvés, hogy a hátsó lábait is meg tudd törölni.

2022. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok hasznos tanácsot, ment a zöld mindenkinek :))
2022. jún. 26. 23:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez volt alapvető:

-behívás

-ül,

-fekszik,

-marad,


Séta közben:

-az utcán csendben sétáljon (kertes házas övezet kutyákkal),

- ha azt mondom "le!", menjen az út szélére

-balra,jobbra

-Állj -Út széle tabu,meg kell állnia,

-úton mielőtt átmegyünk, le kell ülnie


Ilyenek,amik megkönnyítik az életünket.


Egyszer volt egy jó szitu. Sétáltunk,zebra következett. Megálltam,a kutya leült. Mögöttünk megszólalt egy kisfiú az anyukájának mondta,hogy "Nézd anya,magától leült a kutya!" Nem tudta,mennyi munka volt ebben. Mosolyogtam egy jót,de jólesett.


Amúgy nő vagyok,egy mudi kanról van szó,én tanítottam.

De pl nem kell mellettem lábnál mennie,mert hülyeségnek tartom. Úgyis rövidre veszem a 2 méteres pórázát,ha muszáj. Kisvárosban élünk,nem sétálunk tömegben.


Alapvető volt még otthon, hogy ne menjen ki a nyitott kapun, ha füvet nyírok vonuljon oldalra.

2022. jún. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Kutyasuliba vidd el szerintem is.
2022. jún. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Vidd el kutyasuliba.

Amúgy alap dolgok: ül, fekszik, lábhoz kerülés, láb melletti séta, laza pórázas séta, helyben maradás, behívás akár zavaró ingerek mellett is, tiltás pl ha földről enne fel valamit, ételmegtagadás mondjuk idegentől, padkaszabály, érintéshez szoktatás, pl hagyja magát megvizsgálni állatorvosnál

2022. jún. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

A legfontosabb nekünk a nemszabad volt, amikor kint mindent fel akart enni a földről(nem volt tányérja a menhelyen), a másik a megáll(járda végén), aztán még a gyereide(bár ezt nemigen kellett tanítani, mert ha pórázról elengedtem, nem akart mozdulni mellőlem, szorosan jött mellettem).

Aztán szórakoztunk, ülj, abból a feküdj, abból a fordulj(át az oldaladra), kapott egy hasvakarást, aztán jött a fel(állj fel), forogj, aztán hátra(felé sétálj), aztán kérd szépen(ülő helyzetből mindkét keze felemel), aztán jött a pacsi egyik és másik kézzel, aztán abból az integetés, azután a puszi(ezt kérés nélkül is osztogatta ingyen) és a keresd(szeretett szimatolni).

Nem vittem túlzásba, inkább csak elkényeztettem, 5 éves keverék kutyus volt, aki a menhelyen nőtt fel.

2022. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%

Miért vinné kutyasuliba? Az csak annak való,akinek halvány lila gőze nincs a kutyákhoz.


Az ül,fekszik, marad parancsszavakat már Te tanítottad? Mert akkor csak így tovább.

2022. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!