Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutyák képesek...

Terápiás kutyák képesek kezelni egy agresszív kutyát?

Figyelt kérdés
A kutyusom szeret agresszíven játszani más kutyákkal, ez regen nem votl így. Az egyik kutyától vette át, azóta ezt csinálja. Ha elmennék egy terápiás kutyás trénerhez, akkor ezzel tudnának mit tenni?
2022. jún. 27. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Van olyan kutyanevelési módszer, ahol terápiás kutyát alkalmaznak a másik kutya tanításához, ha erre érted a kérdést, ilyen létezik, de célzottan ezt kell keresned. Nem mindegy, mire van kiképezve a terápiás kutya.
2022. jún. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
A terápiás kutya nem kutyákat terapizál!
2022. jún. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Vannak ilyen trénerek, akiknek van egy falkájuk, különböző habitusú, de jól kommunikáló kutyákkal, direkt a viselkedésproblémás kutyák rehabilitációja miatt. Valamelyest segíthet egy ilyen a problémádon.

Egy sima terápiás kutya nem jó, azok "csak" annyit tudnak, hogy nyugodtan tűrik az idegenek nyüstölését, keresik velük a kontaktot meg esetleg tudnak néhány trükköt a gyerekek fejlesztése miatt.

2022. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
K2es sztem nen a szó szerinti terápiás kutyára gondokt a kérdező. De ign, a terápiás az emberekre van. Arra gondolt sztem amit a 3as is írt. Mikor kutyafalka nevel probémás kutyát.
2022. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen tényleg erre gondoltam hogy falkás nevelés, csak nem tudtam hogy megnevezni. De egyébként láttam ilyet pl úgy hogy egyedül volt a kutya nem falkában. Ezt a videót láttam.

[link]

2022. jún. 27. 19:24
 6/9 Rosszlovas ***** válasza:
86%

Hozzám került úgy kutya, hogy előtte harcoltatták :(

És nem tudott meglenni mas kutyákkal. Életveszélyes volt minden kutyára.

Olyan trénerhez hordtam egyéni foglalkozásra, akinek volt 2 saját kutyája amelyekkel direkt ilyen problémás kutyákkal foglalkozott.

Sajnos ennek kb 15 éve és már nem él az illető, de igen, létezik ilyen, vannak ilyen trénerek, foglalkozások és "terápiás" kutyák.

2022. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kutyasuli ahova járunk annak a trénerének két terápiás kutyusa van, viszont nem tudom hogy nem-e lenne bunkóság megkérdezni hogy ők milyen fajta terápiás kutyák
2022. jún. 27. 21:55
 8/9 Rosszlovas ***** válasza:
86%

Dehogy lenne bunkóság.

Amúgy is minden kutyás szeret a kutyákról beszélni... simán kérdezd meg, aztán annak függvényében, hogy milyen terápiát végez velük, tudsz továbbmenni esetleg.

2022. jún. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
A kutyás viselkedésterápia is egyfajta terápia, elsősorban mentett kutyák rehabilitációjánál lehet fontos. Ezt kérdezd meg, hogy ezzel foglalkozik-e vagy ismer-e valakit, aki igen. Az ezzel foglalkozó képző kutyájának ugyanúgy nagyon stabilnak kell lenni, mint aki emberek terápiájával foglalkozik, a képzőnek meg tisztában kell lenni a mentett kutyák előéleti problémáival, pl nem használhat olyat, hogy csörgő üveg.
2022. jún. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!