Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerek mellé hoznátok menhelyr...

Gyerek mellé hoznátok menhelyről kutyát?

Figyelt kérdés
Van 2 gyerekem, 8 és 2 évesek. Szeretnénk kutyát, elsősorban menhelyről. Persze sok kölyök kutya van, de én inkább preferálnám a felnőtt kutyát. De egyik ismerősöm elültette a bogarat a fülembe. Hogy nem tudni, hogy az előélete hogy alakította a személyiségét, nem megbízhatóak... stb. Nyilván teljesen megbízható kutyát keresnék, aki semmilyen körülmények között nem támad a gyerekeimre. Persze kettesben nem hagynám a kutyával őket és figyelek, hogy bánnak vele. Ki lehet jelenteni egy menhelyi kutyáról, hogy biztos megbízható és nem veszélyes? Vagy csak kölyköt hozzunk, aki nyilván a gyerekek mellett nő fel és így nem bántaná őket?

2022. júl. 12. 12:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sok állatvédő szervezet már ideiglenes befogadókkal dolgozik, akik családi környezetben tartják a kutyát az örökbefogadásig. Érdemes ilyen helyeken körülnézni, mert az ideigleneseknél gyerekek, más állatok között vannak a mentett kutyák és ők a náluk töltött hónapok alatt kiismerik őket, tudják, hogy mik a gyengéik/erősségeik, elkezdik a szocializációt, ha szükséges.

Én is így fogadtam örökbe felnőtt kutyát, mindent meg tudtam beszélni az ideiglenes befogadóval előtte és utána is bármikor felhívhattam, amikor valamit tudni szerettem volna és nem ért semmilyen meglepetés. (a mai napig is beszélünk, levelezünk egymással) Ez egy teljesen más műfaj, így gyerek mellé is simán bevállalhatsz mentett kutyát.

2022. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%

Gyerek mellé csak kölyköt,lehetőleg tenyésztőtől. Menhelyről csak 3 hónapos korig.


Rossz tapasztalatom van.


Mindenképpen én nevelném.

2022. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
93%
Mi gyerek előtt hoztunk egy 6 éves vizslát, közben megszületett a lányunk. Sajnos a vizsla nemrég ment el. Nem bántuk meg. Nagyon rosszul hirdették, aktív családba való, agresszív. Jártunk vele kutyasuliba és mint kiderült ahogy családba került egy csupaszív állat volt. Szerintem nincs akadálya, menjetek el gyerekkel menhelyekre sétáltatni, ott sok mindent le lehet szűrni nem is a leírásában. Az tény, hogy keményebb meló, mint egy törzskönyves kiskutya (az is van nálunk). A mi vizslánk pl. elég féltékeny és szepás volt, valszeg az előèletéből kifolyólag, ezzel kalkulalni kell. De halasabb lesz, mint egy torzskonyves kiskutya az is biztos.
2022. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
38%
Semmiképpen sem
2022. júl. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
Enyém menhelyi és bizony nem való gyerek mellé, nem is szereti őket.
2022. júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Nem igazán.Illetve..kutya függő is.Kis testűt,vagy bull típusút semmiképpen sem,ahogy az óriás őrkutya típust is kerülném.

Közepes/nagy testű kutya szoba jöhetne,sok ismerkedéssel.


Kis testű kutya jellemzően nem jön ki kisgyerekkel,már pedig nekem 2 kicsi van (3 éves,fél éves).Könnyen megsérül,könnyen megijed,a gyerekek pedig hirtelenek,hangosak,gyors mozdulatokat tesznek.A kutya ijedtében morog,harap,nekem erre nincs szükségem


A bull típusú zsákba macska.Minden szempontból.Ha nem az előélete akkor a felmenői,a neveletlensége,a szocializálatlansága vagy csak szimplán a fajtája okozhat gondokat.Nekem is volt,nem kellene gyerek mellé az a felelősség amivel egy bull típusú jár.


Óriás testű nem fér el,nagy helyet és kertet igényel,rengeteg pénzbe van,és a szőrét is lakásban nagyon kezelni kell,ha pedig csak kicsapnám a kertbe mert hogy az oda való akkor nem is lenne értelme gyerekek mellett őt is tartani.


Egy kisebb-nagyobb közepes vagy nagy méretű kutya nekünk megfelelne.De ott megint szortírozni kellene.:

-nagyon aktív (pl husky jellegű,border jellegű) ne legyen,nem tudom lemozgatni.

-gyerek barát,gyerekhez szokott,toleráns,kiegyensúlyozott legyen

-alkalmazkodni tudjon: kisgyerekek mellett nem tudsz mindig ugyan abban az időpontban sétáltatni.Ovi,suli,bölcsi,munka,apa,ház,ezek mellett mindig nagyon be kell tudni osztani az időt.


No,és itt jön a "neked miért nincs házi állatod?" kérdésre a válasz: mert egy szülő mindig elfoglalt,az állat pedig idő,pénz,és energia.Mintha lenne egy harmadik szőrös gyerekem,akinek meg kell oldani az ellátását,ami teljesen nem függ össze a két másik gyerekével.

Ettől függetlenül nem mondom,hogy ne legyen,ez az én nézőpontom volt végig.De azért ezeket remélem te is átgondolod mielőtt magadhoz veszed.

Feltételezem most még otthon vagy a két éves gyerekkel.És ha oviba indul? Minden helyzetben a kutyát is tudni kell megoldani,tudod vállalni? Ha igen,én a fentiek alapján is közepes termetűt keresnék.

2022. júl. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
67%
Persze, nem egy ilyen csaladot ismerek, ahol gyerek mellett van mentett kutya. Az ott dolgozok ugyis meg tudjak mondani, melyik kutya milyen termeszetu.
2022. júl. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
#17es ez nem egészen igaz. Én úgy hoztam el, hogy gondozók szerint egy csendes, barátságos, omega típusú kutya. Ehhez képest idegenekkel rendkívül bizalmatlan, rajtam és 2 családtagon kívül nem fogad el senkit, legugatósabb a 3 kutyám közül és eléggé domináns is... szóval mindennek az ellenkezője igaz, szerencsére itt nincs gyerek
2022. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%

18-as, én erre írtam, hogy vannak sumákolós egyesületek. Az persze más, ha az egyesületnél, menhelyen mondjuk nem mutatott ilyen tulajdonságokra még utalást sem a kutya, és ők sem tudták előre, ez a legjobbaknál is előfordul, lehet, hogy ott nem találkozik olyan ingerekkel, amikre ezek a negatívumok előjönnek, de a gazdinál fog. Viszont tény, hogy vannak olyan egyesületek, akik valamiért torzítanak a kutya jellemzésénél, főleg, ha esetleg már többször visszaadott, visszamondott kutyáról van szó, akit nagyon nem tudnak gazdásítani. Az örökbefogadónak nagyon észnél kell lenni kiválasztáskor, hogy hova kerülne a kutya, mivel fog találkozni, fogja-e tudni kezelni a problémákat, mennyire figyel rá a kutya találkozáskor.

Szerintem lehet gyerek mellé mentettet, de ne lutrira, igenis utána kell menni az infóknak, és össze kell szedni azt is, hogy otthon mi fogja várni a kutyát. Van a lakótelepünkön mentett kutyás kisgyerekes család, és remek összhangban élnek a kutyával, még úgy is, hogy a kutya kistestű.

2022. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%

Igazából nem gondolom, hogy direkt ferdítettek volna, mert valóban csendes volt és barátságos, amikor ismerkedtem vele. Elképzelhető, hogy náluk ezt az énjét mutatta a 2 hónap alatt, amíg bent volt. Mondjuk omegának már akkor sem gondoltam. Persze biztosan van olyan is, amikor direkt ferdítenek, csak vigyék a kutyát :/


Személy szerint én inkább vásárolnék gyerek mellé, az a biztos. Biztosan ki lehet fogni szuper kutyát is, de benne van a pakliban, hogy a kutya nem olyan, mint amilyennek mondják. Főleg, ha esetleg rövidebb ideje van a menhelyen és nem volt idejük teljesen kiismerni.

2022. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!