Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félti tőlem a kaját, mit...

Félti tőlem a kaját, mit tudok tenn iellene?

Figyelt kérdés

2 éves keverék kutyusról van szó. Eddig nem csinálta, 1hónapja kezdte el hogy félti a kaját és inkább habzsolva betolja “nehogy elvegyem” tőle. Kézből próbàltam etetni, nem vált be. De ha nincs más megint visszatérek rá. Tegnap adtam neki először úgy hogy nem kézből adtam. Én addig mentem kaját csinálni míg evett majd amikor kész volt megnéztem hogy megevett-e mindent.

Erre elkezdett futni és a maradékot gyorsan benyomta magába


2022. júl. 13. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

😂

Aranyos. A szobában nem tudja elásni.

2022. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
??? Nem értem az összefüggést a kérdésem és a válaszod között
2022. júl. 13. 14:14
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Családban baba született. Ott is, ha marad a kutya vacsorájából később felállnak megnézni a kicsit, mint az őrült rohan az edényéhez és kinyalja a maradékot, jó gyorsan:)
2022. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__88668-miert-..

Szerintem jó ötleteket írnak a fenti linken.

2022. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Először mindig te egyél és utána kapja meg a tálját.

Ültesd le, csak utána kapja meg a tálat. Aztán ha ez már jól megy, akkor tedd le a földre a tálat, de addig nem mehet enni, ameddig nem engedted meg neki.


A kézből etetés jó lehet. Gyakorolni szoktatok trükköket? Mert ott is kézből eteted amikor jutalmazod.

2022. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
35%

A kajaféltés fő oka az hogy a kutya bizonytalan,fél nem feltétlenül tőled, hanem lehetett egy számára kellemetlen/ijesztő esemény is a helyiségben ahol eszik.


Saját példa: a kutyám a konyhában eszik, én meg nekiálltam a saját kajámat csinálni és elkezdett fröcsögni az olaj, ettől a kutyám megijedt és kiszaladt a konyhából otthagyva a kaját, egy idő múlva visszajött és megette a többit.

2. nap azt csináltam hogy amíg evett addig én nem voltam jelen, így minden jó volt.

3. nap viszont amikor evett bementem a konyhába ugyanúgy csinálni a kajámat, és mikor menekülni akart akkor az útját álltam, és akkor visszament enni, azóta nincs semmi problémája.


Sokan tévesen azt hiszik hogy azért félti a kaját mert ő a falkavezér/dominancia.


Az olyan tanácsokat felejtsd el/ne fogadd meg akik ezeket írják: vedd el a kajáját evés közben, turkálj a kajájában, "egyél bele" stb


Ezek a jó módszerek: amíg eszik ne piszkáld, akár hagyd el a helyiséget amíg eszik, ha van ajtó akkor azt is csukd be amig eszik, így nem tud menekülni, és egy idő múlva nézd meg hogy elfogyott e minden. Vagy ami jó lehet még hogy ne az egész adagját add a táljába hanem csak valamennyit, és a többit úgy hogy amig eszik, teszed a kezedből a táljába - így rájön hogy nem elveszed tőle, hanem adsz neki még, így megszűnhet a kajaféltés.


Az a lényege az egésznek hogy ne erőltess semmit, ne feszülj rá, hanem hagyj teret neki

2022. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy egyszer meglátott,miközben az ő ennivalóját fogyasztottad,csak te nem vetted őt észre.Ez az egyetlen megoldás hogy miért féltheti tőled az ennivalót,nyilván.Ez ellen sajnos már nem tudsz semmit sem tenni,menjél el pszichológushoz.
2022. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
5-os jot irt. A sorrendisegi szabalyrol ir. De itt olyan sotetek a valaszolok,h lepontoztak,amikor mukodik a sorrendisegi szabalyok modszere!! Alapja etologia. A kutyaiskolak is ezt tanitjak.
2022. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
8# Ezen csodálkozom én is:)
2022. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Egy kutyát nem illik zavarni evés közben. Had egyen nyugodtan. Nem kell nézegetni sem, úgy is eszik, ha nem nézed.
2022. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!