Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet locsolni slaggal...

Le lehet locsolni slaggal ebben a melegben a kutyát?

Figyelt kérdés
A kertben le szoktam locsolni mert melege van, nagyon szereti, futkározik utána. A szőre miatt kérdem.
2022. júl. 16. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Elvileg nem lehetne, mert nem tud tőle úgy szellozni a bundája, de mi is le szoktuk nem úgy, hogy folyjon belőlük a víz, csak hogy egy kicsit lehűsitse őket.
2022. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém addig nem hagyott békén ha slagot látott amíg jól le nem locsoltam, szabályosan megkergült, annyira élvezte.
2022. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
21%
Le. Az csak egy kutya. Felénk a kúton, a kocsimosóban veretik le sokan a lovat, tehenet.
2022. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Le lehet, de ha épp nem tetszik neki, akkor ő is le fogja locsolni a te "bundádat" cserébe!
2022. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk ki van rakva egy gyerek homokozó ami kutya medenceként szolgál. Időnként bele hasal.
2022. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Én azt tapasztaltam, hogy gyűlölik a kutyák, ha telibe lelocsolod őket a jéghideg vízzel. Aztán persze az utóhatásoknak örülnek és általában elkezdenek rohangálni.

Pár ezer ft-ért lehet kapni kagyló homokozót, én abba szoktam nekik vizet kirakni, a saját kutyáim mindig belemennek, kaparják a vizet vagy belefekszenek, a menhelyen viszont elég ritka, hogy bárhogy használnák, de szerintem ez tanítható.

Egyik kutyám még azt szereti, hogy próbálja elkapni a vízsugarat és pár perc alatt úgy is csupa víz lesz. Ha épp úsztatásra alkalmas helyen vagyunk, akkor azt sem szoktuk kihagyni, talán az a kedvencük.


A lényeg, hogy vannak egyéb, kedvesebb megoldások is, hogy vizes legyen a kutya és amúgy nem árt nekik, ha ilyen hőségben vizes bundával szaladgálnak.

2022. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Te örülnél neki, ha teljesen fel lennél hevülve a Naptól, aztán valaki telibe locsolna slaggal, jéghideg vízzel? Biztosan a kutya sem élvezi, csak az utóhatását. Inkább vegyél egy kismedencét vagy homokozót és abba bele megy, ha szeretne. Igaz, szőre van, tehát nem közvetlenül éri a bőrét a hideg víz, de akkor sem lehet kellemes. Ha már vizes, utána talán már lehet slagozni(játékból, amíg a kutya élvezi).
2022. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Te csak locsolj és hagyd hogy szaladgáljon benne ha akar. Telibe a hideg víz nem biztos hogy használ neki, főleg ha csurom víz marad utána és hosszú szőr. Este megfázhat.
2022. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma egy nagyobb séta után amivel lelocsoltam az már napon felmelegült víz volt, egyébként rövidszőrű kutya. :)
2022. júl. 16. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább vízzel :D
2022. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!