Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy átlagos keverék, közepes...

Egy átlagos keverék, közepes méretű, felnőtt/középkorú menhelyes kutyának elegendő napi 4 óra kint, amiben benne van a séta, más kutyákkal játszás, tanítás, ha amúgy panelban lakik?

Figyelt kérdés

Átlagos keverék: nem igazán mutat semmilyen fajtajelleget, max találgatni lehet.

Közepes méret: beagletől vizsláig, kb 15-25kg.

Felnőtt/középkorú: 3-7 év között.

Nem tervezek célzottan sportolni vele, inkább csak társ lenne, sétálnék vele, összehoznám más kutyákkal, hogy szaladgáljon egyet, alap dolgokra tanítanám és ha vevő rá, akkor labda vagy bot dobálás, frizbizés a parkban.

Hétvégente és szabadság alatt elmennénk kirándulni, több másik kutyával együtt, így ilyenkor napi 6-8 órát lennénk kint.

Szóval semmi extra, csak egy átlagos élet egy átlagos kutyának.

Esetleg engedelmességi tanfolyamokra elvinném, meg bandázni a helyi kutyasuliba.

Ennyi elég a menhelynek? Vagy vannak különleges elvárásaik?


2022. júl. 19. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elég, de biztos vagy benne, hogy lesz ennyi időd rá? Munka + utazás elvesz mondjuk 10-12 órát, mellette háztartás, hobbik, bevásárlás, egyéb teendők mellett kinek van ideje naponta 4 órát csak a kutyával foglalkozni? Akinek ennyi ideje van, az vagy antiszociális és nincsenek barátai/hobbijai, vagy nem dolgozik és ráér. Én otthonról dolgozok, tehát csak 8 óra esik ki, de így sem lenne időm minden nap 4 órát csak a kutyákra szánni. A nap nagy részét átalusszák, este megyünk 1-2 órát sétálni az erdőbe, hétvégente kutyasuli/agility meg túrázgatás és teljesen boldogok. Persze vannak nagyon hiperaktív fajták, akiknek ennyi nem lenne elég, de akkor nem olyat kell tartani és kész.
2022. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogyan lenne meg a napi 4 ora telen vagy esoben, kanikulaban, amikor a kutya se akar kimenni :D

Szep terv, de munka mellett hetkoznap ez nehezen hozhato ossze, legalabbis nekem.

Atlagos mozgasigenyu kutyam van, lakasban lakunk, naponta osszesen olyan 1,5-2 orat vagyunk kint, attol fuggoen, mennyire farad le a kutya. Nem csak siman setalunk, kozben feladatozunk (de persze esszeruen, hagyom nyilvan, hogy elvezze a setat is) es jarunk futtatoba is.

Elegge kifarad. De nagyon hidegben kb 40 percet vagyunk kint osszesen, nehezen tudom lerangatni is. Ha esik az eso, akkor vilagvege van, tenyleg csak epphogy elvegzi a dolgat, de mar menne vissza :D

Bent a lakasban is egyebkent lehet mentalisan farasztani (szimat szonyeg, logikai jatekok, trukk tanulas, gyakorlas pl) ami egy esos napon azert kell is.

2022. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt hittem 4 óra a minimum, így is napi 20 órát fekszik bent a kutya.
2022. júl. 19. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég ennyi, de az lehet a kutya nem mindig fogja ezt igényelni. Az én kutyám esőben befeszíti magát ha kikényszerítem nagy nehezen pisil (tartom fölötte amúgy az esernyőt) és jön is vissza. :D


A melegben nyáron kb. 1,5- 2 óra amit kint vagyunk összesen, ebből egy "nagy" séta (30 perc) van este 8 körül meg éfjél körül.


Télen viszont egyben egy séta alatt megvan a 1,5 óra, a hideget szereti és a havat is, ami mondjuk már ritkaság. Ehhez még jön több séta , pontosan nem mértem le, de jelentősen megnő a kint lét ideje.


Amúgy nem is kell az időt mérni, amiket én írtam az is csak kb. Igazítsd majd a kutya igényeihez.

2022. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy kutyás ismerősöm napi 6 órát megy vele, kirándulós napokon 8-10 órát.

Ehhez képest a 4 teljesen átlagos.

De természetesen, nem fogom erőltetni, annyit megyünk majd, amennyit ő szeretne.

2022. júl. 19. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 az az ismerősöd dolgozik is? Csak mert munka mellett ezt lehetetlen lenne összehozni, számolj csak utána. Vagy ez az ismerősöd nem szokott aludni?
2022. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Otthon lakik, szülei csinálnak mindent. Neki csak a munka van és a kutyázás.
2022. júl. 19. 18:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Közepes (25 kg), 4 éves keverék menhelyi kutyánk van, labrador és pitbull (meg még néhány fajta:) keverék. Közepes mozgásigénye van, naponta 2-3x visszük le, összesen 2-3 órára.


Ilyenkor nyáron a reggeli séta korán van, 30-60 perc, általában szimatolós-mászkálós séta, néha férjem elviszi futiba, de akkor a délutáni séta kevésbé aktív. Napközben alszik, kora délután élénkül fel kicsit, olyenkor huzizunk, szimatolósat játszunk, feladatozunk, utána újra lepihen. Este ha már nincs hőség visszük a nagy sétára, 7-8 óra körül, min. 1 óra, de ha úgy alakul akár 2 órát is lent csavargunk, és heti 2-3x igényli, hogy jobban le legyen mozgatva-fárasztva (Dunapart, futi, illetve van egy nagy rét/kaszáló a lakótelep szélén, ott szoktunk vele labdázni, pocokra "vadászni", és a legjobb ha talál kutyapartnert egy nagy kergetőzésre). Este még egy rövid egészségügyi séta, de ha hosszú és késői az esti séta akkor az kimarad.


Télen általában kevesebbet vagyunk lent, ő is belassul, kevésbé igényli a mozgást. A reggeli séta kb. 30 perc, és a délutáni előrébb van hozva, 5-6 óra körülre, és minél vacakabb az idő, annál rövidebb, 40-60 perc. Nem is az számít, hogy mennyire hideg van, az nem zavar minket, és őt sem, a havat pedig imádja (imádná, mert nem nagyon van), de ha nagyon esik, vagy fúj a szél, azt nem szereti, olyankor teper haza. De azért ilyenkor is legalább hetente 1-2x le kell mozgatni rendesen, kihasználjuk ha jobb az idő. Ilyenkor a késő esti egészségügyi séta mindig meg van tartva.


A hétvégéket úgy szervezzük, hogy legalább az egyik nap legyen alaposan lefárasztva. Kutyasuli jó dolog, az heti 1-2x 1 óra, ott főleg agyban fárad le, és az ott tanultakat lehet gyakorolni séta közben.


Mi általában váltogatjuk, ha az egyik nap rövidebb, kevésbé aktív séták vannak, akkor másnap mozgékonyabb napot tartunk. És amikor le van fárasztva, akkor másnap láthatóan nem is igényli annyira a mozgást.


Munkahelyemre is beviszem néha, olyankor bár nem mozog sokat, fejben nagyon lefárasztja, hogy mindig történik valami körülötte, emberek jönnek-mennek, ő meg pörög, nem pihen/alszik, másnap ki van dőlve. :-)


Szóval a 4 óra átlag kutyához bőven elég. De elsősorban nem az időtartam, hanem az számít, hogy fejben is le legyen fárasztva, főleg ha valami munkakutya/terelőkutya keverékről van szó. :-)

2022. júl. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!