Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar enni a kiskutya?

Miért nem akar enni a kiskutya?

Figyelt kérdés

Van egy 13 hetes kiskutyusom. Első 4 hétben mikor itt volt semmi baj nem volt és mindig felporszívózta 2 perc alatt a neki kitett száraztápot. Viszont az utóbbi héten több dolog is történt.


1. Vettem neki marhanyesedéket és kifőztem. Azt úgy rohanta le mint aki 2 hete éhezik. Ezt ette kb 3 napig de úgy, hogy reggelire száraztápot kapott és ebédre is volt, hogy már kevertem a száraztápot egy kis rizst és a marhanyesit. Ez volt a kajás része a dolognak.


2. Észrevettem az utóbbi héten, hogy hogy dörgöli a pofáját a földbe és a mancsával is többször simogatja a pofáját. Felkelés után többször éreztem vasszagúnak a lehelletét és ha bekapta a kezem ott is éreztem a nyálon, hogy ilyen vas/fém szagú. Szóval igazi Sherlock-ként összeraktam a képet, hogy valószínűleg elkezdődött a fogváltás.


Na most a héten mikor már csak száraztápot akartam neki adni akkor alig eszeget belőle, otthagyja de ha visszatolom elé akkor megint eszeget kicsit. Vagy például ha a kezemből adok neki kisebb adagokat akkor bele tudom erőszakolni az adagját. Na most szerintetek ez a kaja váltástól van és már silány neki a táp a marha után vagy fáj a foga evéskor (néha látom h a tápevéskor megint simogatja a pofáját a mancsával meg rázza a fejét) ?



2022. júl. 21. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van. Lehet hogy a kánikula miatt nem eszik. A mi kutyánk is pont 13 hetes, és ebben a melegben nem eszik ő sem.
2022. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nő a foga, ez kellemetlen érzés, megmagyarázza az vasszagot, és azt is hogy dörgöli a fejét, viszket neki. Korilag is benne van. A helyedben most inkább valami puhább vagy levesesebb kajával etetném
2022. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyat már halottam, hogy felvizezik a tápot, hogy megpuhuljon az mehet neki?
2022. júl. 21. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A táp vizezéshez nem értek, hogy sima tápot vagy speciális vizezős tápot kell ilyenkor használni, de szerintem próbáld ki.
2022. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, langyos vízben kicsit áztasd meg a tápot.A kölyöktápok úgy vannak készítve, hogy lehessen áztatni.
2022. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindketto kozrejatszik, meleg is van, fogvaltas is. Adj neki puhabb kajat, barmelyik tap feldagad vizben, csak van amelyiknek tobb aztatas kell, ahhoz keverhetsz hust, konzervet, hogy nagyobb kedvvel egye.
2022. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, felvizeztem neki az ebédet az már jobban fogyott de am kicsit olyan mintha fintorogna is rá, hogy ez már nem olyan husi mint volt :D de leszarom majd eszik többet ha rájön, hogy most ez van és kész. Igazatok lehet am, hogy minden közrejátszik.
2022. júl. 21. 14:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon meleg van, a miénk se eszik, csak reggel/este
2022. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Nyáron, mikor kölyökként nem akart enni napközben, akkor éjjel adtam neki a 3.adagot. Este 8-kor, éjjel 2-kor és reggel kicsit később, 10-kor, hogy ne legyen olyan sokáig étel nélkül. Fejlődő szervezet, kell neki az étel, főleg, hogy nagyon nagytestű(rottweiler), hamar lefogyott, mikor nappal néhány napig nem evett.

Meg fel lehet dobni neki valami kedvcsinálóval, pl egy evőkanál/teáskanál nagyon jó minőségű konzervhússal jól összedolgozod. Adhatsz hozzá vizet is, hogy biztosan ne száradjon ki a kutya, meg is áztathatod vagy nem muszáj.

Meg biztosíts neki valami nagy rágcsát, akár játékot vagy ehetőt, hogy ha olyanja van, tudjon mit rágni, fogviszketésre, különben a bútoroknak esik neki és így alakul ki a rossz szokás, mert később már nehéz leszoktatni a bútorrágásról.

2022. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!